ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 17:49

Ndryshime në kodin rrugor/ Tola: Janë një korpurs i gjërë gjerash që duhen eleminuar

Ndryshime në kodin rrugor/ Tola: Janë një korpurs i gjërë gjerash që duhen eleminuar
Ministria e Brendshme propozon ndryshimin e kodit rrugor me qëllim ashpërsimin e masave për të ulur numrin e aksidenteve. Po çfarë do tëndryshoje konkretisht. Këtë të dielë në edicionin qëndror të lajmeve në Vizion Plus ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 19:53
Ministria e Brendshme propozon ndryshimin e kodit rrugor me qëllim ashpërsimin e masave për të ulur numrin e aksidenteve. Po çfarë do tëndryshoje konkretisht. Këtë të dielë në edicionin qëndror të lajmeve në Vizion Plus ...

Ndryshime në kodin rrugor/ Tola: Janë një korpurs i gjërë gjerash që duhen eleminuar
Ministria e Brendshme propozon ndryshimin e kodit rrugor me qëllim ashpërsimin e masave për të ulur numrin e aksidenteve. Po çfarë do tëndryshoje konkretisht. Këtë të dielë në edicionin qëndror të lajmeve në Vizion Plus ...
Medial | 19-Jan-2020 19:58
Ministria e Brendshme propozon ndryshimin e kodit rrugor me qëllim ashpërsimin e masave për të ulur numrin e aksidenteve. Po çfarë do tëndryshoje konkretisht. Këtë të dielë në edicionin qëndror të lajmeve në Vizion Plus ...

“Testi i idiotit” për shoferët problematikë shqiptarë
Nëse thyen rregullat e qarkullimit rrugor, kjo do të të kushtojë më shumë sesa vetëm pezullimi i patentës. Me propozim të Ministrisë së Brendshme, drejtuesit e automjeteve duhet të kalojnë edhe “testin e idiotit”. ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 16:16
Nëse thyen rregullat e qarkullimit rrugor, kjo do të të kushtojë më shumë sesa vetëm pezullimi i patentës. Me propozim të Ministrisë së Brendshme, drejtuesit e automjeteve duhet të kalojnë edhe “testin e idiotit”. ...

“Testi i idiotit”, ja pyetjet për këtë kategori shoferësh shqiptarë
Për herë të parë në Shqipëri, shoferët do t’i nënshtrohen një testi për të parë gjendjen e tyre psikologjike sa herë që efektivët e policisë konstatojnë sjellje të rrezikshme të tyre në rrugë. Ministri i Punëve të ...
Lexo | 18-Jan-2020 19:25
Për herë të parë në Shqipëri, shoferët do t’i nënshtrohen një testi për të parë gjendjen e tyre psikologjike sa herë që efektivët e policisë konstatojnë sjellje të rrezikshme të tyre në rrugë. Ministri i Punëve të ...

Shqipëria paralajmëroi aplikimin e “Testit të idiotit” për shoferët e papërgjegjshëm
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj në një tryezë ku u diskutuan shkaqe e numrit të madh të aksidenteve, ka paralajmëruar aplikimin e të ashtuquajturit “Test i idiotit”. Në fjalën e tij, Lleshaj tha se ...
Portalb | 18-Jan-2020 14:30
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj në një tryezë ku u diskutuan shkaqe e numrit të madh të aksidenteve, ka paralajmëruar aplikimin e të ashtuquajturit “Test i idiotit”. Në fjalën e tij, Lleshaj tha se ...

Paralajmërohet “Testi i Idiotit” për shoferët shqiptarë! Si aplikohet modeli gjerman
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...
Lexo | 17-Jan-2020 20:11
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...

Lajm i keq per shoferet, patentat nuk do kene vlefshmeri 10-vjecare
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...
Lajmi i Fundit | 17-Jan-2020 20:07
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...

Shqipëria paralajmëron aplikimin e “Testit të idiotit” për shoferët e papërgjegjshëm
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj në një tryezë ku u diskutuan shkaqe e numrit të madh të aksidenteve, ka paralajmëruar aplikimin e të ashtuquajturit “Test i idiotit”. Në fjalën e tij, Lleshaj tha se ...
Koha.net | 17-Jan-2020 20:05
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj në një tryezë ku u diskutuan shkaqe e numrit të madh të aksidenteve, ka paralajmëruar aplikimin e të ashtuquajturit “Test i idiotit”. Në fjalën e tij, Lleshaj tha se ...

Patentat jo më me vlefshmëri 10 vjet ? Masa të forta edhe për Autoshkollat
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 16:19
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...

Siguria në rrugë, testi i ‘idiotit’ për shoferët e rrezikshëm
Aksidentet rrugore vrasin 5 herë më shumë se krimi. Ishte ky alarmi i ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, në tryezën e diskutimeve për disa ndryshime në Kodin Rrugor, pjesë e së cilës ishin edhe ministrja ...
RTSH | 17-Jan-2020 18:53
Aksidentet rrugore vrasin 5 herë më shumë se krimi. Ishte ky alarmi i ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, në tryezën e diskutimeve për disa ndryshime në Kodin Rrugor, pjesë e së cilës ishin edhe ministrja ...

Patentat jo më me vlefshmëri 10 vjet ? Masa të forta edhe për Autoshkollat
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...
Medial | 17-Jan-2020 16:29
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...

Agresiviteti i shoferëve në rrugë/ Propozohet testi i “idiotit” për drejtuesit e mjeteve
Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit zhvilluan sot tryezën për disa propozime për ndryshime në Kodin Rrugor. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj propozon se ka ardhur koha dhe për të implementuar dhe testin e ...
Shenja | 17-Jan-2020 14:09
Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit zhvilluan sot tryezën për disa propozime për ndryshime në Kodin Rrugor. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj propozon se ka ardhur koha dhe për të implementuar dhe testin e ...

Je apo s’je idiot? Ministri Lleshaj: që rrugët të mos kthehen në varre
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj paralajmëroi futjen në praktikë të “testit të idiotëve” në funksion të sigurisë rrugore, një përvojë nga vendet e zhvilluara. “Do bëjmë ‘testin e idiotëve’ që quhet në vendet e tjera”, ...
Tesheshi | 17-Jan-2020 13:20
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj paralajmëroi futjen në praktikë të “testit të idiotëve” në funksion të sigurisë rrugore, një përvojë nga vendet e zhvilluara. “Do bëjmë ‘testin e idiotëve’ që quhet në vendet e tjera”, ...

Paralajmërohet “Testi i Idiotit” për shoferët shqiptarë! Si aplikohet modeli gjerman që u përmend nga ministri i Brendshëm
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...
ScanTv | 17-Jan-2020 13:01
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved