ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/06/2020 11:31

Rikthimi dhe i trenit mes Prishtinës dhe Beogradit, drejtori i Hekurudhave të Kosovës: e mësova nga media

Rikthimi dhe i trenit mes Prishtinës dhe Beogradit, drejtori i Hekurudhave të Kosovës: e mësova nga media
Drejtori Ekzekutiv i Ndërmarrjes së Menaxhimit të Hekurudhave Publike “Infrakos”, Agron Thaçi, tha se marrëveshja e shpallur për vendosjen e trafikut hekurudhor ndërmjet Kosovës dhe Serbisë i kapi ata të papërgatitur. ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 21:09
Drejtori Ekzekutiv i Ndërmarrjes së Menaxhimit të Hekurudhave Publike “Infrakos”, Agron Thaçi, tha se marrëveshja e shpallur për vendosjen e trafikut hekurudhor ndërmjet Kosovës dhe Serbisë i kapi ata të papërgatitur. ...

Dialogu, shanse për rifillim/ Analistët komentojnë marrëveshjet për transportin
Edhe pse dialogu Kosove-Serbi ka ngecur në vend, që nga vjeshta e 2018, një marrëveshje për linjën ajrore Prishtinë Beograd është nënshkruar ditë më parë në ambasadën amerikane në Berlin me nismë të SHBA. E kjo, po ...
Top Channel | 25-Jan-2020 15:59
Edhe pse dialogu Kosove-Serbi ka ngecur në vend, që nga vjeshta e 2018, një marrëveshje për linjën ajrore Prishtinë Beograd është nënshkruar ditë më parë në ambasadën amerikane në Berlin me nismë të SHBA. E kjo, po ...

A po krijohen kushte për rifillim të dialogut Kosovë-Serbi?
Ani pse dialogu Kosovë-Serbi ka ngecur që nga vjeshta e vitit 2018, një marrëveshje për linjën ajrore Prishtinë-Beograd është nënshkruar ditë më parë në ambasadën amerikane në Berlin, me iniciativë të Shteteve të ...
Top Channel | 25-Jan-2020 11:53
Ani pse dialogu Kosovë-Serbi ka ngecur që nga vjeshta e vitit 2018, një marrëveshje për linjën ajrore Prishtinë-Beograd është nënshkruar ditë më parë në ambasadën amerikane në Berlin, me iniciativë të Shteteve të ...

Pas linjës direkte, hapet hekurudha/ Marrëveshja Kosovë-Serbi u arrit nga i dërguari i Presidentit Trump
Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të premten në Beograd që nëse palët vendosin se nuk kanë për çfarë të bisedojnë, atëherë Shtetet e ...
Top Channel | 24-Jan-2020 20:48
Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të premten në Beograd që nëse palët vendosin se nuk kanë për çfarë të bisedojnë, atëherë Shtetet e ...

Pas takimit me Grenell, deklarohet Vuçiç: Nëse hiqet taksa mund të bisedojmë për ndalimin e procesit të ç’njohjeve
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiçka folur sot për taksën 100 për qind për mallrat serbe të vënë nga Qeveria e Kosovës, si dhe për fushatën për çnjohjet e pavarësisë së Kosovës.
Top Channel | 24-Jan-2020 19:52
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiçka folur sot për taksën 100 për qind për mallrat serbe të vënë nga Qeveria e Kosovës, si dhe për fushatën për çnjohjet e pavarësisë së Kosovës.

Thaçi përshëndet hapjen e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është gëzuar lajmit për rivendosjen e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë, dhe ka falënderuar presidentin amerikan, Donald Trump dhe të dërguarin special, Richard Grenell.
Top Channel | 24-Jan-2020 18:24
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është gëzuar lajmit për rivendosjen e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë, dhe ka falënderuar presidentin amerikan, Donald Trump dhe të dërguarin special, Richard Grenell.

“Të ndalet fushata kundër njohjes së Kosovës”/ Si u ‘përplasën’ Grenell dhe Vuçiç në Beograd
Përfaqësuesi special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka vizituar Prishtinën dhe Beogardin, me qëllim të zhbllokimit të situatës dhe rikthimit të palëve në tryezën e ...
BalkanWeb | 24-Jan-2020 17:24
Përfaqësuesi special i presidentit amerikan Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka vizituar Prishtinën dhe Beogardin, me qëllim të zhbllokimit të situatës dhe rikthimit të palëve në tryezën e ...

A po krijohen kushte për rifillim të dialogut Kosovë-Serbi?
Ani pse dialogu Kosovë-Serbi ka ngecur që nga vjeshta e vitit 2018, një marrëveshje për linjën ajrore Prishtinë-Beograd është nënshkruar ditë më parë në ambasadën amerikane në Berlin, me iniciativë të Shteteve të ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 12:01
Ani pse dialogu Kosovë-Serbi ka ngecur që nga vjeshta e vitit 2018, një marrëveshje për linjën ajrore Prishtinë-Beograd është nënshkruar ditë më parë në ambasadën amerikane në Berlin, me iniciativë të Shteteve të ...

Daçiq: Grenell solli dy mesazhe, njërën për Prishtinën, tjetrën për Beogradin
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se dy porosi kanë shënuar vizitën e emisarit të SHBA-së, Richard Grenell, prej të cilave njëra i është drejtuar Prishtinës për të hequr taksën, e tjetra Beogradit për të ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 10:27
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se dy porosi kanë shënuar vizitën e emisarit të SHBA-së, Richard Grenell, prej të cilave njëra i është drejtuar Prishtinës për të hequr taksën, e tjetra Beogradit për të ...

Grenell në Beograd: Tërhiqemi po nuk pati rezultate
Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të premten në Beograd që nëse palët vendosin se nuk kanë për çfarë të bisedojnë, atëherë Shtetet e ...
Top Channel | 24-Jan-2020 15:43
Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të premten në Beograd që nëse palët vendosin se nuk kanë për çfarë të bisedojnë, atëherë Shtetet e ...

Gjithçka që ndodhi nga takimet që Richard Grenell i pati me zyrtarët në Prishtinë dhe Beograd
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka porositur se taksa e vënë për mallrat serbe nga autoritetet kosovarë duhet të hiqet, si dhe ka kërkuar nga Beogradi ...
Telegrafi | 24-Jan-2020 23:57
I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka porositur se taksa e vënë për mallrat serbe nga autoritetet kosovarë duhet të hiqet, si dhe ka kërkuar nga Beogradi ...

Të hënën në Berlin negociohet për detajet e linjës hekurudhore Kosovë-Serbi
Ambasadori Richard Grenell – i dërguar i Presidentit amerikan Donald Trump, për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pas ndërmjetësimit që bëri për arritjen e marrëveshjes për ta hapur linjën ajrore ...
InFokusi | 25-Jan-2020 21:21
Ambasadori Richard Grenell – i dërguar i Presidentit amerikan Donald Trump, për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pas ndërmjetësimit që bëri për arritjen e marrëveshjes për ta hapur linjën ajrore ...

Grenell: Marrëveshja për linjën hekurudhore e mirë për Kosovën dhe Serbinë
I dërguari special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell ka deklaruar sot se marrëveshja për trafikun e lirë hekurudhor mes Serbisë dhe Kosovës do ...
Lajminet | 25-Jan-2020 21:05
I dërguari special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell ka deklaruar sot se marrëveshja për trafikun e lirë hekurudhor mes Serbisë dhe Kosovës do ...

Grenell i jep shenja jete dialogut pothuajse të vdekur Kosovë-Serbi
Gazetari i Abc News në Beograd Idro Seferi thotë se ambasadori Grenell i ka dhënë shenja jete një dialogu pothuaj të vdekur mes Kosovës e Serbisë. Sipas tij, ekonomia mund të ishte shtytje për zgjidhjen e problemit mes ...
Telegrafi | 24-Jan-2020 19:52
Gazetari i Abc News në Beograd Idro Seferi thotë se ambasadori Grenell i ka dhënë shenja jete një dialogu pothuaj të vdekur mes Kosovës e Serbisë. Sipas tij, ekonomia mund të ishte shtytje për zgjidhjen e problemit mes ...

Grenell: Vizioni i Trump po realizohet në marrëveshjet mes Kosovës dhe Serbisë
I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për Serbinë dhe Kosovën tha të shtunën se marrëveshja për të rifilluar shërbimin hekurudhor midis dy rivalëve të Ballkanit është e rëndësishme për të dy vendet. ...
Klan Kosova | 25-Jan-2020 20:50
I dërguari special i presidentit amerikan Donald Trump për Serbinë dhe Kosovën tha të shtunën se marrëveshja për të rifilluar shërbimin hekurudhor midis dy rivalëve të Ballkanit është e rëndësishme për të dy vendet. ...

Gati projekti për hekurudhën e Podujevës (VIDEO)
Kosovës po i bëhet gati edhe një marrëveshje me Serbinë. Të hënën në Berlin nisin diskutimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Aktualisht hekurudha kah veriu është funksionale, por jo ...
Klan Kosova | 25-Jan-2020 20:45
Kosovës po i bëhet gati edhe një marrëveshje me Serbinë. Të hënën në Berlin nisin diskutimet për rivendosjen e linjës hekurudhore midis Prishtinës dhe Beogradit. Aktualisht hekurudha kah veriu është funksionale, por jo ...

Të hënën në Berlin negociohet për detajet e linjës hekurudhore Kosovë-Serbi
Të mërkurën në mbrëmje ambasadori Richard Grenell erdhi në Kosovë me ç’rast u takua me Presidentin Hashim Thaçi, dhe të nesërmen ai shkoi në selitë e të dyja partive fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit [Lëvizjes ...
Lajminet | 25-Jan-2020 20:31
Të mërkurën në mbrëmje ambasadori Richard Grenell erdhi në Kosovë me ç’rast u takua me Presidentin Hashim Thaçi, dhe të nesërmen ai shkoi në selitë e të dyja partive fituese nga zgjedhjet e 6 tetorit [Lëvizjes ...

Grenell për marrëveshjet e reja Kosovë-Serbi: Vizioni i presidentit Trump tani po zbatohet
I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për Serbinë dhe Kosovën, ka thënë të shtunën se një marrëveshje për riaktivizimin e shërbimit hekurudhor ndërmjet dy rivalëve ballkanikë është i ...
Arbresh | 25-Jan-2020 20:20
I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për Serbinë dhe Kosovën, ka thënë të shtunën se një marrëveshje për riaktivizimin e shërbimit hekurudhor ndërmjet dy rivalëve ballkanikë është i ...

Të hënën në Berlin negociohet për detajet e linjës hekurudhore Kosovë-Serbi
Ambasadori Richard Grenell – i dërguar i Presidentit amerikan Donald Trump, për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pas ndërmjetësimit që bëri për arritjen e marrëveshjes për ta hapur linjën ajrore ...
Zeri | 25-Jan-2020 20:20
Ambasadori Richard Grenell – i dërguar i Presidentit amerikan Donald Trump, për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pas ndërmjetësimit që bëri për arritjen e marrëveshjes për ta hapur linjën ajrore ...

Grenell për marrëveshjet e reja Kosovë-Serbi: Vizioni i presidentit Trump tani po zbatohet.
I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për Serbinë dhe Kosovën, ka thënë të shtunën se një marrëveshje për riaktivizimin e shërbimit hekurudhor ndërmjet dy rivalëve ballkanikë është i ...
Indeks Online | 25-Jan-2020 20:11
I dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për Serbinë dhe Kosovën, ka thënë të shtunën se një marrëveshje për riaktivizimin e shërbimit hekurudhor ndërmjet dy rivalëve ballkanikë është i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved