ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 07:45

Shkalla e lindjeve kineze bie në nivelin më të ulët në shtatë dekada

Shkalla e lindjeve kineze bie në nivelin më të ulët në shtatë dekada
Shkalla e lindjeve në Kinë ka rënë në nivelin më të ulët që nga formimi i Republikës Popullore të Kinës 70 vjet më parë, përkundër lehtësimit të politikës së shumë-kritikuar me një fëmijë. Shkalla e lindshmërisë ishte ...
Arbresh | 17-Jan-2020 21:22
Shkalla e lindjeve në Kinë ka rënë në nivelin më të ulët që nga formimi i Republikës Popullore të Kinës 70 vjet më parë, përkundër lehtësimit të politikës së shumë-kritikuar me një fëmijë. Shkalla e lindshmërisë ishte ...

Përkundër lejes për fëmijën e dytë, lindshmëria në Kinë në nivelin më të ulët në 60 vite
Lindshmëria në Kinë është regjistruar në nivelin më të ulët në 60 vitet e fundit përkundër politikës së viteve të fundit që lejon fëmijën e dytë, transmeton AA. Sipas të dhënave të Byrosë Kombëtare të Statkistikave të ...
Shenja | 17-Jan-2020 19:43
Lindshmëria në Kinë është regjistruar në nivelin më të ulët në 60 vitet e fundit përkundër politikës së viteve të fundit që lejon fëmijën e dytë, transmeton AA. Sipas të dhënave të Byrosë Kombëtare të Statkistikave të ...

Kina regjistron rritjen më të ulët ekonomike në 29 vite
Sipas të dhënave zyrtare të publikuara sot, ekonomia e Kinës ka shënuar rritje prej 6,1 për qind në vitin 2019, duke regjistruar rritjen më të ulët në 29 vitet e fundit, transmeton AA. Byroja Kombëtare e Statistikave të ...
Shenja | 17-Jan-2020 19:32
Sipas të dhënave zyrtare të publikuara sot, ekonomia e Kinës ka shënuar rritje prej 6,1 për qind në vitin 2019, duke regjistruar rritjen më të ulët në 29 vitet e fundit, transmeton AA. Byroja Kombëtare e Statistikave të ...

Shqiptarët po plaken…
Popullsia e Shqipërisë është ende relativisht e re dhe numri i personave të moshuar relativisht i ulët, por kjo gjë mund të ndryshojë shumë shpejt. Të gjitha të dhënat kanë treguar në mënyrë të pashpjegueshme se ...
PortaliOnline | 17-Jan-2020 15:41
Popullsia e Shqipërisë është ende relativisht e re dhe numri i personave të moshuar relativisht i ulët, por kjo gjë mund të ndryshojë shumë shpejt. Të gjitha të dhënat kanë treguar në mënyrë të pashpjegueshme se ...

Lindjet në Kinë, më të ulëta  në 70 vite
Shkalla e lindjeve në Kinë ka rënë në nivelin më të ulët që nga formimi i Republikës Popullore të Kinës 70 vjet më parë. Shkalla e lindjes ishte 10.48 për mijë në vitin 2019 – më e ulta që nga viti 1949, tha Byroja ...
Dritare | 17-Jan-2020 15:28
Shkalla e lindjeve në Kinë ka rënë në nivelin më të ulët që nga formimi i Republikës Popullore të Kinës 70 vjet më parë. Shkalla e lindjes ishte 10.48 për mijë në vitin 2019 – më e ulta që nga viti 1949, tha Byroja ...

Ngadalësohet ekonomia kineze – Në 2019-ën u rrit me hapin më të dobët që prej vitit 1990
Rritja ekonomike e Kinës u ngadalësua pranë nivelit më të ulët të 30 viteve të fundit, në kushtet e një lufte tregtare me ekonominë më të madhe të botës si dhe ngadalësimin e investimeve. Gjatë këtij viti priten një ...
ScanTv | 17-Jan-2020 13:47
Rritja ekonomike e Kinës u ngadalësua pranë nivelit më të ulët të 30 viteve të fundit, në kushtet e një lufte tregtare me ekonominë më të madhe të botës si dhe ngadalësimin e investimeve. Gjatë këtij viti priten një ...

Japonia vazhdon të regjistrojë rënie të vetëvrasjeve
Popullsia në plakje e Japonisë po dëshmon një rënie të vazhdueshme të nivelit të vetëvrasjeve, tregojnë të dhënat e reja, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas Agjencisë Kombëtare të Policisë në Japoni, numri i ...
Shenja | 17-Jan-2020 13:21
Popullsia në plakje e Japonisë po dëshmon një rënie të vazhdueshme të nivelit të vetëvrasjeve, tregojnë të dhënat e reja, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas Agjencisë Kombëtare të Policisë në Japoni, numri i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved