ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 15:44

Mrekulli nën rrënojat turke, vogëlushja nxirret e gjallë pas 24 orësh, biseda prekëse e të ëmës me ekipet e shpëtimit

Mrekulli nën rrënojat turke, vogëlushja nxirret e gjallë pas 24 orësh, biseda prekëse e të ëmës me ekipet e shpëtimit
TURQI Mrekulli nën rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Një vajzë 2-vjeçare është nxjerrë e gjallë pas 24 orësh, si rezultat i punës së ekipeve shpëtuese. Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë kërkimet nën ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 07:21
TURQI Mrekulli nën rrënojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi. Një vajzë 2-vjeçare është nxjerrë e gjallë pas 24 orësh, si rezultat i punës së ekipeve shpëtuese. Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë kërkimet nën ...

Putin mesazh ngushëllimi presidentit Erdogan për tërmetin
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i dërgoi një mesazh ngushëllimi presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan për shkak të tërmetit në qytetin Elazig. Në një deklaratë nga Kremlini, thuhet se Putin në mesazhin që i ka ...
BalkanWeb | 26-Jan-2020 02:03
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i dërgoi një mesazh ngushëllimi presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan për shkak të tërmetit në qytetin Elazig. Në një deklaratë nga Kremlini, thuhet se Putin në mesazhin që i ka ...

Rëndohet bilanci nga tërmeti në Turqi, shënohen 29 viktima, të plagosurit rreth 1500
TURQI 24 orë nga tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter, bilanci i viktimave ka shkuar në 29. Janë mediat turke të cilat konfirmojnë këtë shifër edhe pse disa prej tyre janë të ndara për sa i përket shifrës. Kurse ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 20:01
TURQI 24 orë nga tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter, bilanci i viktimave ka shkuar në 29. Janë mediat turke të cilat konfirmojnë këtë shifër edhe pse disa prej tyre janë të ndara për sa i përket shifrës. Kurse ...

Tërmeti në Turqi, Kryegjyshi Botëror Bektashian letër Erdoganit: Jemi me popullin vëlla turk, uroj të ngriheni mbi këto fatkeqësi
Kryegjyshi botëror bektashian, Haxhi Dede Edmond Brahimaj i ka dërguar një letër ngushëllimi dhe solidariteti Presidentit Rexhep Taip Erdogan për tërmetin në lindje të vendit i cili deri tani ka shkaktuar 22 të vdekur ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 19:45
Kryegjyshi botëror bektashian, Haxhi Dede Edmond Brahimaj i ka dërguar një letër ngushëllimi dhe solidariteti Presidentit Rexhep Taip Erdogan për tërmetin në lindje të vendit i cili deri tani ka shkaktuar 22 të vdekur ...

Erdogan viziton Elazigun, unik dhe aty: S’kemi nevojë për ndihmë!
Presidenti Erdogan dhe bashkëpunëtorë të tij vizituan qytetin Elazig të prekur nga tërmeti shkatërrues. Fillimisht, ai fali xhenazen e jetëhumburve dhe më pas vizitoi lagjen Mustafa Pasha, ku vazhdon operacioni i ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 20:40
Presidenti Erdogan dhe bashkëpunëtorë të tij vizituan qytetin Elazig të prekur nga tërmeti shkatërrues. Fillimisht, ai fali xhenazen e jetëhumburve dhe më pas vizitoi lagjen Mustafa Pasha, ku vazhdon operacioni i ...

Tërmeti në Turqi/ Ambasada në Ankara: Nuk ka shqiptar të prekur, jemi në gatishmëri të plotë
Tërmeti me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter goditi të premten në mbrëmje, provincën Elazig rreth 550 kilometra në lindje të kryeqytetit të vendit Ankarasë. Nga ky tërmet deri tani 22 persona humbën jetën.
Top Channel | 25-Jan-2020 16:28
Tërmeti me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter goditi të premten në mbrëmje, provincën Elazig rreth 550 kilometra në lindje të kryeqytetit të vendit Ankarasë. Nga ky tërmet deri tani 22 persona humbën jetën.

Pas tërmetit, Ambasada shqiptare në Ankara vë në dispozicion numra telefoni për shqiptarët në Turqi: Jemi në gatishmëri të plotë
Tërmeti me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter goditi të premten në mbrëmje, provincën Elazig rreth 550 kilometra në lindje të kryeqytetit të vendit Ankarasë. Nga ky tërmet deri tani 22 persona humbën jetën. Ambasada e ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 16:09
Tërmeti me magnitudë 6.8 i shkallës Rihter goditi të premten në mbrëmje, provincën Elazig rreth 550 kilometra në lindje të kryeqytetit të vendit Ankarasë. Nga ky tërmet deri tani 22 persona humbën jetën. Ambasada e ...

Erdogan: Kemi përjetuar shumë tërmete, por ky popull ka ditur t’i kalojë me durim
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi “se në të kaluarën kemi përjetuar shumë tërmete por ky popull ka ditur t’i kalojë me durim këto tërmete”. “Këto fatkeqësi për ne janë një sprovë e madhe. Ne jemi një ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 16:50
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi “se në të kaluarën kemi përjetuar shumë tërmete por ky popull ka ditur t’i kalojë me durim këto tërmete”. “Këto fatkeqësi për ne janë një sprovë e madhe. Ne jemi një ...

Erdogan: Kemi përjetuar shumë tërmete, por ne jemi popull që kemi ditur t’i kalojmë me durim
mapo.al Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se në të kaluarën kemi përjetuar shumë tërmete por ky popull ka ditur t’i kalojë me durim këto tërmete. “Këto fatkeqësi për ne janë një sprovë e madhe. Ne jemi ...
Mapo | 25-Jan-2020 16:45
mapo.al Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan deklaroi se në të kaluarën kemi përjetuar shumë tërmete por ky popull ka ditur t’i kalojë me durim këto tërmete. “Këto fatkeqësi për ne janë një sprovë e madhe. Ne jemi ...

Tërmeti në Turqi, reagon ambasada në Ankara: Nuk ka shqiptar të prekur
Ambasada shqiptare në Ankara njofton se nga tërmeti tragjik që goditi Turqinë nuk ka asnjë shqiptar të prekur. Ambasada jonë në Ankara thekson se është e angazhuar dhe në gatishmëri të plotë për të ndihmuar shqiptarët ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 16:23
Ambasada shqiptare në Ankara njofton se nga tërmeti tragjik që goditi Turqinë nuk ka asnjë shqiptar të prekur. Ambasada jonë në Ankara thekson se është e angazhuar dhe në gatishmëri të plotë për të ndihmuar shqiptarët ...

Turqia nuk gjen paqe, të tjera lëkundje të forta
Lëkundjet e tokës duket se nuk kanë fund në Turqi. Teksa të premten zona lindore e Turqisë u godit nga tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.8, lëkundjet e forta sizmike kanë vijuar edhe gjatë kësaj të shtune. Deri tani ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 20:41
Lëkundjet e tokës duket se nuk kanë fund në Turqi. Teksa të premten zona lindore e Turqisë u godit nga tërmeti shkatërrimtar me magnitudë 6.8, lëkundjet e forta sizmike kanë vijuar edhe gjatë kësaj të shtune. Deri tani ...

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi, presidenti Erdogan në zonat e goditura
Në këto momente të vështira për Turqinë, presidenti Rexhep Erdogan ka shkuar pranë zonave të prekura nga tërmeti, ku deri më tani janë regjistruar 22 viktima. Mediat turke raportojnë se Erdogan anuloi pjesëmarrjen në ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 14:25
Në këto momente të vështira për Turqinë, presidenti Rexhep Erdogan ka shkuar pranë zonave të prekura nga tërmeti, ku deri më tani janë regjistruar 22 viktima. Mediat turke raportojnë se Erdogan anuloi pjesëmarrjen në ...

Ndodh dhe kjo! Del me thikë në zonën e prekur nga tërmeti në Turqi, çan gomat e 160 makinave
Teksa pjesa lindore e Turqisë u godit mbrëmjen e djeshme nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në një prej këtyre zonave të prekura. Në një video që po ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 14:02
Teksa pjesa lindore e Turqisë u godit mbrëmjen e djeshme nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në një prej këtyre zonave të prekura. Në një video që po ...

Tërmeti në Turqi, ambasada: Nuk ka informacion për shqiptarë të lënduar
TIRANË Një ditë pas tërmetit të fortë që goditi Turqinë Lindore duke shkaktuar viktima e të plagosur, nuk ka informacion për shqiptarë të lënduar. Në përgjigje të interesit të News24, ambasada shqiptare në Turqi ka ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 14:02
TIRANË Një ditë pas tërmetit të fortë që goditi Turqinë Lindore duke shkaktuar viktima e të plagosur, nuk ka informacion për shqiptarë të lënduar. Në përgjigje të interesit të News24, ambasada shqiptare në Turqi ka ...

Tërmeti tragjik/ Rritet bilanci i viktimave në Turqi, shkon në 29
Do mbahet mend gjatë mbrëmja tragjike e 24 janarit, pasi lëkundjet e forta të tërmetit që goditi Turqinë, ka sjellë pasoja shkatërrimtare në qytetin e Elazig si dhe në pjesë të tjera të rajonit Sivrice. Ka shkuar në 29 ...
Telegraf | 25-Jan-2020 19:53
Do mbahet mend gjatë mbrëmja tragjike e 24 janarit, pasi lëkundjet e forta të tërmetit që goditi Turqinë, ka sjellë pasoja shkatërrimtare në qytetin e Elazig si dhe në pjesë të tjera të rajonit Sivrice. Ka shkuar në 29 ...

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi, rritet numri i viktimave
Shtohet numri i viktimave nga tërmeti me magnitudë 6.8 që goditi Turqinë mbrëmjen e të premtes. Presidenti i AFAD, Mehmet Gulluoglu tha në një lidhje live për mediat turke se deri tani janë nxjerrë nga rrënojat të ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 19:07
Shtohet numri i viktimave nga tërmeti me magnitudë 6.8 që goditi Turqinë mbrëmjen e të premtes. Presidenti i AFAD, Mehmet Gulluoglu tha në një lidhje live për mediat turke se deri tani janë nxjerrë nga rrënojat të ...

Tërmeti në Turqi: Jo veç viktima, edhe njerëz të shpëtuar nga gërmadhat
mapo.al Ministri i Brendshëm turk Suleyman Soylu tha, një ditë pas tërmetit që goditi qytetin lindor të Elazig, se 39 njerëz ishin shpëtuar nën rrënoja. Një numër i madh i ekipeve të shpëtimit morën pjesë në ...
Mapo | 25-Jan-2020 14:24
mapo.al Ministri i Brendshëm turk Suleyman Soylu tha, një ditë pas tërmetit që goditi qytetin lindor të Elazig, se 39 njerëz ishin shpëtuar nën rrënoja. Një numër i madh i ekipeve të shpëtimit morën pjesë në ...

VIDEO/ Pamje dramatike nga Turqia, gazetarja qan gjatë raportimit: E kam të pamundur të mos prekem, ju kërkoj shumë ndjesë
Pamjet që vijnë nga Turqia pas tërmetit tragjik nuk mund të mos preknin edhe gazetarët që raportojnë nga terreni. E njëjta gjë ndodhi edhe gjatë tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri. Gjatë raportimit nga qyteti i Elazig, ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 14:24
Pamjet që vijnë nga Turqia pas tërmetit tragjik nuk mund të mos preknin edhe gazetarët që raportojnë nga terreni. E njëjta gjë ndodhi edhe gjatë tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri. Gjatë raportimit nga qyteti i Elazig, ...

Termeti shkatërrues në Turqi, ambasada jep informacion për shqiptarët
Tërmeti me magnitudë 6.8 i shkallës rihter goditi të premten në mbrëmje, provincën Elazig rreth 550 kilometra në lindje të kryeqytetit të Turqisë. Nga ky tërmet deri tani 22 persona humbën jetën. Në një deklaratë për ...
Telegraf | 25-Jan-2020 17:11
Tërmeti me magnitudë 6.8 i shkallës rihter goditi të premten në mbrëmje, provincën Elazig rreth 550 kilometra në lindje të kryeqytetit të Turqisë. Nga ky tërmet deri tani 22 persona humbën jetën. Në një deklaratë për ...

‘Në pritje të mrekullisë së 40’/ Duke raportuar mes rrënojave, gazetarja turke nuk i mban lotët në raportim live
Tërmeti që goditi mbrëmjen e djeshme pjesën lindore të Turqisë ka prekur jo zemrat e këtij populli, por dhe mbarë opinionin publik. Teksa në qendër të vëmendjes janë lajmet në lidhje me operacionet e kërkim-shpëtimit në ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 13:07
Tërmeti që goditi mbrëmjen e djeshme pjesën lindore të Turqisë ka prekur jo zemrat e këtij populli, por dhe mbarë opinionin publik. Teksa në qendër të vëmendjes janë lajmet në lidhje me operacionet e kërkim-shpëtimit në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved