ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 10:57

Vizita e gjeneralit libian Haftar në Athinë, Erdogan mesazh Mitsotakisit: Po hedh hapa të gabuar

Vizita e gjeneralit libian Haftar në Athinë, Erdogan mesazh Mitsotakisit: Po hedh hapa të gabuar
Lufta në Libi, duket se ka hedhur tensionet dhe në anën tjetër të Mesdheut. Pas vizitës në Greqi të gjeneralit Khalifa Haftar, Erdogan ka thënë se kryeminsitri grek Kyriakos Mitsotakis po hedh hapa të gabuar. Por ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 20:43
Lufta në Libi, duket se ka hedhur tensionet dhe në anën tjetër të Mesdheut. Pas vizitës në Greqi të gjeneralit Khalifa Haftar, Erdogan ka thënë se kryeminsitri grek Kyriakos Mitsotakis po hedh hapa të gabuar. Por ...

Gjenerali libian Khalifa Kaftar viziton Athinën, Erdogan kërcënon: Kryeministri grek po luan lojën e gabuar
Vizita në Greqi e gjeneralit Khalifa Kaftar që drejton lindjen e Libisë ka shkaktuar përplasje mes Ankarasë dhe Athinës. Presidenti Rexhep Taip Erdogan akuzoi homologun e tij Kiriakos Mitsotaqis se po bën lojë të ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 20:19
Vizita në Greqi e gjeneralit Khalifa Kaftar që drejton lindjen e Libisë ka shkaktuar përplasje mes Ankarasë dhe Athinës. Presidenti Rexhep Taip Erdogan akuzoi homologun e tij Kiriakos Mitsotaqis se po bën lojë të ...

Konferenca për Libinë në Berlin: Marrëveshje unanime për zgjidhje politike, monitorim armëpushimit
Ka përfunduar pas katër orësh e me një marrëveshje për armëpushim në Libi dhe monitorim të tij, konferenca e nivelit të lartë e thirrur në Berlin nga kancelarja gjermane Angela Merkel, nën kujdesin e OKB, e përfaqësuar ...
ABCNews | 19-Jan-2020 21:50
Ka përfunduar pas katër orësh e me një marrëveshje për armëpushim në Libi dhe monitorim të tij, konferenca e nivelit të lartë e thirrur në Berlin nga kancelarja gjermane Angela Merkel, nën kujdesin e OKB, e përfaqësuar ...

Erdogan: Turqia është bërë çelësi i paqes në Libi
Me përpjekjet e saj në terren dhe diplomaci, Turqia është bërë çelës i paqes në Libi, tha presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, raporton Anadolu Agency. “Ne kemi theksuar në çdo rast se një zgjidhje e përhershme ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 10:00
Me përpjekjet e saj në terren dhe diplomaci, Turqia është bërë çelës i paqes në Libi, tha presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, raporton Anadolu Agency. “Ne kemi theksuar në çdo rast se një zgjidhje e përhershme ...

Konferenca për Libinë, pas 8 orësh diskutime liderët bien dakord për armëpushim: Jo zgjidhje ushtarake
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 23:55
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...

Berlin, koferencë për Libinë, përpjekje për ti dhënë fund luftës civile
Qeveria gjermane ka marrë përgjegjësinë që të gjejë një zgjidhje për konfliktin në Libi i cili është përshkallëzuar pas revolucionit të vitit 2011 kur u vra diktatori Muamar al-Gadafi. Në konferencën ndërkombëtare të ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 12:13
Qeveria gjermane ka marrë përgjegjësinë që të gjejë një zgjidhje për konfliktin në Libi i cili është përshkallëzuar pas revolucionit të vitit 2011 kur u vra diktatori Muamar al-Gadafi. Në konferencën ndërkombëtare të ...

Arrihet marrëveshja për Libinë, publikohen gjashtë pikat thelbësore
Udhëheqësit botërorë arritën një marrëveshje përfundimtare në konferencën ndërkombëtare mbi Libinë. Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, ...
Arbresh | 19-Jan-2020 23:14
Udhëheqësit botërorë arritën një marrëveshje përfundimtare në konferencën ndërkombëtare mbi Libinë. Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, ...

Zgjidhje e krizës: Konferencë Ndërkombëtare për Libinë në Gjermani
Me konferencën për Libinë qeveria gjermane i ka vënë vetes përpara një detyrë të vështirë. Që nga viti i revolucionit në Libi, viti 2011, ku u vra edhe diktatori Muamar al-Gadafi, ky vend afrikano-verior u gjend në një ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 09:49
Me konferencën për Libinë qeveria gjermane i ka vënë vetes përpara një detyrë të vështirë. Që nga viti i revolucionit në Libi, viti 2011, ku u vra edhe diktatori Muamar al-Gadafi, ky vend afrikano-verior u gjend në një ...

Gjenerali i Libisë viziton Athinën, Erdogan i dërgon këtë mesazh Mitsotakis
Lufta në Libi duket se ka hedhur tensionet dhe në anën tjetër të Mesdheut. Pas vizitës në Greqi të gjeneralit Khalifa Haftar, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka bërë një deklaratë të forte teksa është shprehur ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 22:27
Lufta në Libi duket se ka hedhur tensionet dhe në anën tjetër të Mesdheut. Pas vizitës në Greqi të gjeneralit Khalifa Haftar, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka bërë një deklaratë të forte teksa është shprehur ...

Merkel mbledh liderët botërorë për Libinë (VIDEO)
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mblodhi të dielën aktorët kryesorë global në një konference ndërkombëtare për krizën në Libi. Qëllimi është frenimi i ndërhyrjeve të huaja ushtarake, dhe forcimi i armë-pushimit ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 22:26
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, mblodhi të dielën aktorët kryesorë global në një konference ndërkombëtare për krizën në Libi. Qëllimi është frenimi i ndërhyrjeve të huaja ushtarake, dhe forcimi i armë-pushimit ...

Fuqitë e përfshira në konfliktin në Libi ranë dakord për një armëpushim dhe një embargo armësh
Gjatë një takimi në Berlin, partnerët e qeverisë libiane të mbështetur nga Kombet e Bashkuara dhe ata që mbështesin rebelët (e ngritur në vitin 2014) përparuan drejt një “zgjidhjeje politike”. “Unë nuk kam iluzione; do ...
Arbresh | 19-Jan-2020 22:17
Gjatë një takimi në Berlin, partnerët e qeverisë libiane të mbështetur nga Kombet e Bashkuara dhe ata që mbështesin rebelët (e ngritur në vitin 2014) përparuan drejt një “zgjidhjeje politike”. “Unë nuk kam iluzione; do ...

Samit në Berlin mbi krizën në Libi, konferenca synon ndaljen e luftimeve
11 udhëheqës të vendeve kryesore të përfshira në konfliktin në Libi janë mbledhur në Berlin në përpjekje për të vendosur paqen në këtë vend. Gjermania, mikpritëse e këtij takimi në nivel të lartë dhe OKB, shpresojnë të ...
ABCNews | 19-Jan-2020 18:34
11 udhëheqës të vendeve kryesore të përfshira në konfliktin në Libi janë mbledhur në Berlin në përpjekje për të vendosur paqen në këtë vend. Gjermania, mikpritëse e këtij takimi në nivel të lartë dhe OKB, shpresojnë të ...

Konferenca për Libinë, pas 8 orësh diskutime liderët bien dakord për armëpushim: Jo zgjidhje ushtarake
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 22:14
Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë, që po mbahet në Berlin, ranë dakord për armëpushim në vendin e pushtuar nga trazirat. Kjo u arrit pas shumë orëve negociata intensive të dileën. Atë e lajmëruan ...

Merkel-Guterres: U dakorduan hapat për armëpushim në Libi
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...
Portalb | 19-Jan-2020 21:56
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...

Gjenerali i Libisë viziton Athinën, Erdogan i dërgon këtë mesazh Mitsotakis
Lufta në Libi duket se ka hedhur tensionet dhe në anën tjetër të Mesdheut. Pas vizitës në Greqi të gjeneralit Khalifa Haftar, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka bërë një deklaratë të forte teksa është shprehur ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 21:53
Lufta në Libi duket se ka hedhur tensionet dhe në anën tjetër të Mesdheut. Pas vizitës në Greqi të gjeneralit Khalifa Haftar, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka bërë një deklaratë të forte teksa është shprehur ...

Kryediplomati italian: Armëpushimi në Libi, kusht për dialogun politik
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 05:03
Një armëpushim në Libi është kusht i domosdoshëm për dialogun politik, tha ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. Ndërsa tensionet po rriten në Mesdheun Lindor për shkak të aktiviteteve të kërkimit të hidrokarbureve ...

Merkel-Guterres: Dakordohen hapat për armëpushim në Libi
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...
Shenja | 19-Jan-2020 21:24
Gjatë Konferencës së Berlinit për paqen në Libi u dakorduan hapat e rinj për të mbështetur armëpushimin dhe për të vëzhguar embargon e armëve, tha kancelarja gjermane Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Duke ...

Arrihet marrëveshja për Libinë, publikohen gjashtë pikat thelbësore
Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, embargoja e armëve, procesi politik, reforma në sektorin e sigurisë, reforma ekonomike dhe financiare, ...
Lajminet | 19-Jan-2020 21:22
Projekt-dokumenti parashikon që procesi i zgjidhjes së krizës në Libi do të ndahet në gjashtë pjesë: armëpushimi, embargoja e armëve, procesi politik, reforma në sektorin e sigurisë, reforma ekonomike dhe financiare, ...

Libi, protestuesit bllokojnë portin kryesor të naftës
Protestuesit libianë besnikë ndaj të gjeneralit të vendit Khalifa Haftar bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 02:33
Protestuesit libianë besnikë ndaj të gjeneralit të vendit Khalifa Haftar bllokuan sot operimet në një port të madh nafte, një ditë para konferencës ndërkombëtare për Libinë që do të mbahet në Berlin. Trazirat politike ...

Gjermani, mbahet takimi për paqe në Libi
Udhëheqësit e 12 vendeve u takuan në Gjermani të dielën me shpresën për të hedhur themelet e një armëpushim të qëndrueshëm mes qeverive rivale të Libisë. Kancelarja gjermane Angela Merkel kishte ftuar në takim udhëheqës ...
Zeri Amerikes | 19-Jan-2020 21:21
Udhëheqësit e 12 vendeve u takuan në Gjermani të dielën me shpresën për të hedhur themelet e një armëpushim të qëndrueshëm mes qeverive rivale të Libisë. Kancelarja gjermane Angela Merkel kishte ftuar në takim udhëheqës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved