ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/02/2020 03:49

Mbi 11 mijë specie të pemëve zbulohen në Amazona

Mbi 11 mijë specie të pemëve zbulohen në Amazona
Pas 300 vjetësh që kur botanistët e parë arritën në Amazona, tani është vërtetuar se ekzistojnë 11,676 lloje të pemëve në zonë dhe ky numër nuk është ende përfundimtar.
Kosova Press | 20-Jan-2020 00:03
Pas 300 vjetësh që kur botanistët e parë arritën në Amazona, tani është vërtetuar se ekzistojnë 11,676 lloje të pemëve në zonë dhe ky numër nuk është ende përfundimtar.

Zbulohen 6 objekte të çuditshme në qendër të galaktikës sonë
Shkencëtarët kanë zbuluar objekte shumë të çuditshme në qendër të galaktikës sonë që nuk ekzistojnë askund tjetër në Rrugën e Qumështit. Në orbitën rreth vrimës së zezë supermasive Shigjetari A, Sgr A, që ndodhet në ...
Medial | 19-Jan-2020 17:13
Shkencëtarët kanë zbuluar objekte shumë të çuditshme në qendër të galaktikës sonë që nuk ekzistojnë askund tjetër në Rrugën e Qumështit. Në orbitën rreth vrimës së zezë supermasive Shigjetari A, Sgr A, që ndodhet në ...

Zbulohen 6 objekte të çuditshme në qendër të galaktikës sonë (Foto)
Shkencëtarët kanë zbuluar objekte shumë të çuditshme në qendër të galaktikës sonë që nuk ekzistojnë askund tjetër në Rrugën e Qumështit. Në orbitën rreth vrimës së zezë supermasive Shigjetari A, Sgr A, që ndodhet në ...
InFokusi | 19-Jan-2020 17:10
Shkencëtarët kanë zbuluar objekte shumë të çuditshme në qendër të galaktikës sonë që nuk ekzistojnë askund tjetër në Rrugën e Qumështit. Në orbitën rreth vrimës së zezë supermasive Shigjetari A, Sgr A, që ndodhet në ...

Zbulohen 6 objekte të çuditshme në qendër të galaktikës sonë
Në orbitën rreth vrimës së zezë supermasive Shigjetari A, Sgr A, që ndodhet në qendër të galaktikës sonë, ata gjetën gjashtë objekte që nuk duken asgjë si Rruga e Qumështit. Këto objekte janë aq të pazakonta sa që ...
Lajminet | 19-Jan-2020 16:57
Në orbitën rreth vrimës së zezë supermasive Shigjetari A, Sgr A, që ndodhet në qendër të galaktikës sonë, ata gjetën gjashtë objekte që nuk duken asgjë si Rruga e Qumështit. Këto objekte janë aq të pazakonta sa që ...

Zbulohen 6 objekte të çuditshme në qendër të galaktikës sonë
Shkencëtarët kanë zbuluar objekte shumë të çuditshme në qendër të galaktikës sonë që nuk ekzistojnë askund tjetër në Rrugën e Qumështit.
Kosova Press | 19-Jan-2020 16:50
Shkencëtarët kanë zbuluar objekte shumë të çuditshme në qendër të galaktikës sonë që nuk ekzistojnë askund tjetër në Rrugën e Qumështit.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved