ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 08:44

Mandatoi Kurtin/ Thaçi: Ta pranojë ose refuzojë

Mandatoi Kurtin/ Thaçi: Ta pranojë ose refuzojë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se qytetarët dhe partnerët ndërkombëtarë presin me padurim themelimin e institucioneve të reja të vendit.
Top Channel | 19-Jan-2020 16:31
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se qytetarët dhe partnerët ndërkombëtarë presin me padurim themelimin e institucioneve të reja të vendit.

Thaçi: Kurti të pranojë mandatin ose të hapë rrugën
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pohoi se e ka nënshkruar mandatimin e Albin Kurtit për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Nënshkrimin e ka bërë që me 6 Janar, ditën kur u takua me kreun e Vetëvendosjes, i ...
Mapo | 19-Jan-2020 18:27
mapo.al Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pohoi se e ka nënshkruar mandatimin e Albin Kurtit për formimin e qeverisë së re të Kosovës. Nënshkrimin e ka bërë që me 6 Janar, ditën kur u takua me kreun e Vetëvendosjes, i ...

“Koha po kalon…”, Thaçi: Kam nënshkruar nominimin e Albin Kurtit për kryeministër, ai duhet ta pranojë ose refuzojë
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 13:27
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...

“Koha po kalon…”, Thaçi: Kam nënshkruar nominimin e Albin Kurtit për kryeministër. Duhet të reflektojë, ta pranojë ose refuzojë
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 13:28
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...

Thaçi: Kurti të pranojë nominimin për mandatar ose ta refuzojë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi këtë të dielë ka theksuar se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Pas takimit me ish-ambasadorin e misionit të OSBE-së në ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 13:51
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi këtë të dielë ka theksuar se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Pas takimit me ish-ambasadorin e misionit të OSBE-së në ...

Maliqi mesazh LVV-LDK: Ai që lëshon pe në bllokadën aktuale do të jetë fitues te votuesit e zhgënjyer
Përkundër tentimeve për të arritur marrëveshje koalicioni për formimin e Qeverisë, tash e tre muaj LVV dhe LDK, nuk po bien dakord. Mos arritja e një marrëveshjeje për koalicion qeverisës po shihet tani si ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 18:29
Përkundër tentimeve për të arritur marrëveshje koalicioni për formimin e Qeverisë, tash e tre muaj LVV dhe LDK, nuk po bien dakord. Mos arritja e një marrëveshjeje për koalicion qeverisës po shihet tani si ...

Bajqinovci: Thaçi, ky fodull që tallet me shtetin e me Kushtetutën
Mefail Bajqinovci, tani deputet i LVV-së në legjislaturën e shtatë të Kuvendit, i ka reaguar presidentit të vendit, Hashim Thaçi pasi tha të dielën se e pret liderin e LVV-së, Albin Kurtin, të shkojë dhe ta marrë ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 18:08
Mefail Bajqinovci, tani deputet i LVV-së në legjislaturën e shtatë të Kuvendit, i ka reaguar presidentit të vendit, Hashim Thaçi pasi tha të dielën se e pret liderin e LVV-së, Albin Kurtin, të shkojë dhe ta marrë ...

Thaçi, thirrja e fundit për Albin Kurtin/ Presidenti: Merr mandatin ose caktojmë dikë tjetër
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...
Top Channel | 18-Jan-2020 18:58
Mungesa e arritjes së një marrëveshjeje për koalicionin e ardhshëm qeverisës ndërmjet dy partive, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ka bërë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, të nënshkruajë ...

“Koha po kalon”, Thaçi: Albin Kurti të pranojë ose të refuzojë themelimin e qeverisë
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka fakte të mjaftueshme për të mandatuar liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti për kryeministër pasi ai është i nominuar nga partia e tij dhe ka caktuar edhe gjysmën e ...
ABCNews | 19-Jan-2020 14:02
Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka fakte të mjaftueshme për të mandatuar liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti për kryeministër pasi ai është i nominuar nga partia e tij dhe ka caktuar edhe gjysmën e ...

Thaçi: Kam nënshkruar nominimin e Kurtit për kryeministër, ai duhet ta pranojë ose refuzojë
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Prandaj, sipas tij, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje duhet të pranojë ose ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 13:10
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se qytetarët e Kosovës dhe partnerët ndërkombëtarë janë duke pritur që të themelohen institucionet. Prandaj, sipas tij, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje duhet të pranojë ose ...

Deputeti i VV-së ‘godet’ ashpër Thaçin, e quan fodull që tallet me Kushtetutën
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook ka ‘goditur’ presidentin Hashim Thaçi për veprimet e tij të fundit.Bajqinovci thotë se Thaçi po tallet me shtetin dhe ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 20:22
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook ka ‘goditur’ presidentin Hashim Thaçi për veprimet e tij të fundit.Bajqinovci thotë se Thaçi po tallet me shtetin dhe ...

Deputeti i VV’së akuzon Thaçin – thotë se tallet me shtetin
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...
Arbresh | 19-Jan-2020 20:01
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...

Bajqinovci i VV-së fyen me fjalë të rënda presidentin Thaçi
Mefail Bajqinovci, Deputeti i VV’së, e ka ofenduar presidentin e vendit Hashim Thaçi, duke e quajtur atë gërditshëm dhe fodull. Bajqinovci siç duket është nervozuar shumë pasi Presidenti deklaroi se e ka nominuar Kurtin ...
InFokusi | 19-Jan-2020 19:58
Mefail Bajqinovci, Deputeti i VV’së, e ka ofenduar presidentin e vendit Hashim Thaçi, duke e quajtur atë gërditshëm dhe fodull. Bajqinovci siç duket është nervozuar shumë pasi Presidenti deklaroi se e ka nominuar Kurtin ...

Deputeti i VV’së hedh akuza ndaj Thaçit, thotë se tallet me shtetin
Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë atë. Kjo nuk është hera e parë që Thaçi kërkon nga Kurti të vijë të marrë mandatin......
Zeri | 19-Jan-2020 19:43
Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë atë. Kjo nuk është hera e parë që Thaçi kërkon nga Kurti të vijë të marrë mandatin......

Deputeti i VV’së hedh akuza ndaj Thaçit, thotë se tallet me shtetin
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 19:40
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, ka hedhur akuza ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Thaçi sot ka deklaruar se kryetari i VV’së, Albin Kurti, duhet të vijë të marrë mandatin e kryeministrit, ose ta refuzojë ...

Thaçi: Kam nënshkruar nominimin e Albin Kurtit për kryeministër, ai duhet ta pranojë ose refuzojë
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...
Lapsi | 19-Jan-2020 13:34
Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek krijimi i qeverisë së Kosovës, si dhe fakti nëse do të zgjidhet apo jo Albin Kurti kryeministër, vjen një sinjal pozitiv nga presidenti Hashim Thaçi. Ai deklaroi sot se ...

Thaçi paralajmëron Kurtin, kërkon të pranojë ose refuzojë nominimin për kryeministër
Formim sa më të shpejtë të qeverisë së re, kanë kërkuar sërish ish-ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, William Walker dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pas takimit gjatë së dielës, Thaçi, duke folur për ...
Koha.net | 19-Jan-2020 19:08
Formim sa më të shpejtë të qeverisë së re, kanë kërkuar sërish ish-ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, William Walker dhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pas takimit gjatë së dielës, Thaçi, duke folur për ...

Bajqinovci i VV-së fyen me fjalë të rënda presidentin Thaçi: I gërditshëm e fodull
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, e ka ofenduar presidentin e vendit Hashim Thaçi, duke e quajtur të gërditshëm dhe fodull. Bajqinovci siç duket është nervozuar shumë pasi Presidenti deklaroi se e ka nominuar Kurtin ...
Shprehja | 19-Jan-2020 18:54
Deputeti i VV’së, Mefail Bajqinovci, e ka ofenduar presidentin e vendit Hashim Thaçi, duke e quajtur të gërditshëm dhe fodull. Bajqinovci siç duket është nervozuar shumë pasi Presidenti deklaroi se e ka nominuar Kurtin ...

Thaçi sërish apelon Kurtin: po të pres…për t’i dhënë fund pritjes!
Presidenti Thaçi apeloi sërish kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti që sa më shpejt të mandatohet si kryeministër i ri i Kosovës. “Është në vullnetin e spektrit politik që ta përmbyllë këtë proces sa më shpejt që është e ...
Tesheshi | 19-Jan-2020 17:19
Presidenti Thaçi apeloi sërish kreun e Vetëvendosjes Albin Kurti që sa më shpejt të mandatohet si kryeministër i ri i Kosovës. “Është në vullnetin e spektrit politik që ta përmbyllë këtë proces sa më shpejt që është e ...

Enver Hasani: Sjellja e Thaçit në raport me mandatarin është huliganizëm i sofistikuar institucional
Ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se Hashim Thaçi po bën sjellje prej huligani kur po bën presion mbi fituesin e zgjedhjeve. Ka thënë se Presidenti po tenton të imponojë zgjidhje politike që ...
IliriaNews | 19-Jan-2020 17:10
Ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se Hashim Thaçi po bën sjellje prej huligani kur po bën presion mbi fituesin e zgjedhjeve. Ka thënë se Presidenti po tenton të imponojë zgjidhje politike që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved