ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 04:27

Çka duhet të dini për vitaminën C ?

Çka duhet të dini për vitaminën C ?
Vitamina C që njihet edhe si acid askorbik është substancë që tretet në ujë, pra kjo do të thotë se trupi nuk mund ta depozitojë këtë vitaminë, ndaj duhet të siguroheni ta merrni sasinë e nevojshme çdo ditë. Vitamina C ...
EkonomiaOnline | 19-Jan-2020 15:24
Vitamina C që njihet edhe si acid askorbik është substancë që tretet në ujë, pra kjo do të thotë se trupi nuk mund ta depozitojë këtë vitaminë, ndaj duhet të siguroheni ta merrni sasinë e nevojshme çdo ditë. Vitamina C ...

Çka duhet të dini për vitaminën C ?
Vitamina C që njihet edhe si acid askorbik është substancë që tretet në ujë, pra kjo do të thotë se trupi nuk mund ta depozitojë këtë vitaminë, ndaj duhet të siguroheni ta merrni sasinë e nevojshme çdo ditë. Vitamina C ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 15:02
Vitamina C që njihet edhe si acid askorbik është substancë që tretet në ujë, pra kjo do të thotë se trupi nuk mund ta depozitojë këtë vitaminë, ndaj duhet të siguroheni ta merrni sasinë e nevojshme çdo ditë. Vitamina C ...

Konsumimi i një molle në ditë zgjatë jetën
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...
EkonomiaOnline | 19-Jan-2020 13:47
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...

Konsumimi i një molle në ditë zgjatë jetën
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 09:56
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...

Pse aeroplanët zakonisht janë të bardhë?
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...
GazetaBlic | 19-Jan-2020 06:59
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...

Dobitë nga lajthitë Lajthia është nga ato ushqime që edhe të shijon, por edhe na bën mirë. Lajthia ka yndyrna të pangopura të cilat zvogëlojnë kolesterolin e keq në gjak me 27%. Si rrjedhojë jemi më pak...
Lajthia është nga ato ushqime që edhe të shijon, por edhe na bën mirë. Lajthia ka yndyrna të pangopura të cilat zvogëlojnë kolesterolin e keq në gjak me 27%. Si rrjedhojë jemi më pak të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës ...
Kosova Sot | 18-Jan-2020 17:32
Lajthia është nga ato ushqime që edhe të shijon, por edhe na bën mirë. Lajthia ka yndyrna të pangopura të cilat zvogëlojnë kolesterolin e keq në gjak me 27%. Si rrjedhojë jemi më pak të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës ...

Përse qumështi është i shëndetshëm? Qumështi bie në rendin e prodhimeve më të mira dhe më të shëndetshme. Duhet ta konsumoni që nga mosha e hershme, së paku nga një gotë në ditë. Nëse jeni vegjetarian,...
Qumështi bie në rendin e prodhimeve më të mira dhe më të shëndetshme. Duhet ta konsumoni që nga mosha e hershme, së paku nga një gotë në ditë. Nëse jeni vegjetarian, atëherë qumështi i sojës është zgjidhja ideale për ...
Kosova Sot | 20-Nov-2019 15:02
Qumështi bie në rendin e prodhimeve më të mira dhe më të shëndetshme. Duhet ta konsumoni që nga mosha e hershme, së paku nga një gotë në ditë. Nëse jeni vegjetarian, atëherë qumështi i sojës është zgjidhja ideale për ...

Mollët dhe luleshtrydhet zgjasin jetën
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...
Gazeta Express | 18-Jan-2020 13:08
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...

Efektet pozitive të mollës
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...
Koha.net | 18-Jan-2020 08:22
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...

Konsumimi i një molle në ditë zgjatë jetën
Si ndodh procesi i plakjes Një nga faktorët kyç në procesin e plakjes është një fenomen i quajtur ‘përkeqësimi qelizor. Kjo nënkupton humbjen e aftësisë së qelizave për t’u ndarë, formuar e zhvilluar. Sipas të dhënave, ...
Lajminet | 18-Jan-2020 08:17
Si ndodh procesi i plakjes Një nga faktorët kyç në procesin e plakjes është një fenomen i quajtur ‘përkeqësimi qelizor. Kjo nënkupton humbjen e aftësisë së qelizave për t’u ndarë, formuar e zhvilluar. Sipas të dhënave, ...

Konsumimi i një molle në ditë zgjatë jetën
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 08:01
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Si ndodh procesi i plakjes Një ...

Konsumimi i një molle në ditë zgjatë jetën
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes.
Kosova Press | 18-Jan-2020 07:58
Mollët, luleshtrydhet dhe disa fruta të tjera janë shumë të shëndetshme për organizmin. Ato përmbajnë një substancë natyrale e cila sipas studimeve mund të ngadalësojnë procesin e plakjes.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved