ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/02/2020 04:09

Tradita në Poloni: Si dëbohet djalli me kamxhik

Tradita në Poloni: Si dëbohet djalli me kamxhik
Një traditë e lashtë, folkloristike, ka mbledhur shumë njerëz në malet e Polonisë, të veshur si djaj apo personazhe të frikshëm. Njerëzit, sipas traditës, bëjnë shumë zhurmë për të dëbuar shpirtrat e ligë në fillim të ...
Medial | 19-Jan-2020 20:34
Një traditë e lashtë, folkloristike, ka mbledhur shumë njerëz në malet e Polonisë, të veshur si djaj apo personazhe të frikshëm. Njerëzit, sipas traditës, bëjnë shumë zhurmë për të dëbuar shpirtrat e ligë në fillim të ...

Tradita në Poloni: Si dëbohet djalli me kamxhik
Njerëzit, sipas traditës, bëjnë shumë zhurmë për të dëbuar shpirtrat e ligë në fillim të vitit të ri. Banorët e Milovkas, vishen si djaj, arinj, apo edhe si vetë vdekja dhe parakalojnë nëpër fshat duke marrë pjesë edhe ...
Lajminet | 19-Jan-2020 18:58
Njerëzit, sipas traditës, bëjnë shumë zhurmë për të dëbuar shpirtrat e ligë në fillim të vitit të ri. Banorët e Milovkas, vishen si djaj, arinj, apo edhe si vetë vdekja dhe parakalojnë nëpër fshat duke marrë pjesë edhe ...

Tradita në Poloni: Si dëbohet djalli me kamxhik - video
Një traditë e lashtë, folkloristike, ka mbledhur shumë njerëz në malet e Polonisë, të veshur si djaj apo personazhe të frikshëm.
Kosova Press | 19-Jan-2020 18:32
Një traditë e lashtë, folkloristike, ka mbledhur shumë njerëz në malet e Polonisë, të veshur si djaj apo personazhe të frikshëm.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved