ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 16:58

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2020

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2020
The Henley Passport Index , që vlerëson periodikisht pasaportat më miqësore në botë, ka përpiluar listën e parë të dekadës së re. Japonia renditet në vend të parë duke ofruar liri për të udhëtuar pa viza në 191 ...
Arbresh | 20-Jan-2020 00:28
The Henley Passport Index , që vlerëson periodikisht pasaportat më miqësore në botë, ka përpiluar listën e parë të dekadës së re. Japonia renditet në vend të parë duke ofruar liri për të udhëtuar pa viza në 191 ...

Vendet më të mira për të rritur fëmijët
Raporti, i cili rendit vendet më të mira, vlerësoi 73 kombe dhe kjo renditje bëhet çdo vit nga studiues të Shkollës Wharton të Universitetit të Pensilvanisë. Në këtë renditje, nuk përfshihen Shqipëria dhe Kosova. ...
Lajminet | 19-Jan-2020 20:32
Raporti, i cili rendit vendet më të mira, vlerësoi 73 kombe dhe kjo renditje bëhet çdo vit nga studiues të Shkollës Wharton të Universitetit të Pensilvanisë. Në këtë renditje, nuk përfshihen Shqipëria dhe Kosova. ...

Nuk është Amerika, cilat janë vendet më të mira për të rritur fëmijët? Po Shqipëria?
Studimet e fundit kanë treguar se vendi më i mirë për të rritur fëmijët nuk është Amerika, por Danimarka. Raporti, i cili rendit vendet më të mira, vlerësoi 73 kombe dhe kjo renditje bëhet çdo vit nga studiues të ...
ABCNews | 19-Jan-2020 20:28
Studimet e fundit kanë treguar se vendi më i mirë për të rritur fëmijët nuk është Amerika, por Danimarka. Raporti, i cili rendit vendet më të mira, vlerësoi 73 kombe dhe kjo renditje bëhet çdo vit nga studiues të ...

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2020
The Henley Passport Index, që vlerëson periodikisht pasaportat më miqësore në botë, ka përpiluar listën e parë të dekadës së re. Japonia renditet në vend të parë duke ofruar liri për të udhëtuar pa viza në 191 ...
Aktuale.MK | 19-Jan-2020 19:58
The Henley Passport Index, që vlerëson periodikisht pasaportat më miqësore në botë, ka përpiluar listën e parë të dekadës së re. Japonia renditet në vend të parë duke ofruar liri për të udhëtuar pa viza në 191 ...

Pasaportat më të fuqishme në botë për vitin 2020
The Henley Passport Index , që vlerëson periodikisht pasaportat më miqësore në botë, ka përpiluar listën e parë të dekadës së re. Japonia renditet në vend të parë duke ofruar liri për të udhëtuar pa viza në 191 ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 17:35
The Henley Passport Index , që vlerëson periodikisht pasaportat më miqësore në botë, ka përpiluar listën e parë të dekadës së re. Japonia renditet në vend të parë duke ofruar liri për të udhëtuar pa viza në 191 ...

Pasaporta e Maqedonisë së Veriut, e 47-ta në botë
Maqedonia e Veriut renditet në vendin 47-të për nga fuqia e pasaportës, pasi qytetarët mund të udhëtojnë pa viza në 123 vende. Kosova është në vendin e 99-të në botë, ndërsa qytetarët e saj mund të lëvizin pa viza në ...
AlbInfo | 18-Jan-2020 18:37
Maqedonia e Veriut renditet në vendin 47-të për nga fuqia e pasaportës, pasi qytetarët mund të udhëtojnë pa viza në 123 vende. Kosova është në vendin e 99-të në botë, ndërsa qytetarët e saj mund të lëvizin pa viza në ...

Autoscout: Ja ku shiten më shumë makinat e përdorura në Evropë
Portali i njohur evropian për shitjen e makinave të përdorura Autoscout ka nxjerrë statistikat se në cilin vend të BE-së ka pasur më tepër shitje, përcjell INA. Sipas të dhënave, Italia është vendi ku janë shitur më së ...
Ina-Online | 18-Jan-2020 10:01
Portali i njohur evropian për shitjen e makinave të përdorura Autoscout ka nxjerrë statistikat se në cilin vend të BE-së ka pasur më tepër shitje, përcjell INA. Sipas të dhënave, Italia është vendi ku janë shitur më së ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved