ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 09:49

Kanabisi ndihmon kurimin e kancerit

Kanabisi ndihmon kurimin e kancerit
Hulumtimi i ri tregon se ekstraktet e kanabisit që përmbajnë tetrahydrocannabinol (THC) dhe cannabidiol (CBD) mund të ndihmojnë në shërimin e kancerit të trurit, kur përdoren në kombinim me radioterapi. Specialistët në ...
EkonomiaOnline | 27-Apr-2017 13:44
Hulumtimi i ri tregon se ekstraktet e kanabisit që përmbajnë tetrahydrocannabinol (THC) dhe cannabidiol (CBD) mund të ndihmojnë në shërimin e kancerit të trurit, kur përdoren në kombinim me radioterapi. Specialistët në ...

Zbulohet antibiotiku që mposht rezistencën e super-bakterit Shkencëtarët amerikanë dhe ata gjermanë kanë gjetur antibiotikun që mposht rezistencën e super-bakterit. Shkencëtarët e udhëhequr nga Kimom Lewisom kanë zbuluar antibiotikun e ri...
Shkencëtarët amerikanë dhe ata gjermanë kanë gjetur antibiotikun që mposht rezistencën e super-bakterit. Shkencëtarët e udhëhequr nga Kimom Lewisom kanë zbuluar antibiotikun e ri "teixobactin", i cili te minjtë ia ...
Kosova Sot | 21-Nov-2019 09:19
Shkencëtarët amerikanë dhe ata gjermanë kanë gjetur antibiotikun që mposht rezistencën e super-bakterit. Shkencëtarët e udhëhequr nga Kimom Lewisom kanë zbuluar antibiotikun e ri "teixobactin", i cili te minjtë ia ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved