ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 16:58

Merkel-Guterres: Dakordohen hapat për armëpushim në Libi

Merkel-Guterres: Dakordohen hapat për armëpushim në Libi
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel. Duke folur në një konferencë për ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 02:03
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel. Duke folur në një konferencë për ...

Çavusoglu takon homologun amerikan Pompeo
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, sot në Berlin takoi Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Çavusoglu takon homologun italian Di Maio Dy shefat e diplomacive gjenden në kryeqytetin e Gjermanisë, ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 01:28
Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavusoglu, sot në Berlin takoi Sekretarin e Shtetit të SHBA-së, Mike Pompeo. Çavusoglu takon homologun italian Di Maio Dy shefat e diplomacive gjenden në kryeqytetin e Gjermanisë, ...

Erdogan largohet nga Gjermania pas konferencës për Libinë
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u largua nga kryeqyteti i Gjermanisë, Berlin, pas përfundimit të konferencës ndërkombëtare në lidhje me Libinë. Erdogan, i shoqëruar nga një delegacion zyrtarësh të lartë nga ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 01:08
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, u largua nga kryeqyteti i Gjermanisë, Berlin, pas përfundimit të konferencës ndërkombëtare në lidhje me Libinë. Erdogan, i shoqëruar nga një delegacion zyrtarësh të lartë nga ...

Publikohet deklarata e Konferencës së Berlinit mbi Libinë
Pjesëmarrësit në konferencën e organizuar sot në Berlin me qëllimin për zbatimin e një armëpushimi permanent në Libi dhe nisjen e procesit politik kanë publikuar një deklaratë përfundimtare me konkluzionet e takimit. Në ...
BalkanWeb | 20-Jan-2020 01:03
Pjesëmarrësit në konferencën e organizuar sot në Berlin me qëllimin për zbatimin e një armëpushimi permanent në Libi dhe nisjen e procesit politik kanë publikuar një deklaratë përfundimtare me konkluzionet e takimit. Në ...

Gjenerali libian Khalifa Kaftar viziton Athinën, Erdogan kërcënon: Kryeministri grek po luan lojën e gabuar
Vizita në Greqi e gjeneralit Khalifa Kaftar që drejton lindjen e Libisë ka shkaktuar përplasje mes Ankarasë dhe Athinës. Presidenti Rexhep Taip Erdogan akuzoi homologun e tij Kiriakos Mitsotaqis se po bën lojë të ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 20:19
Vizita në Greqi e gjeneralit Khalifa Kaftar që drejton lindjen e Libisë ka shkaktuar përplasje mes Ankarasë dhe Athinës. Presidenti Rexhep Taip Erdogan akuzoi homologun e tij Kiriakos Mitsotaqis se po bën lojë të ...

Konferenca për Libinë në Berlin: Marrëveshje unanime për zgjidhje politike, monitorim armëpushimit
Ka përfunduar pas katër orësh e me një marrëveshje për armëpushim në Libi dhe monitorim të tij, konferenca e nivelit të lartë e thirrur në Berlin nga kancelarja gjermane Angela Merkel, nën kujdesin e OKB, e përfaqësuar ...
ABCNews | 19-Jan-2020 21:50
Ka përfunduar pas katër orësh e me një marrëveshje për armëpushim në Libi dhe monitorim të tij, konferenca e nivelit të lartë e thirrur në Berlin nga kancelarja gjermane Angela Merkel, nën kujdesin e OKB, e përfaqësuar ...

Publikohet deklarata e Konferencës së Berlinit mbi Libinë
Pjesëmarrësit në konferencën e organizuar sot në Berlin me qëllimin për zbatimin e një armëpushimi permanent në Libi dhe nisjen e procesit politik kanë publikuar një deklaratë përfundimtare me konkluzionet e takimit. Në ...
Arbresh | 20-Jan-2020 01:13
Pjesëmarrësit në konferencën e organizuar sot në Berlin me qëllimin për zbatimin e një armëpushimi permanent në Libi dhe nisjen e procesit politik kanë publikuar një deklaratë përfundimtare me konkluzionet e takimit. Në ...

Konferenca për Libinë, pas 8 orësh diskutime liderët bien dakord për armëpushim: Jo zgjidhje ushtarake
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 23:55
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...

Erdogan: Turqia është bërë çelësi i paqes në Libi
Me përpjekjet e saj në terren dhe diplomaci, Turqia është bërë çelës i paqes në Libi, tha presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, raporton Anadolu Agency. “Ne kemi theksuar në çdo rast se një zgjidhje e përhershme ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 10:00
Me përpjekjet e saj në terren dhe diplomaci, Turqia është bërë çelës i paqes në Libi, tha presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, raporton Anadolu Agency. “Ne kemi theksuar në çdo rast se një zgjidhje e përhershme ...

Arrihet marrëveshja për Libinë, publikohen gjashtë pikat thelbësore
Udhëheqësit botërorë arritën një marrëveshje përfundimtare në konferencën ndërkombëtare mbi Libinë. Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, ...
Arbresh | 19-Jan-2020 23:14
Udhëheqësit botërorë arritën një marrëveshje përfundimtare në konferencën ndërkombëtare mbi Libinë. Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, ...

Merkel mbledh liderët botërorë për Libinë (VIDEO)
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mblodhi të dielën aktorët kryesorë global në një konference ndërkombëtare për krizën në Libi. Qëllimi është frenimi i ndërhyrjeve të huaja ushtarake, dhe forcimi i armë-pushimit ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 22:26
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mblodhi të dielën aktorët kryesorë global në një konference ndërkombëtare për krizën në Libi. Qëllimi është frenimi i ndërhyrjeve të huaja ushtarake, dhe forcimi i armë-pushimit ...

Berlin, koferencë për Libinë, përpjekje për ti dhënë fund luftës civile
Qeveria gjermane ka marrë përgjegjësinë që të gjejë një zgjidhje për konfliktin në Libi i cili është përshkallëzuar pas revolucionit të vitit 2011 kur u vra diktatori Muamar al-Gadafi. Në konferencën ndërkombëtare të ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 12:13
Qeveria gjermane ka marrë përgjegjësinë që të gjejë një zgjidhje për konfliktin në Libi i cili është përshkallëzuar pas revolucionit të vitit 2011 kur u vra diktatori Muamar al-Gadafi. Në konferencën ndërkombëtare të ...

Fuqitë e përfshira në konfliktin në Libi ranë dakord për një armëpushim dhe një embargo armësh
Gjatë një takimi në Berlin, partnerët e qeverisë libiane të mbështetur nga Kombet e Bashkuara dhe ata që mbështesin rebelët (e ngritur në vitin 2014) përparuan drejt një “zgjidhjeje politike”. “Unë nuk kam iluzione; do ...
Arbresh | 19-Jan-2020 22:17
Gjatë një takimi në Berlin, partnerët e qeverisë libiane të mbështetur nga Kombet e Bashkuara dhe ata që mbështesin rebelët (e ngritur në vitin 2014) përparuan drejt një “zgjidhjeje politike”. “Unë nuk kam iluzione; do ...

Konferenca për Libinë, pas 8 orësh diskutime liderët bien dakord për armëpushim: Jo zgjidhje ushtarake
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 22:14
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...

Merkel-Guterres: U dakorduan hapat për armëpushim në Libi
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...
Portalb | 19-Jan-2020 21:56
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...

Samit në Berlin mbi krizën në Libi, konferenca synon ndaljen e luftimeve
11 udhëheqës të vendeve kryesore të përfshira në konfliktin në Libi janë mbledhur në Berlin në përpjekje për të vendosur paqen në këtë vend. Gjermania, mikpritëse e këtij takimi në nivel të lartë dhe OKB, shpresojnë të ...
ABCNews | 19-Jan-2020 18:34
11 udhëheqës të vendeve kryesore të përfshira në konfliktin në Libi janë mbledhur në Berlin në përpjekje për të vendosur paqen në këtë vend. Gjermania, mikpritëse e këtij takimi në nivel të lartë dhe OKB, shpresojnë të ...

Merkel-Guterres: Dakordohen hapat për armëpushim në Libi
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...
Shenja | 19-Jan-2020 21:24
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...

Arrihet marrëveshja për Libinë, publikohen gjashtë pikat thelbësore
Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, embargoja e armëve, procesi politik, reforma në sektorin e sigurisë, reforma ekonomike dhe financiare, ...
Lajminet | 19-Jan-2020 21:22
Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, embargoja e armëve, procesi politik, reforma në sektorin e sigurisë, reforma ekonomike dhe financiare, ...

Gjermani, mbahet takimi për paqe në Libi
Udhëheqësit e 12 vendeve u takuan në Gjermani të dielën me shpresën për të hedhur themelet e një armëpushim të qëndrueshëm mes qeverive rivale të Libisë. Kancelarja gjermane Angela Merkel kishte ftuar në takim udhëheqës ...
Zeri Amerikes | 19-Jan-2020 21:21
Udhëheqësit e 12 vendeve u takuan në Gjermani të dielën me shpresën për të hedhur themelet e një armëpushim të qëndrueshëm mes qeverive rivale të Libisë. Kancelarja gjermane Angela Merkel kishte ftuar në takim udhëheqës ...

Kryediplomati italian: Armëpushimi në Libi, kusht për dialogun politik
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 05:03
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved