ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 08:46

Gjyqi në Senat: Ja ekipi që do të mbrojë Presidentin Trump

Gjyqi në Senat: Ja ekipi që do të mbrojë Presidentin Trump
Ekipi ligjor i Presidentit Donald Trump do të përfshijë ish-profesorin e së drejtës të universitetit Harvard Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ish-këshilltarin e pavarur që drejtoi hetimin e çështjes “Whitewater” ndaj ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 07:36
Ekipi ligjor i Presidentit Donald Trump do të përfshijë ish-profesorin e së drejtës të universitetit Harvard Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ish-këshilltarin e pavarur që drejtoi hetimin e çështjes “Whitewater” ndaj ...

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 22:10
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

Gjyqi kundër presidentit të Amerikës dhe argumentet e nxehta të palëve
Ligjvënësit demokratë, aktorët kryesorë të procesit që synon shkarkimin e presidentit amerikan dhe anëtarët e ekipit ligjor të Trump, debatuan të dielën lidhur me atë nëse përpjekjet e presidentit për të nxitur Ukrainën ...
Portalb | 19-Jan-2020 22:29
Ligjvënësit demokratë, aktorët kryesorë të procesit që synon shkarkimin e presidentit amerikan dhe anëtarët e ekipit ligjor të Trump, debatuan të dielën lidhur me atë nëse përpjekjet e presidentit për të nxitur Ukrainën ...

Senati amerikan fillon gjyqin për procesin e shkarkimit të presidentit
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 21:36
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...

Gjyqi kundër Presidentit dhe argumentat e nxehta të palëve
Ligjvënës demokratë, aktorët kryesorë të procesit që synon shkarkimin e Presidentit dhe anëtarë të ekipit ligjor të zotit Trump, debatuan në distancë të dielën lidhur me atë nëse përpjekjet e Presidentit për të nxitur ...
Portalb | 19-Jan-2020 22:02
Ligjvënës demokratë, aktorët kryesorë të procesit që synon shkarkimin e Presidentit dhe anëtarë të ekipit ligjor të zotit Trump, debatuan në distancë të dielën lidhur me atë nëse përpjekjet e Presidentit për të nxitur ...

Gjyqi kundër Presidentit dhe argumentat e nxehta të palëve
Ligjvënës demokratë, aktorët kryesorë të procesit që synon shkarkimin e Presidentit dhe anëtarë të ekipit ligjor të zotit Trump, debatuan në distancë të dielën lidhur me atë nëse përpjekjet e Presidentit për të nxitur ...
Zeri Amerikes | 19-Jan-2020 20:17
Ligjvënës demokratë, aktorët kryesorë të procesit që synon shkarkimin e Presidentit dhe anëtarë të ekipit ligjor të zotit Trump, debatuan në distancë të dielën lidhur me atë nëse përpjekjet e Presidentit për të nxitur ...

Demokratët: Trump rrezikon sigurinë kombëtare, të shkarkohet!
Ligjbërësit demokratë amerikanë që drejtojnë çështjen e fajësimit kundër Presidentit Republikan Donald Trump thanë se presidenti duhet të shkarkohet nga detyra për të mbrojtur sigurinë kombëtare dhe për të ruajtur ...
Dritare | 19-Jan-2020 18:27
Ligjbërësit demokratë amerikanë që drejtojnë çështjen e fajësimit kundër Presidentit Republikan Donald Trump thanë se presidenti duhet të shkarkohet nga detyra për të mbrojtur sigurinë kombëtare dhe për të ruajtur ...

“Rreth Botës” me ngjarjet e javës
Rrotullimin rreth botës mund ta bëni çdo javë në KTV përmes emisionit “Rreth botës”. Me përmbajtje informative dhe jo vetëm, ky emision sjell momentet të cilat shënohen në mbarë globin përgjatë një jave. Emisioni i ...
Koha.net | 19-Jan-2020 17:13
Rrotullimin rreth botës mund ta bëni çdo javë në KTV përmes emisionit “Rreth botës”. Me përmbajtje informative dhe jo vetëm, ky emision sjell momentet të cilat shënohen në mbarë globin përgjatë një jave. Emisioni i ...

Avokatët e Trump i quajnë akuzat ndaj tij “të rrezikshme”
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...
InFokusi | 19-Jan-2020 13:13
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...

Avokatët e Trump i quajnë akuzat ndaj tij “të rrezikshme”
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...
Arbresh | 19-Jan-2020 12:40
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...

Avokatët e Trump i quajnë akuzat ndaj tij “të rrezikshme”
Në dokument thuhet se artikujt e gjykimit nuk arritën të pohojnë ndonjë krim dhe ishin një përpjekje “e pacipë” për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020. Përgjigja e avokatëve erdhi përderisa demokratët ...
Lajminet | 19-Jan-2020 12:32
Në dokument thuhet se artikujt e gjykimit nuk arritën të pohojnë ndonjë krim dhe ishin një përpjekje “e pacipë” për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020. Përgjigja e avokatëve erdhi përderisa demokratët ...

Avokatët e Trump i quajnë akuzat ndaj tij “të rrezikshme”
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...
Medial | 19-Jan-2020 12:19
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...

Avokatët e Trump i quajnë akuzat ndaj tij “të rrezikshme”
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 12:07
Ekipi ligjor mbrojtës i presidentit amerikan Donald Trump ka dërguar përgjigjen e parë zyrtare lidhur me akuzat për gjykimin ndaj tij, duke i përshkruar ato si një “sulm të rrezikshëm ndaj demokracisë”. Në dokument ...

Mediat kundër rregullave shtrënguese gjatë gjyqit të Presidentit
Për të tretën herë në historinë e Shteteve të Bashkuara, senatorët janë shndërruar në jurinë që do të gjykojë presidentin amerikan e që do të vendosë nëse ekzistojnë prova të mjaftueshme për ta larguar nga detyra. ...
Zeri Amerikes | 18-Jan-2020 16:14
Për të tretën herë në historinë e Shteteve të Bashkuara, senatorët janë shndërruar në jurinë që do të gjykojë presidentin amerikan e që do të vendosë nëse ekzistojnë prova të mjaftueshme për ta larguar nga detyra. ...

Dy persona i bashkohet ekipit ligjor të Trumpit para gjyqit në Senat
Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në gjykimin për shkarkimin e ish-presidetit Bill Clinton më 1998 dhe avokati i njohur Alan Dershowitz, i janë bashkuar ekipit ligjor të Trumpit, kanë raportuar ...
Lajminet | 18-Jan-2020 16:05
Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në gjykimin për shkarkimin e ish-presidetit Bill Clinton më 1998 dhe avokati i njohur Alan Dershowitz, i janë bashkuar ekipit ligjor të Trumpit, kanë raportuar ...

Dy persona i bashkohet ekipit ligjor të Trumpit para gjyqit në Senat
Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në gjykimin për shkarkimin e ish-presidetit Bill Clinton më 1998 dhe avokati i njohur Alan Dershowitz, i janë bashkuar ekipit ligjor të Trumpit, kanë raportuar ...
Medial | 18-Jan-2020 15:19
Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në gjykimin për shkarkimin e ish-presidetit Bill Clinton më 1998 dhe avokati i njohur Alan Dershowitz, i janë bashkuar ekipit ligjor të Trumpit, kanë raportuar ...

Dy persona i bashkohet ekipit ligjor të Trumpit para gjyqit në Senat
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është duke përforcuar ekipin e tij ligjor për gjyqin në Senat lidhur me procesin e shkarkimit të tij. Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në ...
EkonomiaOnline | 18-Jan-2020 15:05
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është duke përforcuar ekipin e tij ligjor për gjyqin në Senat lidhur me procesin e shkarkimit të tij. Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në ...

Dy persona i bashkohet ekipit ligjor të Trumpit para gjyqit në Senat
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është duke përforcuar ekipin e tij ligjor për gjyqin në Senat lidhur me procesin e shkarkimit të tij. Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në ...
Radio Evropa e Lire | 18-Jan-2020 14:54
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është duke përforcuar ekipin e tij ligjor për gjyqin në Senat lidhur me procesin e shkarkimit të tij. Ish-këshilltari i pavarur Ken Starr, që kishte marrë pjesë në ...

Çështja Yovanovitch, Pompeo: Do ta hetojmë!
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Mari Yovanovitch ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
RTSH | 18-Jan-2020 13:08
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Mari Yovanovitch ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rre zik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
Lexo | 18-Jan-2020 09:28
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rre zik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved