ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 10:08

Ponte Prizreni fiton takimin ndaj Feronikelit

Ponte Prizreni fiton takimin ndaj Feronikelit
Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Feronikelit me rezultat 96-83 (31:22, 24:19, 26:22, 15:20) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit e nisin ndeshjen më mirë, duke e fituar ...
Telegrafi | 20-Jan-2020 00:03
Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Feronikelit me rezultat 96-83 (31:22, 24:19, 26:22, 15:20) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit e nisin ndeshjen më mirë, duke e fituar ...

Gani Sejdiu: Më pëlqen sinqeriteti i Mihane Bekteshit, e kam pas ëndërr ta drejtojë Drenicën
Dardan Berisha dhe Edmond Azemi sot luajtën në të njëjtën palestër, por për dallim nga herët e kaluara këtë radhë ishin kundërshtar. Dy basketbollistët kanë pasur një përplasje sa ishin bashkëlojtar te Prishtina në ...
GazetaBlic | 19-Jan-2020 23:46
Dardan Berisha dhe Edmond Azemi sot luajtën në të njëjtën palestër, por për dallim nga herët e kaluara këtë radhë ishin kundërshtar. Dy basketbollistët kanë pasur një përplasje sa ishin bashkëlojtar te Prishtina në ...

Prizreni arrin fitore të rëndësishme kundër Feronikelit
Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Feronikelit me rezultat 96:83 (31:22, 24:19, 26:22, 15:20) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit e nisin ndeshjen më mirë, duke e fituar ...
Zeri | 19-Jan-2020 21:06
Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Feronikelit me rezultat 96:83 (31:22, 24:19, 26:22, 15:20) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit e nisin ndeshjen më mirë, duke e fituar ...

Peja triumfon ndaj Sigal Prishtinës
KB Peja e ka mposhtur Sigal Prishtinën me rezultat 82-76 në palestrën sportive ‘Karagaqi’. Pejanët filloi dominimin e derbit qysh nga fillimi, pasi në çerekun e parë fituan me rezultat 22-7. Çereku i dytë ishte më i ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 18:57
KB Peja e ka mposhtur Sigal Prishtinën me rezultat 82-76 në palestrën sportive ‘Karagaqi’. Pejanët filloi dominimin e derbit qysh nga fillimi, pasi në çerekun e parë fituan me rezultat 22-7. Çereku i dytë ishte më i ...

Prizreni e mposht me lehtësi Feronikelin
Prizreni ka mposhtur me lehtësi Feronikelin me rezultat 96-83, në ndeshjen e fundit të xhiros së 21 në Superligë. Ndeshja kaloi lehtë për Prizrenin, derisa Feronikeli në këtë ndeshje luajti me vetëm 8 lojtarë. Ty ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 21:00
Prizreni ka mposhtur me lehtësi Feronikelin me rezultat 96-83, në ndeshjen e fundit të xhiros së 21 në Superligë. Ndeshja kaloi lehtë për Prizrenin, derisa Feronikeli në këtë ndeshje luajti me vetëm 8 lojtarë. Ty ...

Peja fiton derbin, Rahoveci barazohet me pikë me Prishtinën në krye të tabelës
Në një ndeshje të jashtëzakonshme, Peja ka mposhtu Sigal Prishtinën me rezultat 82:76 (22:7, 29:25, 19:27, 12:17), në super-derbin e javës 21 të Superligës së Kosovës në basketboll.
Kosova Press | 19-Jan-2020 20:55
Në një ndeshje të jashtëzakonshme, Peja ka mposhtu Sigal Prishtinën me rezultat 82:76 (22:7, 29:25, 19:27, 12:17), në super-derbin e javës 21 të Superligës së Kosovës në basketboll.

Peja fiton derbin ndaj Prishtinës, kritika për referimin
Në një atmosferë të zjarrtë, Peja i ka shkaktuar Prishtinës humbjen e dytë pranverore me shumë meritë. Në këtë ndeshje, ndarja e drejtësisë ishte nën nivel dhe në disa raste favorizuese për pejanët. KB Peja 82 – 76 KB ...
EkonomiaOnline | 19-Jan-2020 20:22
Në një atmosferë të zjarrtë, Peja i ka shkaktuar Prishtinës humbjen e dytë pranverore me shumë meritë. Në këtë ndeshje, ndarja e drejtësisë ishte nën nivel dhe në disa raste favorizuese për pejanët. KB Peja 82 – 76 KB ...

Takimi i parë mes Berishës dhe Azemit pas përleshjes, e pabesueshme çfarë ndodhi pas ndeshjes në “Karagaçi”
U përqafuan mes vete, ashtu siç iu ka hije dy basketbollistëve kampionë. Dardan Berisha dhe Edmond Azemi kanë vendosur edhe publikisht në sfidën derbi mes Pejës dhe Prishtinës në palestrën “Karagaçi”. Pas ...
Zeri | 19-Jan-2020 19:08
U përqafuan mes vete, ashtu siç iu ka hije dy basketbollistëve kampionë. Dardan Berisha dhe Edmond Azemi kanë vendosur edhe publikisht në sfidën derbi mes Pejës dhe Prishtinës në palestrën “Karagaçi”. Pas ...

Ishin përleshur te Prishtina, ky është veprimi i Azemit dhe Berishës pas ndeshjes
Dardan Berisha dhe Edmond Azemi sot luajtën në të njëjtën palestër, por për dallim nga herët e kaluara këtë radhë ishin kundërshtar. Dy basketbollistët kanë pasur një përplasje sa ishin bashkëlojtar te Prishtina në ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 19:05
Dardan Berisha dhe Edmond Azemi sot luajtën në të njëjtën palestër, por për dallim nga herët e kaluara këtë radhë ishin kundërshtar. Dy basketbollistët kanë pasur një përplasje sa ishin bashkëlojtar te Prishtina në ...

Peja e fiton derbin e zjarrtë ndaj Prishtinës
Në një atmosferë të zjarrtë në “Karagaçi”, Peja ka vulosur rikthimin e fuqishëm në basketbollin e Kosovës duke mposhtur Prishtinën në derbin e zjarrtë. Peja e rikthyer ka fituar përballjen me Prishtinën në kuadër të ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 18:59
Në një atmosferë të zjarrtë në “Karagaçi”, Peja ka vulosur rikthimin e fuqishëm në basketbollin e Kosovës duke mposhtur Prishtinën në derbin e zjarrtë. Peja e rikthyer ka fituar përballjen me Prishtinën në kuadër të ...

Peja fiton derbin e moçëm, Dardan Berisha i ‘hakmerret’ Prishtinës
Ndeshja e jashtëzakonshme u zhvillua në një atmosferë impozante në ‘Karagaç’. Dardan Berisha iu ‘hakmor’ ish-ekipit të tij, duke shënuar 28 pikë dhe duke zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë, shkruan . Pas dy çerekëve të ...
Lajminet | 19-Jan-2020 18:48
Ndeshja e jashtëzakonshme u zhvillua në një atmosferë impozante në ‘Karagaç’. Dardan Berisha iu ‘hakmor’ ish-ekipit të tij, duke shënuar 28 pikë dhe duke zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë, shkruan . Pas dy çerekëve të ...

Dramë në “Karagaq”, Dardan Berisha i hakmerret Prishtinës
Peja ka shënuar fitore në derbin e xhiros së 21-të Superligës së Kosovës në Basketboll. Ata kanë mposhtur rivalin e përjetshëm, Sigal Prishtinën me rezultat 82-76, shkruan Indeksonline. Peja ishte në epërsi gjatë të ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 18:47
Peja ka shënuar fitore në derbin e xhiros së 21-të Superligës së Kosovës në Basketboll. Ata kanë mposhtur rivalin e përjetshëm, Sigal Prishtinën me rezultat 82-76, shkruan Indeksonline. Peja ishte në epërsi gjatë të ...

Ndizet Peja, fiton derbin ndaj Prishtinës
Në një atmosferë të zjarrtë në “Karagaçi”, Peja ka vulosur rikthimin e fuqishëm në basketbollin e Kosovës duke mposhtur Prishtinën në derbin e zjarrtë. Peja e rikthyer ka fituar përballjen me Prishtinën në kuadër të ...
Koha.net | 19-Jan-2020 18:47
Në një atmosferë të zjarrtë në “Karagaçi”, Peja ka vulosur rikthimin e fuqishëm në basketbollin e Kosovës duke mposhtur Prishtinën në derbin e zjarrtë. Peja e rikthyer ka fituar përballjen me Prishtinën në kuadër të ...

Transferimet e bujshme në basketbollin kosovar
“Kthimi i mbretit”. Kështu e ka paraqitur klubi i basketbollit Peja transferimin e Dardan Berishës. Peja, më 3 janar, njoftoi për nënshkrimin e kontratës me Berishën, që deri në javët e fundit të vitit të kaluar kishte ...
Koha.net | 19-Jan-2020 08:14
“Kthimi i mbretit”. Kështu e ka paraqitur klubi i basketbollit Peja transferimin e Dardan Berishës. Peja, më 3 janar, njoftoi për nënshkrimin e kontratës me Berishën, që deri në javët e fundit të vitit të kaluar kishte ...

Ylli mposht Trepçën
Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 90:83 (26:21, 26:20, 16:23, 22:19) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 22:07
Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 90:83 (26:21, 26:20, 16:23, 22:19) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e ...

Ylli feston në përballje me Trepçën
Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 90:83 (26:21, 26:20, 16:23, 22:19) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar ...
Zeri | 18-Jan-2020 21:34
Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 90:83 (26:21, 26:20, 16:23, 22:19) në kuadër të javës së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Ylli e nisi ndeshjen më mirë, duke e fituar ...

Ylli mposht Trepçën
Në palestrën “13 Qershori” në Suharekë skuadra e Yllit ka arritur të mposhtë klubin nga Mitrovica, Trepçën në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit shënuan fitore me rezultat 90-83, transmeton ...
Koha.net | 18-Jan-2020 20:50
Në palestrën “13 Qershori” në Suharekë skuadra e Yllit ka arritur të mposhtë klubin nga Mitrovica, Trepçën në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll. Vendasit shënuan fitore me rezultat 90-83, transmeton ...

KB Rahoveci vazhdon me fitore
Rahoveci ka shënuar fitoren e radhës në Superligë, duke mundur Lipjanin me rezultat 97:76 (22:12, 22:26, 29:18, 24:20) në kuadër të xhiros së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vreshtarët në palestrën ...
Koha.net | 18-Jan-2020 20:12
Rahoveci ka shënuar fitoren e radhës në Superligë, duke mundur Lipjanin me rezultat 97:76 (22:12, 22:26, 29:18, 24:20) në kuadër të xhiros së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vreshtarët në palestrën ...

Rahoveci vazhdon me fitore, Lipjani viktima e radhës
Rahoveci ka shënuar fitoren e radhës në Superligë, duke mundur Lipjanin me rezultat 97:76 (22:12, 22:26, 29:18, 24:20) në kuadër të xhiros së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vreshtarët në palestrën ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 19:28
Rahoveci ka shënuar fitoren e radhës në Superligë, duke mundur Lipjanin me rezultat 97:76 (22:12, 22:26, 29:18, 24:20) në kuadër të xhiros së 21-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Vreshtarët në palestrën ...

Peja e trimëruar pret Prishtinën gjithnjë të gatshme
Rrallë ndodh që një ndeshje e skuadrës së vendit të gjashtë me skuadrën e vendit të parë të jetë derbi. Situata megjithatë ndryshon kur përballen Peja e Sigal Prishtina, dy prej skuadrave më të mëdha të basketbollit në ...
EkonomiaOnline | 18-Jan-2020 13:36
Rrallë ndodh që një ndeshje e skuadrës së vendit të gjashtë me skuadrën e vendit të parë të jetë derbi. Situata megjithatë ndryshon kur përballen Peja e Sigal Prishtina, dy prej skuadrave më të mëdha të basketbollit në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved