ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 12:26

Grenell: Duam progres ekonomik, nuk jemi këtu për politikë

Grenell: Duam progres ekonomik, nuk jemi këtu për politikë
Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se me rëndësi për SHBA-në është arritja e progresit në rajon, në rastin konkret në ...
Top Channel | 22-Jan-2020 22:14
Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se me rëndësi për SHBA-në është arritja e progresit në rajon, në rastin konkret në ...

I dërguari i Trump, Richard Grenell: Nuk erdha në Kosovë për koalicionin, ja arsyeja e vizitës
KOSOVË Richard Grenell, ambasadori amerikan në Gjermani njëkohësisht i dërguari i Trump për dialogun Kosovë- Serbi pas takimit me Presidenti Thaçi tha se nuk erdhi në Prishtinë për koalicionin qeverisës duke mos pasur ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 22:14
KOSOVË Richard Grenell, ambasadori amerikan në Gjermani njëkohësisht i dërguari i Trump për dialogun Kosovë- Serbi pas takimit me Presidenti Thaçi tha se nuk erdhi në Prishtinë për koalicionin qeverisës duke mos pasur ...

Thaçi: Marrëveshja finale me Serbinë do të arrihet nën lidershipin e Trump
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po zhvillon sonte një takim në një darkë pune, me të Dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.
Top Channel | 22-Jan-2020 21:25
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po zhvillon sonte një takim në një darkë pune, me të Dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

I dërguari i Donald Trump: Nuk përfshihem në debatet rreth formimit të qeverisë në Kosovë
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të mërkurën në mbrëmje se nuk do të ndërhyjë në debatet e brendshme ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 22:06
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të mërkurën në mbrëmje se nuk do të ndërhyjë në debatet e brendshme ...

Linja direkte Kosovë-Serbi/ Dy vendet nënshkruan marrëveshje të veçanta me kompaninë gjermane
Kosova dhe Serbia nuk kanë nënshkruar marrëveshje të përbashkët me kompaninë gjermane të fluturimeve Lufthansa, e cila pritet t'i realizojë fluturimet në linjën e re ajrore Prishtinë - Beograd.
Top Channel | 22-Jan-2020 20:11
Kosova dhe Serbia nuk kanë nënshkruar marrëveshje të përbashkët me kompaninë gjermane të fluturimeve Lufthansa, e cila pritet t'i realizojë fluturimet në linjën e re ajrore Prishtinë - Beograd.

I dërguari i Trump në Prishtinë/ Grenell takon Thaçin
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në mbrëmje të dërguarin special të presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.
Top Channel | 22-Jan-2020 20:11
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në mbrëmje të dërguarin special të presidentit Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell.

Darkë pune e presidentit Thaçi dhe ambasadorit Grenell
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po zhvillon darkë pune me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell sonte në ora 19:30. Ata po ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 19:39
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po zhvillon darkë pune me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell sonte në ora 19:30. Ata po ...

Emisari i presidentit Trump e thotë qartë: Taksa duhet të hiqet!
Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadori Richard Grenell, ka dhënë një mesazh të qartë sa i përket taksës ndaj produkteve serbe, të vendosur nga Qeveria ...
Telegrafi | 22-Jan-2020 23:47
Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadori Richard Grenell, ka dhënë një mesazh të qartë sa i përket taksës ndaj produkteve serbe, të vendosur nga Qeveria ...

I dërguari i SHBA për bisedimet Kosovë-Serbi vizitë në Prishtinë e Beograd
Disa ditë pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për linjën speciale të fluturimeve Prishtinë Beograd, i dërguari i SHBA-së për dialogun i cili edhe pati meritat kryesore për këtë marrëveshje do ...
ABCNews | 22-Jan-2020 23:57
Disa ditë pas arritjes së marrëveshjes ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit për linjën speciale të fluturimeve Prishtinë Beograd, i dërguari i SHBA-së për dialogun i cili edhe pati meritat kryesore për këtë marrëveshje do ...

Thaçi: Vizita e Grenell nuk ka të bëjë me zhvillimet politike në Kosovë, Kurti të gjejë partner për koalicion
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vizita e ambasadorit Richard Grenell, të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nuk ka të bëjë me zhvillimet e ...
Telegrafi | 22-Jan-2020 21:25
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se vizita e ambasadorit Richard Grenell, të Dërguarit të Posaçëm të Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, nuk ka të bëjë me zhvillimet e ...

I dërguar i posaçëm i presidentit Trump nesër e pasnesër në Prishtinë dhe Beograd
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të enjten dhe të premten në Prishtinë dhe në Beograd. ...
BalkanWeb | 22-Jan-2020 14:59
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të enjten dhe të premten në Prishtinë dhe në Beograd. ...

Grenell: Nuk jemi këtu për politikë, duam progres ekonomik – të rinjtë duan punë
Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se me rëndësi për SHBA-në është arritja e progresit në rajon, në rastin konkret në ...
Telegrafi | 22-Jan-2020 21:14
Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadori Richard Grenell, ka thënë se me rëndësi për SHBA-në është arritja e progresit në rajon, në rastin konkret në ...

Thaçi: Marrëveshja finale me Serbinë do të arrihet nën lidershipin e Donald Trump
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po zhvillon sonte një takim në një darkë pune, me të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. ...
Telegrafi | 22-Jan-2020 21:04
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po zhvillon sonte një takim në një darkë pune, me të dërguarin e posaçëm të presidentit amerikan Donald Trump për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ambasadorin Richard Grenell. ...

Ngrirja e dialogut: Richard Grenell nesër e pasnesër në Prishtinë dhe Beograd
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të enjten dhe të premten në Prishtinë dhe në Beograd. ...
GazetaTema | 22-Jan-2020 15:08
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të enjten dhe të premten në Prishtinë dhe në Beograd. ...

I dërguari i Trump mbërrin në Prishtinë: Nuk ndërhyj për qeverinë e re
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të mërkurën në mbrëmje se nuk do të ndërhyjë në debatet e brendshme ...
Lapsi | 22-Jan-2020 21:43
Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, tha të mërkurën në mbrëmje se nuk do të ndërhyjë në debatet e brendshme ...

Grenell në Prishtinë, darkon sonte me Thaçin
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, mbrëmjen e kësaj të mërkure do të takohet me të dërguarin special të Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Richard Grenell. Informacionet bëjnë me dije se takimi do të zhvillohet në ...
VizionPlus | 22-Jan-2020 18:02
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, mbrëmjen e kësaj të mërkure do të takohet me të dërguarin special të Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Richard Grenell. Informacionet bëjnë me dije se takimi do të zhvillohet në ...

Grenell pas darkës me Thaçin: Duhet të bëjmë progres – që përfshin edhe heqjen e taksës
I Dërguari i Posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi ambasadori Richard Grenell duket se ka qenë i qartë për taksën 100 % duke kërkuar që ajo të hiqet. Ai ka shkruar në Twitter pas darkës që e ...
Klan Kosova | 23-Jan-2020 00:52
I Dërguari i Posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi ambasadori Richard Grenell duket se ka qenë i qartë për taksën 100 % duke kërkuar që ajo të hiqet. Ai ka shkruar në Twitter pas darkës që e ...

Grenell shkruan pas takimit me Thaçin, kërkon heqjen e tarifave
Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, pas darkës me presidentin Hashim Thaci në Prishtinë, kërkon që të bëhet progres, duke u hequr tarifat. Grenell arriti ...
Gazeta Monitor | 23-Jan-2020 00:17
Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i Presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, pas darkës me presidentin Hashim Thaci në Prishtinë, kërkon që të bëhet progres, duke u hequr tarifat. Grenell arriti ...

Grenell, Thaçit: Progresi në dialogun me Serbinë përfshin heqjen e tarifave
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmjen e sotme priti në një darkë pune të dërguarin e Posaçëm të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Të dy folën për arsyen e këtij takimi, duke thënë se nuk do të ...
Koha.net | 23-Jan-2020 00:17
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmjen e sotme priti në një darkë pune të dërguarin e Posaçëm të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Të dy folën për arsyen e këtij takimi, duke thënë se nuk do të ...

Grenell pas darkës me Thaçin: Duhet të bëjmë progres – që nënkupton se duhet të hiqet edhe taksa
I Dërguari i Posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi ambasadori Richard Grenell duket se ka qenë i qartë për taksën 100 % duke kërkuar që ajo të hiqet. Ai ka ripostuar statusin e presidentit të ...
Medial | 23-Jan-2020 00:08
I Dërguari i Posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi ambasadori Richard Grenell duket se ka qenë i qartë për taksën 100 % duke kërkuar që ajo të hiqet. Ai ka ripostuar statusin e presidentit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved