ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 16:23

Nga rrëzimi i aeroplanit në Iran, trupat e viktimave ukrainase kthehen në shtëpi

Nga rrëzimi i aeroplanit në Iran, trupat e viktimave ukrainase kthehen në shtëpi
Është bërë e ditur se trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. 176 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit ...
AlbInfo | 19-Jan-2020 23:29
Është bërë e ditur se trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. 176 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit ...

Trupat e viktimave ukrainase nga rrëzimi i aeroplanit në Iran kthehen në shtëpi
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...
InFokusi | 19-Jan-2020 23:00
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...

Trupat e viktimave ukrainase nga rrëzimi i aeroplanit në Iran kthehen në shtëpi
Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht nga Irani në fillim të këtij muaji. Të gjithë 176 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit në bordin e fluturimit nga Irani në Kiev kanë humbur jetën më 8 janar, ...
Lajminet | 19-Jan-2020 22:55
Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht nga Irani në fillim të këtij muaji. Të gjithë 176 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit në bordin e fluturimit nga Irani në Kiev kanë humbur jetën më 8 janar, ...

Kanadaja kërkon nga Irani të kompensojë familjarët e viktimave të avionit të rrëzuar
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...
VizionPlus | 18-Jan-2020 19:36
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau tha se qeveria e tij do të ndajë fonde për familjarët e 57 shtetasve kanadezë dhe 29 banorëve me qëndrim të përhershëm në vendin e tij, që humbën jetën në aeroplanin që u rrëzua në ...

Trupat e viktimave ukrainase nga rrëzimi i aeroplanit në Iran kthehen në shtëpi
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 22:52
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...

Trupat e viktimave ukrainase nga rrëzimi i aeroplanit në Iran kthehen në shtëpi
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...
Medial | 19-Jan-2020 22:35
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...

Trupat e viktimave ukrainase nga rrëzimi i aeroplanit në Iran kthehen në shtëpi
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 22:32
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza. Të 11 qytetarët vdiqën kur aeroplani u qëllua aksidentalisht ...

Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 17:04
Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. Autoritetet ...

Trupat e viktimave ukrainase nga rrëzimi i aeroplanit në Iran kthehen në shtëpi
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza.
Kosova Press | 19-Jan-2020 22:26
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën në një rrëzim avioni janë riatdhesuar pasi Irani bëri me dije se nuk do t’ua dorëzojë autoriteteve ukrainase kutitë e zeza.

E paqartë nëse Irani do të dërgojë jashtë vendit kutitë e zeza të avionit të rrëzuar
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 20:43
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...

Aksidenti tragjik që shkaktoi 178 viktima/ Irani nis kutitë e zeza të avionit në Ukrainë
IRAN Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 16:29
IRAN Teherani pritet t’i dërgojë në Ukrainë kuti e zeza të aeroplanit të pasagjerëve që u godit aksidentalisht nga ushtria iraniane këtë muaj. Njoftimi u bë nga agjensia iraniane e lajmeve “Tasnim” të shtunën. ...

Kompensimi i viktimave të avionit ukrainas
Pranimi i përgjegjësisë nga Irani për rrëzimin e avionit ukrainas të pasagjerëve që la 176 të vdekur, ka ngjallur zemërim dhe mosbesim tek familjet e viktimave dhe ka shtuar thirrjet ndërkombëtare për përgjegjësi. ...
Zeri Amerikes | 19-Jan-2020 19:40
Pranimi i përgjegjësisë nga Irani për rrëzimin e avionit ukrainas të pasagjerëve që la 176 të vdekur, ka ngjallur zemërim dhe mosbesim tek familjet e viktimave dhe ka shtuar thirrjet ndërkombëtare për përgjegjësi. ...

Nuk dihet nëse Irani do të dërgojë jashtë vendit kutitë e zeza të avionit të rrëzuar
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...
Medial | 19-Jan-2020 18:48
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...

Nuk dihet nëse Irani do të dërgojë jashtë vendit kutitë e zeza të avionit të rrëzuar
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskiy, kryeministri Oleksiy Honcharuk dhe zyrtarë të tjerë të lartë shtetërorë morën pjesë në ceremoninë solemne në kryeqytetin ukrainas. Më 8 janar, avioni ukrainas, që ishte nisur ...
Lajminet | 19-Jan-2020 18:21
Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskiy, kryeministri Oleksiy Honcharuk dhe zyrtarë të tjerë të lartë shtetërorë morën pjesë në ceremoninë solemne në kryeqytetin ukrainas. Më 8 janar, avioni ukrainas, që ishte nisur ...

Trupat e 11 ukrainasve të vrarë në rrëzimin e aeroplanit në Iran u dërguan në shtëpi
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën kur një raketë iraniane goditi një aeroplan pasagjerësh kanë mbërritur në Ukrainë të Dielën për një ceremoni lamtumire, raporton France24. Ata ishin në mesin e 176 personave të vrarë në ...
Medial | 19-Jan-2020 18:17
Trupat e 11 ukrainasve që vdiqën kur një raketë iraniane goditi një aeroplan pasagjerësh kanë mbërritur në Ukrainë të Dielën për një ceremoni lamtumire, raporton France24. Ata ishin në mesin e 176 personave të vrarë në ...

Nuk dihet nëse Irani do të dërgojë jashtë vendit kutitë e zeza të avionit të rrëzuar
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 18:17
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...

E paqartë nëse Irani do të dërgojë jashtë vendit kutitë e zeza të avionit të rrëzuar
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...
Radio Evropa e Lire | 19-Jan-2020 16:50
Trupat e pajetë të 11 ukrainasve të vrarë, pasi ushtria iraniane aksidentalisht rrëzoi një avion pasagjerësh në Teheran, kanë arritur në Kiev, teksa janë rritur pikëpyetjet nëse zyrtarët e Iranit do të bashkëpunojnë në ...

Kthehen në Ukrainë trupat e 11 viktimave të aeroplanit të rrëzuar në Iran
Janë kthyer në Ukrainë trupat e 11 viktimave që vdiqën nga rrëzimi i aeroplanit në Iran. Të gjithë 176 personat që ndodheshin në aeroplanin e kompanisë “Ukraine International Airlines” vdiqën pasi aeroplani u sulmua me ...
InFokusi | 19-Jan-2020 15:56
Janë kthyer në Ukrainë trupat e 11 viktimave që vdiqën nga rrëzimi i aeroplanit në Iran. Të gjithë 176 personat që ndodheshin në aeroplanin e kompanisë “Ukraine International Airlines” vdiqën pasi aeroplani u sulmua me ...

Kthehen në Ukrainë trupat e 11 viktimave të aeroplanit të rrëzuar në Iran
Janë kthyer në Ukrainë trupat e 11 viktimave që vdiqën nga rrëzimi i aeroplanit në Iran. Të gjithë 176 personat që ndodheshin në aeroplanin e kompanisë “Ukraine International Airlines” vdiqën pasi aeroplani u sulmua me ...
EkonomiaOnline | 19-Jan-2020 15:08
Janë kthyer në Ukrainë trupat e 11 viktimave që vdiqën nga rrëzimi i aeroplanit në Iran. Të gjithë 176 personat që ndodheshin në aeroplanin e kompanisë “Ukraine International Airlines” vdiqën pasi aeroplani u sulmua me ...

Kthehen në Ukrainë trupat e 11 viktimave të aeroplanit të rrëzuar në Iran
Janë kthyer në Ukrainë trupat e 11 viktimave që vdiqën nga rrëzimi i aeroplanit në Iran. Të gjithë 176 personat që ndodheshin në aeroplanin e kompanisë “Ukraine International Airlines” vdiqën pasi aeroplani u sulmua me ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 14:56
Janë kthyer në Ukrainë trupat e 11 viktimave që vdiqën nga rrëzimi i aeroplanit në Iran. Të gjithë 176 personat që ndodheshin në aeroplanin e kompanisë “Ukraine International Airlines” vdiqën pasi aeroplani u sulmua me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved