ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 15:58

Shqiptarët e Luginës synojnë 4 deputetë në Parlamentin e Serbisë

Shqiptarët e Luginës synojnë 4 deputetë në Parlamentin e Serbisë
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...
Top Channel | 18-Jan-2020 15:24
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...

Shqiptarët e Luginës synojnë që t’i kenë më shumë se dy deputetët në parlamentin serb
Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PVD), Shaip Kamberi, ka bërë me dije se nga unifikimi i spektrit politik në Luginë të Preshevës, shqiptarët presin që t’i kenë më shumë se dy deputetë në parlamentin serb. Në ...
Lajminet | 19-Jan-2020 23:23
Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik (PVD), Shaip Kamberi, ka bërë me dije se nga unifikimi i spektrit politik në Luginë të Preshevës, shqiptarët presin që t’i kenë më shumë se dy deputetë në parlamentin serb. Në ...

Abdulla Mehmeti: A kanë kauzë partitë politike të shqiptarëve në Maqedoni dhe cila është ajo?
Abdulla Mehmeti Pjesëmarrja pa kushte në pushtet e partive të shqiptarëve, integrimi në pushtetin përjashtues dhe mohues i të drejtave dhe barazisë kombëtare të shqiptarëve, si dhe procesi i integrimeve në strukturat ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 19:08
Abdulla Mehmeti Pjesëmarrja pa kushte në pushtet e partive të shqiptarëve, integrimi në pushtetin përjashtues dhe mohues i të drejtave dhe barazisë kombëtare të shqiptarëve, si dhe procesi i integrimeve në strukturat ...

Arifi: Synojmë të kemi katër deputet në parlamentin e Serbisë, marrëveshja për bashkim të jetë shembull për shqiptarët në rajon
Liderët e partive politike shqiptare në Luginën e Preshevës, kanë nënshkruar të enjten e 16 janarit një marrëveshje, përmes së cilës kanë marrë vendim që të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare në Serbi në një listë ...
Telegrafi | 18-Jan-2020 19:27
Liderët e partive politike shqiptare në Luginën e Preshevës, kanë nënshkruar të enjten e 16 janarit një marrëveshje, përmes së cilës kanë marrë vendim që të marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare në Serbi në një listë ...

Shqiptarët e bashkuar të Luginës synojnë 4 deputetë në parlamentin serb
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...
Shprehja | 18-Jan-2020 23:57
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...

Cakaj: I falënderoj krerët e partive për marrëveshjen e unitetit për Preshevën
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, ka falënderuar të gjithë krerët e partive politike shqiptare për marrëveshjen e unitetit për Luginën e Preshevës. “Pas një pune të pakursyer e plot vullnet për të bërë ...
Klan Kosova | 18-Jan-2020 23:16
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, ka falënderuar të gjithë krerët e partive politike shqiptare për marrëveshjen e unitetit për Luginën e Preshevës. “Pas një pune të pakursyer e plot vullnet për të bërë ...

Shqiptarët e Luginës synojnë 4 deputetë në parlamentin serb
Prishtinë, 18 janar 2020 – Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në ...
Illyriapress | 18-Jan-2020 23:04
Prishtinë, 18 janar 2020 – Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në ...

Cakaj ka një mesazh për krerët e partive politike të Luginës së Preshevës
Bashkimi i partive shqiptare për të marrë pjesë në zgjedhje me një listë te vetme zgjedhore, është arritur me iniciativën e ministrit Cakaj. Ky bashkim do të mundësojë që shqiptarët të kenë më shumë ulëse në Parlamentin ...
Aktuale.MK | 18-Jan-2020 22:36
Bashkimi i partive shqiptare për të marrë pjesë në zgjedhje me një listë te vetme zgjedhore, është arritur me iniciativën e ministrit Cakaj. Ky bashkim do të mundësojë që shqiptarët të kenë më shumë ulëse në Parlamentin ...

Mesazhi i Gent Cakajt për krerët e partive politike të Luginës së Preshevës
Ministri Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka falënderuar krerët e partive politike të Luginës së Preshevës, me të cilët ditë më parë u pajtuan që partitë shqiptare të garojnë të bashkuar në zgjedhjet ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 21:46
Ministri Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka falënderuar krerët e partive politike të Luginës së Preshevës, me të cilët ditë më parë u pajtuan që partitë shqiptare të garojnë të bashkuar në zgjedhjet ...

Cakaj i falënderon krerët e partive për marrëveshjen e unitetit , për Preshevën
Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, ka falënderuar të gjithë krerëve të partive politike që u bënë pjesë e marrëveshjes së unitetit për Preshevën. Cakaj ka thënë se ata “gjatë gjithë procesit ka shfaqur jo vetëm ...
InFokusi | 18-Jan-2020 20:30
Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, ka falënderuar të gjithë krerëve të partive politike që u bënë pjesë e marrëveshjes së unitetit për Preshevën. Cakaj ka thënë se ata “gjatë gjithë procesit ka shfaqur jo vetëm ...

Mesazhi i Gent Cakajt për krerët e partive politike të Luginës së Preshevës
Bashkimi i partive shqiptare për të marrë pjesë në zgjedhje me një listë te vetme zgjedhore, është arritur me iniciativën e ministrit Cakaj. Ky bashkim do të mundësojë që shqiptarët të kenë më shumë ulëse në Parlamentin ...
Lajminet | 18-Jan-2020 20:13
Bashkimi i partive shqiptare për të marrë pjesë në zgjedhje me një listë te vetme zgjedhore, është arritur me iniciativën e ministrit Cakaj. Ky bashkim do të mundësojë që shqiptarët të kenë më shumë ulëse në Parlamentin ...

Mesazhi i Gent Cakajt për krerët e partive politike të Luginës së Preshevës
Ministri Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka falënderuar krerët e partive politike të Luginës së Preshevës, me të cilët ditë më parë u pajtuan që partitë shqiptare të garojnë të bashkuar në zgjedhjet ...
Kosova Press | 18-Jan-2020 20:01
Ministri Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka falënderuar krerët e partive politike të Luginës së Preshevës, me të cilët ditë më parë u pajtuan që partitë shqiptare të garojnë të bashkuar në zgjedhjet ...

Cakaj i falënderon krerët e partive për marrëveshjen e unitetit , për Preshevën
Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, ka falënderuar të gjithë krerëve të partive politike që u bënë pjesë e marrëveshjes së unitetit për Preshevën. Cakaj ka thënë se ata “gjatë gjithë procesit ka shfaqur jo vetëm ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 19:21
Ministri i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, ka falënderuar të gjithë krerëve të partive politike që u bënë pjesë e marrëveshjes së unitetit për Preshevën. Cakaj ka thënë se ata “gjatë gjithë procesit ka shfaqur jo vetëm ...

Pjesëmarrja në zgjedhje nënkupton vazhdimësi e lojalitetit të skenës politike në Preshevë karshi asaj serb
Unifikim i subjekteve më mirë do ti shërbente që së paku të organizojnë ndonjë protestë në kërkim të të drejtave elementare të shqiptarëve sesa dalja në zgjedhje për të ecur përpara vetëm interesat e shtetit serb dhe ...
Medial | 18-Jan-2020 17:43
Unifikim i subjekteve më mirë do ti shërbente që së paku të organizojnë ndonjë protestë në kërkim të të drejtave elementare të shqiptarëve sesa dalja në zgjedhje për të ecur përpara vetëm interesat e shtetit serb dhe ...

Shqiptarët e Luginës synojnë 4 deputetë në Parlamentin e Serbisë
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...
Lexo | 18-Jan-2020 15:25
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...

“Doktori i shkencave ukrainase” në mision destruktiv!
Nga Shqiprim Arifi/ Që nga angazhimi im në politikë, vite më parë jam anatemuar në mënyrat më të vrazhda nga doktorri i “shkencave ukrainase” pa u kursyer as nga gjërat që në traditat, zakonet shqiptare njihen si të ...
Ina-Online | 18-Jan-2020 13:49
Nga Shqiprim Arifi/ Që nga angazhimi im në politikë, vite më parë jam anatemuar në mënyrat më të vrazhda nga doktorri i “shkencave ukrainase” pa u kursyer as nga gjërat që në traditat, zakonet shqiptare njihen si të ...

Shqiptarët e Preshevës ‘shuplakë’ Qeverisë: Cakaj është kalama, Rama po na përdor për lojën e Vuçiç
Qeveria “Rama” prezantoi dje më bujë bashkimin e partive shqiptare të Luginës së Preshevës, në një koalicion të vetëm në zgjedhjet e ardhshme në Serbi. Lajmi u servir si një marrëveshje e jashtëzakonshme duke harruar se ...
Standard | 18-Jan-2020 13:03
Qeveria “Rama” prezantoi dje më bujë bashkimin e partive shqiptare të Luginës së Preshevës, në një koalicion të vetëm në zgjedhjet e ardhshme në Serbi. Lajmi u servir si një marrëveshje e jashtëzakonshme duke harruar se ...

Pjesëmarrja në zgjedhje nënkupton vazhdimësi e lojalitetit të skenës politike në Preshevë karshi asaj serb
Valon Jashari Unifikim i subjekteve më mirë do ti shërbente që së paku të organizojnë ndonjë protestë në kërkim të të drejtave elementare të shqiptarëve sesa dalja në zgjedhje për të ecur përpara vetëm interesat e ...
TetovaSot | 18-Jan-2020 11:32
Valon Jashari Unifikim i subjekteve më mirë do ti shërbente që së paku të organizojnë ndonjë protestë në kërkim të të drejtave elementare të shqiptarëve sesa dalja në zgjedhje për të ecur përpara vetëm interesat e ...

Shqiptarët e bashkuar të Luginës synojnë 4 deputetë në parlamentin serb
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...
TetovaSot | 18-Jan-2020 10:59
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...

Shqiptarët e Luginës synojnë 4 deputetë në parlamentin serb
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...
Arbresh | 18-Jan-2020 10:55
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që të garojnë me një listë të unifikuar zgjedhore në zgjedhjet parlamentare të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved