ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 20:04

Parashikimi i motit për sot, 19 Janar 2020

Parashikimi i motit për sot, 19 Janar 2020
Sipas Meteolab, gjate dites se sotme do te kemi nje shtrirje graduale te fushes me presion atmosferik te ulet mbi vendin tone, çka do te shoqerohet me zhvillime reshe dhe reshje ne disa zona te vendit. Nuk perjashtohet ...
ikub.al | 19-Jan-2020 10:06
Sipas Meteolab, gjate dites se sotme do te kemi nje shtrirje graduale te fushes me presion atmosferik te ulet mbi vendin tone, çka do te shoqerohet me zhvillime reshe dhe reshje ne disa zona te vendit. Nuk perjashtohet ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit.
Top Channel | 19-Jan-2020 08:09
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit.

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës, ky është parashikimi i motit për sot
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit. Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të ...
Telegraf | 19-Jan-2020 09:14
Pasi disa ditëve me mot të thatë në vendin tonë janë rikthyer reshjet e shiut dhe borës. Reshjet kanë nisur që në orët e para të mëngjesit. Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të ...

Ky është parashikimi i motit në 5 ditët e ardhëshme
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas SHMU-së, reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshinë sot disa zona të vendit, do të ndërpriten për t’u lënë radhën ...
IliriaNews | 20-Jan-2020 01:05
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas SHMU-së, reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshinë sot disa zona të vendit, do të ndërpriten për t’u lënë radhën ...

Harrojeni borën, ja si do të jetë moti në 5 ditët e ardhëshme
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas SHMU-së, reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshinë sot disa zona të vendit, do të ndërpriten për t’u lënë radhën ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 21:44
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas SHMU-së, reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshinë sot disa zona të vendit, do të ndërpriten për t’u lënë radhën ...

Rikthehen reshjet e shiut dhe borës
Reshjet e shtrëngatat e shiut do te përfshijnë te gjithë territorin e vendit. Shirat do te nisin pasditen e se enjtes për te vijuar edhe te premten. Situata parashikohet te jete problematike ne qarkun e Vlorës. Ndërsa ...
VizionPlus | 22-Mar-2018 13:21
Reshjet e shtrëngatat e shiut do te përfshijnë te gjithë territorin e vendit. Shirat do te nisin pasditen e se enjtes për te vijuar edhe te premten. Situata parashikohet te jete problematike ne qarkun e Vlorës. Ndërsa ...

Pësoi ndryshime dhe u mbyll me shi dhe vranësira, zbuloni si parashikohet të jetë moti javën që vjen
Moti ka pësuar ndryshime ditët e fundit. Dielli që ka mbizotëruar pothuajse gjatë gjithë ditës është zëvendësuar me rreshje shiu dhe vranësira.Ndërkaq sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse javën që vjen do ...
Lexo | 19-Jan-2020 20:32
Moti ka pësuar ndryshime ditët e fundit. Dielli që ka mbizotëruar pothuajse gjatë gjithë ditës është zëvendësuar me rreshje shiu dhe vranësira.Ndërkaq sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse javën që vjen do ...

A do fillojnë reshjet e borës këtë javë? Ky është moti për pesë ditët e ardhshme
Për pesë ditët në vijim pritet të ketë mot stabil, kryesisht me diell, ndërsa në vise të ulëta ka mundësi të ketë mjegull, sipas Prishtina Weather. Fusha të fuqishme anticiklonike që po përfshijnë Europën perëndimore ...
InFokusi | 19-Jan-2020 20:04
Për pesë ditët në vijim pritet të ketë mot stabil, kryesisht me diell, ndërsa në vise të ulëta ka mundësi të ketë mjegull, sipas Prishtina Weather. Fusha të fuqishme anticiklonike që po përfshijnë Europën perëndimore ...

Moti për javën e ardhshme
Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 19:50
Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për ...

Gjatë javës do kemi ngrica, diell e mjegull
Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për shkak të mjegullës prezenca e diellit do të jetë minimale. Mjegulla si dukuri do të shfaqet në orët e para dhe gjatë ...
Lajminet | 19-Jan-2020 19:48
Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për shkak të mjegullës prezenca e diellit do të jetë minimale. Mjegulla si dukuri do të shfaqet në orët e para dhe gjatë ...

Këtë javë do të mbajë mot kryesisht me diell në Kosovë, temperaturat minimale nën zero
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë javë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Gjithashtu, sipas IHMK-së, mëngjeset dhe ...
Koha.net | 19-Jan-2020 19:46
Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë javë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Gjithashtu, sipas IHMK-së, mëngjeset dhe ...

Moti për javën e ardhshme
Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për ...
Arbresh | 19-Jan-2020 19:28
Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për ...

Ky është moti për javën e ardhshme
Fushat me presion të lartë të cilat kanë përfshirë vendin do të jenë labile dhe si rrjedhoj do të krijojnë kushte për mot të ndryshueshëm me intervale kohore me diell dhe reshje shiu. Sipas Institutit ...
Indeks Online | 16-Oct-2016 16:53
Fushat me presion të lartë të cilat kanë përfshirë vendin do të jenë labile dhe si rrjedhoj do të krijojnë kushte për mot të ndryshueshëm me intervale kohore me diell dhe reshje shiu. Sipas Institutit ...

Moti për javën e ardhshme
Ditëve të para të javës mbi vendin tonë do të depërtojë një turbullirë nga Atlantiku me masa të ftohta ajrore, që do të sjellë përkeqësim të motit me reshje shiu dhe bubullima, si dhe rënie të theksuar të temperaturave. ...
EkonomiaOnline | 21-Aug-2016 13:24
Ditëve të para të javës mbi vendin tonë do të depërtojë një turbullirë nga Atlantiku me masa të ftohta ajrore, që do të sjellë përkeqësim të motit me reshje shiu dhe bubullima, si dhe rënie të theksuar të temperaturave. ...

Moti për javën e ardhshme
Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 19:22
Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell, krahasuar me javën që e lamë pas. Mëngjeset dhe netët do të jenë me ngrica, ndërsa mesdita kryesisht me diell, por në disa vende për ...

A do fillojnë reshjet e borës këtë javë? Ky është moti për pesë ditët e ardhshme
Fusha të fuqishme anticiklonike që po përfshijnë Europën perëndimore dhe qendrore, gjatë ditëve në vijim do të shtrihen edhe mbi rajonin tonë, ku do të kushtëzojnë mot stabil, kryesisht të kthjellët dhe pa të ...
Zeri | 19-Jan-2020 19:11
Fusha të fuqishme anticiklonike që po përfshijnë Europën perëndimore dhe qendrore, gjatë ditëve në vijim do të shtrihen edhe mbi rajonin tonë, ku do të kushtëzojnë mot stabil, kryesisht të kthjellët dhe pa të ...

A do fillojnë reshjet e borës këtë javë? Ky është moti për pesë ditët e ardhshme
Për pesë ditët në vijim pritet të ketë mot stabil, kryesisht me diell, ndërsa në vise të ulëta ka mundësi të ketë mjegull, sipas Prishtina Weather. Fusha të fuqishme anticiklonike që po përfshijnë Europën perëndimore ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 19:05
Për pesë ditët në vijim pritet të ketë mot stabil, kryesisht me diell, ndërsa në vise të ulëta ka mundësi të ketë mjegull, sipas Prishtina Weather. Fusha të fuqishme anticiklonike që po përfshijnë Europën perëndimore ...

Nuk ka ujë, vetëm birra rrjedh në qytetin australian
Hotel Royal në Murrurundi. Në 08:00, merkuri në termometër tregon 42 gradë Celsius. Pas një dite të ngrohtë, banorët e këtij qyteti mblidhen për të shuar etjen e tyre - në një qytet pa ujë.
Kosova Press | 19-Jan-2020 17:41
Hotel Royal në Murrurundi. Në 08:00, merkuri në termometër tregon 42 gradë Celsius. Pas një dite të ngrohtë, banorët e këtij qyteti mblidhen për të shuar etjen e tyre - në një qytet pa ujë.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 09:04
Moti sot do të jetë me vranësira. Në pjesën perëndimore të vendit dhe vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës. Temperaturat e minimale do të lëvizin prej -6 deri më -1, ndërsa temperaturat maksimale do të ...

Surprizat e motit, ja çfarë na pret në 5 ditët e ardhshme
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas SHMU-së, reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshinë sot disa zona të vendit, do të ndërpriten për t’u lënë radhën ...
Lexo | 19-Jan-2020 15:57
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për pesë ditët e ardhshme. Sipas SHMU-së, reshjet e shiut dhe të dëborës që përfshinë sot disa zona të vendit, do të ndërpriten për t’u lënë radhën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved