ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 06:09

Kuronte të infektuarit në Kinë, vdes doktori i parë nga koronavirusi

Kuronte të infektuarit në Kinë, vdes doktori i parë nga koronavirusi
KINË Një doktor në vendin e origjinës së koronavirusit, Wuhan ka vdekur pikërisht prej këtij virusi. Sipas The Guardian, prej ditësh 62- vjeçari Liang Wudong po kuronte pacientët e infektuar me koronavirus dhe për këtë ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 20:16
KINË Një doktor në vendin e origjinës së koronavirusit, Wuhan ka vdekur pikërisht prej këtij virusi. Sipas The Guardian, prej ditësh 62- vjeçari Liang Wudong po kuronte pacientët e infektuar me koronavirus dhe për këtë ...

12 pyetje dhe përgjigje: Gjithçka që duhet të dini për virusin që ka tmerruar botën
Koronavirusi është një virus vdekjeprurës i cili ka shkaktuar deri më tani 41 viktima dhe mbi 1000 persona janë raportuar të infektuar. Ekziston një frikë e madhe persa i përket përhapjes së virusit në më shumë vende ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 19:54
Koronavirusi është një virus vdekjeprurës i cili ka shkaktuar deri më tani 41 viktima dhe mbi 1000 persona janë raportuar të infektuar. Ekziston një frikë e madhe persa i përket përhapjes së virusit në më shumë vende ...

Pekini ndërpret udhëtimet brenda dhe jashtë vendit si pasojë e koronavirusit
Qeveria kineze do të ndërpresë udhëtimet e organizuara në Kinë dhe jashtë vendit në përgjigje të epidemisë së pneumonisë virale që ka shkaktuar vdekjen e 41 personave në vend dhe është përhapur në disa kontinente, ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 17:56
Qeveria kineze do të ndërpresë udhëtimet e organizuara në Kinë dhe jashtë vendit në përgjigje të epidemisë së pneumonisë virale që ka shkaktuar vdekjen e 41 personave në vend dhe është përhapur në disa kontinente, ...

Kina drejt ‘izolimit’ total, virusi mbërrin në Europë, Shqipëria ende larg ‘hartës së rrezikut’
KINË Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në terriotorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 15:40
KINË Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në terriotorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...

Kontroll në Rinas për virusin/ Verifikohen aziatikët dhe dezinfektohen ambientet
Njësia e inspektimit shëndetësor në Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza, ka rritur gjendjen e gatishmërisë lidhur me situatën e koronavirusit.
Top Channel | 25-Jan-2020 15:18
Njësia e inspektimit shëndetësor në Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza, ka rritur gjendjen e gatishmërisë lidhur me situatën e koronavirusit.

SHBA përgatitet të evakuojë 230 amerikanë nga Wuhani
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 16:45
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...

Shkencëtarët mendojnë se supa me lakuriq nate solli koronavirusin vdekjeprurës, gatuhet në marketin e ushqimeve të Wuhan
Shkencëtarët në Kinë, mendojnë se virusi vdekjeprurës Coronavirus, mund të ketë ardhur nga lakuriqi i natës, sepse ky virus, ka prejardhje të ngjashme me një virus i cili gjendet vetëm tek lakuriqi i natës që jeton në ...
Telegraf | 25-Jan-2020 19:45
Shkencëtarët në Kinë, mendojnë se virusi vdekjeprurës Coronavirus, mund të ketë ardhur nga lakuriqi i natës, sepse ky virus, ka prejardhje të ngjashme me një virus i cili gjendet vetëm tek lakuriqi i natës që jeton në ...

SHBA përgatitet të evakuojë 230 amerikanë nga Wuhani
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 18:47
Shtetet e Bashkuara kanë planifikuar të evakuojnë të dielën nga Wuhani qytetarë e diplomatë amerikanë që ndodhen në këtë qytet epiqendra e shpërthimit të një virusi të ri vdekjeprurës njoftoi të shtunën “Wall Street ...

Kontrolle në aeroport/ Verifikohen udhëtarët nga Azia
Koronavirusi ka vënë të gjithë botën në alarm pasi është një virus vdekjeprurës dhe deri më tani nuk ka një kurë për të.
Top Channel | 25-Jan-2020 12:44
Koronavirusi ka vënë të gjithë botën në alarm pasi është një virus vdekjeprurës dhe deri më tani nuk ka një kurë për të.

Kina drejt ‘izolimit’ total, virusi mbërrin në Europë, Shqipëria ende larg ‘hartës së rrezikut’
Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në territorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...
Telegraf | 25-Jan-2020 17:06
Koronavirusi nuk ndalet teksa është vetë qeveria kineze e cila konfirmon se infeksioni i saj është duke u përshpejtuar jo vetëm në territorin e shtetit më të populluar por dhe në gjithë botën. Mediat e huaja kanë ...

Koronavirusi ka 80% ngjashmëri me virusin SARS
Qendra Kombëtare e të Dhënave Gjenomike nxori bazën e të dhënave të koronavirusit novel 2019. Studiuesit kanë zbuluar se koronavirusi është 80 për qind i ngjashëm me virusin SARS që shpërtheu në vitin 2003. Por qendra ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 12:31
Qendra Kombëtare e të Dhënave Gjenomike nxori bazën e të dhënave të koronavirusit novel 2019. Studiuesit kanë zbuluar se koronavirusi është 80 për qind i ngjashëm me virusin SARS që shpërtheu në vitin 2003. Por qendra ...

Mjekët në Rinas kontrollojnë pasagjerët për koronavirusin
Menjëherë pas urdherit te ministrisë së Shëndetësisë per ti paraprire perhapjes se koronavirust në Shqipëri , janë marë masa edhe në aeroportin nderkombetar “Nenë Tereza”. Shefi i njësisë kufitare të inspektimit ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 15:01
Menjëherë pas urdherit te ministrisë së Shëndetësisë per ti paraprire perhapjes se koronavirust në Shqipëri , janë marë masa edhe në aeroportin nderkombetar “Nenë Tereza”. Shefi i njësisë kufitare të inspektimit ...

Bota në alarm nga koronavirusi, izolohen 56 milionë njerëz në Kinë
Rëndohet bilanci i viktimave në Kinë për shkak të koronavirusit. 41 të infektuar kanë ndërruar jetë, ndërsa më shumë se 1300 të tjere jane prekur që nga zbulimi i tij në qytetin e Wuhan. Viktimë kanë mbetur edhe dy ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 14:35
Rëndohet bilanci i viktimave në Kinë për shkak të koronavirusit. 41 të infektuar kanë ndërruar jetë, ndërsa më shumë se 1300 të tjere jane prekur që nga zbulimi i tij në qytetin e Wuhan. Viktimë kanë mbetur edhe dy ...

Virusi vdekjeprurës, izolohen 56 milion njerëz në Kinë
Kina njoftoi sot se do të zgjerojë karantinën për të ndaluar përhapjen e virusit të ardhur nga Ohan, duke izoluar kështu 56 milion njerëz, sipas llogaritjeve të Agjencisë Franceze. Në pesë qytete të tjera në Provincën ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 11:03
Kina njoftoi sot se do të zgjerojë karantinën për të ndaluar përhapjen e virusit të ardhur nga Ohan, duke izoluar kështu 56 milion njerëz, sipas llogaritjeve të Agjencisë Franceze. Në pesë qytete të tjera në Provincën ...

FOTO/ Në tregun ku lindi virusi vdekjeprurës kinez tregtohej mish qeni, dhelpre dhe gjarpërinj
Virusi vdekjeprurës kinez ka ardhur në Europë. Nga Franca është deklaruar se janë konfirmuar dy raste pozitive të koronavirusit. Konfirmimi është bërë nga ministrja Agnes Buzyn. Ajo tha se të dy personat e sëmurë kishin ...
Telegraf | 25-Jan-2020 14:12
Virusi vdekjeprurës kinez ka ardhur në Europë. Nga Franca është deklaruar se janë konfirmuar dy raste pozitive të koronavirusit. Konfirmimi është bërë nga ministrja Agnes Buzyn. Ajo tha se të dy personat e sëmurë kishin ...

Spital i ri brenda 10 ditësh për pacientët e prekur nga koronavirusi në Kinë
Autoritetet kineze do të ndërtojmë për një kohë record një spital të ri në qytetin më të prekur nga koronavirusi, Wuhan. 10 ditë kanë në dispozicion autoritetet për të mbyllur një spital të dytë në këtë qytet që duhet ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 12:08
Autoritetet kineze do të ndërtojmë për një kohë record një spital të ri në qytetin më të prekur nga koronavirusi, Wuhan. 10 ditë kanë në dispozicion autoritetet për të mbyllur një spital të dytë në këtë qytet që duhet ...

Pas coronavirusit në Kinë, Instituti i Shëndetësisë jep rekomandime dhe vendos një ekipë mjekësore në Aeroportin Adem Jashari
Pas alarmit dhe vdekjeve nga Coronavisursi qytetin Wuhan, Provinca Hubei të Kinës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka paraqitur rekomandimet për ta ndaluar depërtimin e këtij virusi në Kosovë. ...
Telegrafi | 25-Jan-2020 16:55
Pas alarmit dhe vdekjeve nga Coronavisursi qytetin Wuhan, Provinca Hubei të Kinës, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka paraqitur rekomandimet për ta ndaluar depërtimin e këtij virusi në Kosovë. ...

Virusi koronavirus në Kinë, shkon në 41 numri i viktimave
Rritet numri i viktimave që humbën jetën nga koronavirusi në provincën Hubei në Kinë, ku numri i tyre deri më tani ka shkuar në 41. Ndërkohë, 1287 persona janë prekur nga ky virus, ndërkohë që vendi po kalon momente të ...
BalkanWeb | 25-Jan-2020 08:03
Rritet numri i viktimave që humbën jetën nga koronavirusi në provincën Hubei në Kinë, ku numri i tyre deri më tani ka shkuar në 41. Ndërkohë, 1287 persona janë prekur nga ky virus, ndërkohë që vendi po kalon momente të ...

Paralajmëron eksperti kinez: Virusi vdekjeprurës mund të transmetohet nëpërmjet syve
Një ekspert në Kinë ka pohuar se koronavirusi vdekjeprurës mund të përhapet nëpërmjet syve. Koronavirusi vrasës, që po përhapet me shpejtësi, mund të transmetohet edhe përmes syve. Kështu kanë paralajmëruar ...
GazetaTema | 25-Jan-2020 09:33
Një ekspert në Kinë ka pohuar se koronavirusi vdekjeprurës mund të përhapet nëpërmjet syve. Koronavirusi vrasës, që po përhapet me shpejtësi, mund të transmetohet edhe përmes syve. Kështu kanë paralajmëruar ...

Hong Kongu shpall gjëndjen e ermegjencës nga koronavirusi, alarm edhe në Australi
Epidemia e rrezikshme që ka prekur Kinën tashmë po kthehet në shqetësim të madh edhe për mjaft vende të tjera aziatike, mes të cilave edhe Hong Kong-u. Autoritetet kanë marrë masa të forta kontrolli për të gjithë ...
VizionPlus | 25-Jan-2020 11:11
Epidemia e rrezikshme që ka prekur Kinën tashmë po kthehet në shqetësim të madh edhe për mjaft vende të tjera aziatike, mes të cilave edhe Hong Kong-u. Autoritetet kanë marrë masa të forta kontrolli për të gjithë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved