ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 18:36

Mos e shisni shtëpinë e vjetër

Mos e shisni shtëpinë e vjetër
Poezi nga Mark Simoni Vjolina e mjerë, mbushur me shiun e vjeshtës që shkoi. Nuk rri më askush atje. E mbledhur kruspull, tek një pallat i plakur gërmuq, Ku tjegullat kërcasin e thyhen përditë, Sa herë mbi to kalon, si ...
Mapo | 19-Jan-2020 17:23
Poezi nga Mark Simoni Vjolina e mjerë, mbushur me shiun e vjeshtës që shkoi. Nuk rri më askush atje. E mbledhur kruspull, tek një pallat i plakur gërmuq, Ku tjegullat kërcasin e thyhen përditë, Sa herë mbi to kalon, si ...

Harry dhe Meghan heqin dorë nga titujt dhe fondet publike
Duka dhe Dukesha i Sussex nuk do t’i përdorin më titujt ‘Lartësia e Tij’ dhe ‘Lartësia e Saj’, pasi njoftuan se do të heqin dorë nga rolet e tyre si anëtarë të lartë të familjes mbretërore, deklaroi sot Buckingham ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 15:06
Duka dhe Dukesha i Sussex nuk do t’i përdorin më titujt ‘Lartësia e Tij’ dhe ‘Lartësia e Saj’, pasi njoftuan se do të heqin dorë nga rolet e tyre si anëtarë të lartë të familjes mbretërore, deklaroi sot Buckingham ...

Pas largimit të Meghan dhe Harry, deklarata e parë nga mbretëria
Sipas një deklarate të Buckingham Palace, Princ Harry dhe Meghan Markle nuk do t’i përdorin më titujt HRH (His/Her Royal Highness, në shqip Lartësia Juaj). Çifti duhet t’u paguajë mbrapsh taksapaguesve britanikë 2.4 ...
Lapsi | 19-Jan-2020 18:37
Sipas një deklarate të Buckingham Palace, Princ Harry dhe Meghan Markle nuk do t’i përdorin më titujt HRH (His/Her Royal Highness, në shqip Lartësia Juaj). Çifti duhet t’u paguajë mbrapsh taksapaguesve britanikë 2.4 ...

Harry thyen heshtjen e tij mbi Megxit - mbron Meghan
Princi Harry ka folur për 'trishtimin e tij të madh', ndërsa thyen heshtjen e tij këtë mbrëmje mbi Megxit dhe përsëriti respektin e tij për mbretëreshën Elisabeth II.
Kosova Press | 19-Jan-2020 23:52
Princi Harry ka folur për 'trishtimin e tij të madh', ndërsa thyen heshtjen e tij këtë mbrëmje mbi Megxit dhe përsëriti respektin e tij për mbretëreshën Elisabeth II.

Mbretëresha Elizabeth flet pasi Harryt dhe Meghanit ju hoqën titujt, duhet të kthejnë paratë
Sipas një deklarate të Buckingham Palace, Princ Harry dhe Meghan Markle nuk do t’i përdorin më titujt HRH (His/Her Royal Highness, në shqip Lartësia Juaj). Çifti duhet t’u paguajë mbrapsh taksapaguesve britanikë 2.4 ...
Alsat-M | 19-Jan-2020 23:26
Sipas një deklarate të Buckingham Palace, Princ Harry dhe Meghan Markle nuk do t’i përdorin më titujt HRH (His/Her Royal Highness, në shqip Lartësia Juaj). Çifti duhet t’u paguajë mbrapsh taksapaguesve britanikë 2.4 ...

Harry dhe Meghan humbin titujt mbretërorë
Duka dhe dukesha e Sussex-it nuk do të përdorin më titujt Lartësia e Tij/Saj Mbretërore. Buckingham Palace njoftoi së fundmi se princ Harry dhe Meghan nuk mund ta përdorin më HRH (His/Her Royal Highness). Shën.red. HRH ...
Lapsi | 19-Jan-2020 15:48
Duka dhe dukesha e Sussex-it nuk do të përdorin më titujt Lartësia e Tij/Saj Mbretërore. Buckingham Palace njoftoi së fundmi se princ Harry dhe Meghan nuk mund ta përdorin më HRH (His/Her Royal Highness). Shën.red. HRH ...

Babai i Meghanit akuzon të bijën se “ua shkatërroi ëndrrat vajzave” që duan të bëhen princesha
Babai i larguar i Meghan Markles, Thomas Markle, ka akuzuar të bijën e tij për “përçmim” të familjes mbretërore britanike në një pjesë të një interviste të botuar një ditë pasi Pallati Mbretëror tha se Princi Harry dhe ...
Arbresh | 19-Jan-2020 22:20
Babai i larguar i Meghan Markles, Thomas Markle, ka akuzuar të bijën e tij për “përçmim” të familjes mbretërore britanike në një pjesë të një interviste të botuar një ditë pasi Pallati Mbretëror tha se Princi Harry dhe ...

Princi Harry dhe Meghan Markle: Johnson thotë se i gjithë i vendi iu dëshiron më të mirën
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se i gjithë vendi i dëshiron më të mirat Dukës dhe Dukeshës së Sussex pasi hoqën dorë nga detyrat e tyre mbretërore, transmeton Klan Kosova. “Unë mendoj se i ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 19:50
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se i gjithë vendi i dëshiron më të mirat Dukës dhe Dukeshës së Sussex pasi hoqën dorë nga detyrat e tyre mbretërore, transmeton Klan Kosova. “Unë mendoj se i ...

Johnson deklarohet pasi Meghan dhe Harry vendosën të largohen nga funksionet në familjen mbretërore
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore. ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 19:19
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore. ...

Johnson deklarohet pasi Meghan dhe Harry vendosën të largohen nga funksionet në familjen mbretërore
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore. ...
Arbresh | 19-Jan-2020 18:37
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore. ...

Johnson deklarohet pasi Meghan dhe Harry vendosën të largohen nga funksionet në familjen mbretërore
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore. ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 18:29
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore. ...

Boris Johnson deklarohet për Meghan dhe Harry
“Unë mendoj se i gjithë vendi u uron atyre më të mirën në të ardhmen”, tha Johnson për Sky News në Berlin, ku po merr pjesë në një samit mbi Libinë. “Dhe siç thashë më herët … Jam i sigurt se familja mbretërore, e cila ...
Lajminet | 19-Jan-2020 18:21
“Unë mendoj se i gjithë vendi u uron atyre më të mirën në të ardhmen”, tha Johnson për Sky News në Berlin, ku po merr pjesë në një samit mbi Libinë. “Dhe siç thashë më herët … Jam i sigurt se familja mbretërore, e cila ...

Boris Johnson deklarohet për Meghan dhe Harry
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore.
Kosova Press | 19-Jan-2020 18:17
Kryeministri britanik Boris Johnson sot tha se ai beson se e gjithë Britania u uron gjithçka më të mirë Princit Harry dhe Meghan pasi çifti vendosi të tërhiqet nga funksionet e tyre të mëparshme në familjen mbretërore.

Hapat e rradhës të Meghan dhe Harry pas ndarjes së tyre me familjen mbretërore
Pas finalizimit të marrëveshjes Megxit, pyetje të shumta në lidhje me statusin e Meghan Markle dhe Princit Harry mbetën të hapura. Mbretëresha tha në një deklaratë se Princi Harry dhe Dukesha Meghan nuk do të përdorin ...
Tesheshi | 19-Jan-2020 17:19
Pas finalizimit të marrëveshjes Megxit, pyetje të shumta në lidhje me statusin e Meghan Markle dhe Princit Harry mbetën të hapura. Mbretëresha tha në një deklaratë se Princi Harry dhe Dukesha Meghan nuk do të përdorin ...

E motra fajëson Meghan për daljen nga mbretëria
Gjysmë-motra Meghan Markle foli gjatë interviste televizive britanike për vendimin e Dukës dhe Dukeshën së Sussex-it për të dalë nga Mbretëria. Samantha Marklee cila është vajza e babait të Meghan Markle nga martesa e ...
Lapsi | 19-Jan-2020 13:13
Gjysmë-motra Meghan Markle foli gjatë interviste televizive britanike për vendimin e Dukës dhe Dukeshën së Sussex-it për të dalë nga Mbretëria. Samantha Marklee cila është vajza e babait të Meghan Markle nga martesa e ...

Princi Harry dhe Meghan humbin fondet dhe titujt e tyre mbretërorë!
Në një deklaratë të Buckingham Palace, shkruhet se Princi Harry dhe Meghan kanë humbur titujt e tyre mbretëror dhe nuk do të marrin më fonde publike për detyrat mbretërore. Duka dhe Dukesha e Sussex gjithashtu thanë se ...
Republika | 19-Jan-2020 16:02
Në një deklaratë të Buckingham Palace, shkruhet se Princi Harry dhe Meghan kanë humbur titujt e tyre mbretëror dhe nuk do të marrin më fonde publike për detyrat mbretërore. Duka dhe Dukesha e Sussex gjithashtu thanë se ...

Princi Harry dhe Meghan humbin fondet dhe titujt e tyre mbretërorë!
Në një deklaratë të Buckingham Palace, shkruhet se Princi Harry dhe Meghan kanë humbur titujt e tyre mbretëror dhe nuk do të marrin më fonde publike për detyrat mbretërore. Duka dhe Dukesha e Sussex gjithashtu thanë se ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 15:49
Në një deklaratë të Buckingham Palace, shkruhet se Princi Harry dhe Meghan kanë humbur titujt e tyre mbretëror dhe nuk do të marrin më fonde publike për detyrat mbretërore. Duka dhe Dukesha e Sussex gjithashtu thanë se ...

Princi Harry shfaqet në publik, vazhdon detyrimet mbretërore
Princi Harry është shfaqur më në fund në publik, që prej lajmit se ai dhe Megan u tërhoqën nga titujt mbretërorë. Ai u takua me fëmijët në Buckingham Palace përpara kompeticionit botëror Rugby, ndërsa Megan dhe djali i ...
Medial | 19-Jan-2020 15:33
Princi Harry është shfaqur më në fund në publik, që prej lajmit se ai dhe Megan u tërhoqën nga titujt mbretërorë. Ai u takua me fëmijët në Buckingham Palace përpara kompeticionit botëror Rugby, ndërsa Megan dhe djali i ...

Ja anëtari i familjes mbretërore që do të financojë Meghan dhe Harryn!
Princ Harry dhe Meghan Markle kanë hequr dorë nga titujt mbretërorë, por gjithashtu kanë hequr dorë dhe nga fondet publike. Ndërsa të gjithë mendojnë se çifti nuk do të marrë më para nga familja mbretërore, mësohet nga ...
Dritare | 19-Jan-2020 15:27
Princ Harry dhe Meghan Markle kanë hequr dorë nga titujt mbretërorë, por gjithashtu kanë hequr dorë dhe nga fondet publike. Ndërsa të gjithë mendojnë se çifti nuk do të marrë më para nga familja mbretërore, mësohet nga ...

Babai i Meghanit akuzon të bijën se hoqi dorë nga familja mbretërore
Babai i larguar i Meghan Markles, Thomas Markle, ka akuzuar të bijën e tij për “përçmim” të familjes mbretërore britanike në një pjesë të një interviste të botuar një ditë pasi Pallati Mbretëror tha se Princi Harry dhe ...
AlbInfo | 19-Jan-2020 15:24
Babai i larguar i Meghan Markles, Thomas Markle, ka akuzuar të bijën e tij për “përçmim” të familjes mbretërore britanike në një pjesë të një interviste të botuar një ditë pasi Pallati Mbretëror tha se Princi Harry dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved