ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 12:00

Pse “The Times” dhe “Bild”, u zgjuan pas vendimit të Gjykatës së Tiranës?

Pse “The Times” dhe “Bild”, u zgjuan pas vendimit të Gjykatës së Tiranës?
Nga Mero Baze Dy gazeta të njohura europiane, ”The Times” e Londrës dhe tabloidi i frikshëm gjerman “Bild”, po sillen sikur nuk e kanë dëgjuar, që Gjykata e Tiranës e mbylli pa gjykim akuzën ndaj lobimit të paguar nga ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 20:19
Nga Mero Baze Dy gazeta të njohura europiane, ”The Times” e Londrës dhe tabloidi i frikshëm gjerman “Bild”, po sillen sikur nuk e kanë dëgjuar, që Gjykata e Tiranës e mbylli pa gjykim akuzën ndaj lobimit të paguar nga ...

‘Provë me ves’: Gjykata rrëzoi deklarimet e Muzin dhe intervistën e Bashës për lobimin
Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se deklarimet e lobistit Nick Muzin vihen në dyshim nga mungesa e provave dhe se intervista e Bashës ku ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 09:01
Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se deklarimet e lobistit Nick Muzin vihen në dyshim nga mungesa e provave dhe se intervista e Bashës ku ...

Dosja britanike e Bashës dhe loja politike me mediat e huaja!
Nga Alfred Peza Gazeta britanike “The Times” rihapi çështjen e kryetarit të opozitës shqiptare Lulzim Basha, rreth skandalit të lobimit prej 675 mijë dollarësh, me paratë ruse. Ajo shkruan se “një SLP (Partneritetet e ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 21:19
Nga Alfred Peza Gazeta britanike “The Times” rihapi çështjen e kryetarit të opozitës shqiptare Lulzim Basha, rreth skandalit të lobimit prej 675 mijë dollarësh, me paratë ruse. Ajo shkruan se “një SLP (Partneritetet e ...

“BILD” i kthehet Bashës: Mori 675 mijë euro nga lobi rus për ti përdorur kundër integrimit të Shqipërisë
Gazeta më e madhe gjermane “Bild” i ka kushtuar një artikull të posaçëm 675 mijë dollarëve të lobingut të PD-së në SHBA dhe origjinës së parave. Lexo ketu Gazeta gjermane ka bërë një analizë të gjatë ku thuhet ndër të ...
ABCNews | 19-Jan-2020 20:16
Gazeta më e madhe gjermane “Bild” i ka kushtuar një artikull të posaçëm 675 mijë dollarëve të lobingut të PD-së në SHBA dhe origjinës së parave. Lexo ketu Gazeta gjermane ka bërë një analizë të gjatë ku thuhet ndër të ...

Pse “The Times” dhe “Bild”, u zgjuan pas vendimit të Gjykatës së Tiranës?
Nga Mero Baze Dy gazeta të njohura europiane, ”The Times” e Londrës dhe tabloidi i frikshëm gjerman “Bild”, po sillen sikur nuk e kanë dëgjuar, që Gjykata e Tiranës e mbylli pa gjykim akuzën ndaj lobimit të paguar nga ...
Dritare | 19-Jan-2020 21:29
Nga Mero Baze Dy gazeta të njohura europiane, ”The Times” e Londrës dhe tabloidi i frikshëm gjerman “Bild”, po sillen sikur nuk e kanë dëgjuar, që Gjykata e Tiranës e mbylli pa gjykim akuzën ndaj lobimit të paguar nga ...

Pse “The Times” dhe “Bild”, u zgjuan pas vendimit të Gjykatës së Tiranës?
Nga Mero Baze Dy gazeta të njohura europiane, ”The Times” e Londrës dhe tabloidi i frikshëm gjerman “Bild”, po sillen sikur nuk e kanë dëgjuar, që Gjykata e Tiranës e mbylli pa gjykim akuzën ndaj lobimit të paguar nga ...
Lexo | 19-Jan-2020 21:29
Nga Mero Baze Dy gazeta të njohura europiane, ”The Times” e Londrës dhe tabloidi i frikshëm gjerman “Bild”, po sillen sikur nuk e kanë dëgjuar, që Gjykata e Tiranës e mbylli pa gjykim akuzën ndaj lobimit të paguar nga ...

‘Provë me ves’: Gjykata rrëzoi deklarimet e Muzin dhe intervistën e Bashës për lobimin
Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se deklarimet e lobistit Nick Muzin vihen në dyshim nga mungesa e provave dhe se intervista e Bashës ku ...
Lexo | 19-Jan-2020 09:37
Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se deklarimet e lobistit Nick Muzin vihen në dyshim nga mungesa e provave dhe se intervista e Bashës ku ...

Këshilltari Henz i shkruan “The Times” për hetimin ndaj Bashës
Pas lajmit të prestigjiozes “The Times” rreth 650 mijë dollarëve të Lulzim Bashës, paguar nga dy biznesmenë rus për lobim në SHBA, këshilltari Henz vendosi t’i shkruajë “The Times” në një koment në faqen e saj në ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 19:18
Pas lajmit të prestigjiozes “The Times” rreth 650 mijë dollarëve të Lulzim Bashës, paguar nga dy biznesmenë rus për lobim në SHBA, këshilltari Henz vendosi t’i shkruajë “The Times” në një koment në faqen e saj në ...

Balla publikon shkrimin e “The Times”: Hetim britanik për dosjen “Basha-675 mijë USD”, provat e reja konfirmojnë krimin
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, vijon sulmet ndaj kreut të demokratëve, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatë së Tiranës për të pushuar çështjen penale për falsifikim ndaj tij. Në një ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 18:46
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, vijon sulmet ndaj kreut të demokratëve, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatë së Tiranës për të pushuar çështjen penale për falsifikim ndaj tij. Në një ...

“Provë me ves”: Intervista e Bashës për lobimin, e papërdorshme
Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se deklarimet e lobistit Nick Muzin vihen në dyshim nga mungesa e provave dhe se intervista e Bashës ku ...
Gazeta Dita | 19-Jan-2020 09:21
Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se deklarimet e lobistit Nick Muzin vihen në dyshim nga mungesa e provave dhe se intervista e Bashës ku ...

Zbardhen faktet, si e mbylli gjykata e Tiranes dosjen e Lulzim Bashes per 650 mije dollaret
Më 13 janar, Gjykata e Tiranës rrëzoi hetimin 2-vjeçar të lobimit në Shtetet e Bashkuara dhe vendosi pushimin e çështjes ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë demokratë, Arben Ristani ...
Lajmi i Fundit | 18-Jan-2020 22:16
Më 13 janar, Gjykata e Tiranës rrëzoi hetimin 2-vjeçar të lobimit në Shtetet e Bashkuara dhe vendosi pushimin e çështjes ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë demokratë, Arben Ristani ...

“Hetim britanik për dosjen “Basha-675mijë dollarë”, provat e reja konfirmojnë pagesat dhe krimin”
Nga Taulant Balla Partia Demokratike, jo i pandërshkuari Lulzim Basha sikurse e quan Gazeta The Times, i detyrohen publikut shqiptar një përgjigje të menjëhershme. Gazeta britanike The Times përmes një shkrimi ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 18:43
Nga Taulant Balla Partia Demokratike, jo i pandërshkuari Lulzim Basha sikurse e quan Gazeta The Times, i detyrohen publikut shqiptar një përgjigje të menjëhershme. Gazeta britanike The Times përmes një shkrimi ...

The Times: Kompania skoceze është në hetim për financimin e fushatës së Bashës
Prestigjiozja britanike “The Times” ka publikuar ditën e sotme një shkrim që ka të bëjë me 675 mijë dollarët që dyshohet se janë përdorur nga PD, dhe Lulzim Basha gjatë fushatës elektorale. Media britanike shkruan se ...
Dritare | 18-Jan-2020 21:28
Prestigjiozja britanike “The Times” ka publikuar ditën e sotme një shkrim që ka të bëjë me 675 mijë dollarët që dyshohet se janë përdorur nga PD, dhe Lulzim Basha gjatë fushatës elektorale. Media britanike shkruan se ...

Dosja britanike e Bashës dhe loja politike me mediat e huaja!
Nga Alfred Peza/ Gazeta britanike “The Times” rihapi çështjen e kryetarit të opozitës shqiptare Lulzim Basha, rreth skandalit të lobimit prej 675 mijë dollarësh, me paratë ruse. Ajo shkruan se “një SLP (Partneritetet e ...
Lexo | 18-Jan-2020 21:26
Nga Alfred Peza/ Gazeta britanike “The Times” rihapi çështjen e kryetarit të opozitës shqiptare Lulzim Basha, rreth skandalit të lobimit prej 675 mijë dollarësh, me paratë ruse. Ajo shkruan se “një SLP (Partneritetet e ...

‘Provë me ves’: Gjykata rrëzoi deklarimet e Muzin dhe intervistën e Bashës për lobimin
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se ...
Reporter | 18-Jan-2020 20:50
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Gjyqtari Lazer Sallaku argumenton në vendimin e pushimit të procedimit penal ndaj kryetarit të Partisë Demokratike se ...

Kompanitë fantazmë, “The Times” zbërthen skemën e financimit të Bashës
Prestigjozja britanike “The Times” ka publikuar nje artikull të fortë ku tregon abuzimin e subjekteve të përfshira në korrupsion miliarda dollarësh, shitjen e armëve dhe çështjet e pastrimit të parave në ish-Bashkimin ...
Gazeta Dita | 18-Jan-2020 19:58
Prestigjozja britanike “The Times” ka publikuar nje artikull të fortë ku tregon abuzimin e subjekteve të përfshira në korrupsion miliarda dollarësh, shitjen e armëve dhe çështjet e pastrimit të parave në ish-Bashkimin ...

Hetim britanik për dosjen “Basha-675mijë dollarë”, Balla publikon provat e reja
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, vijon sulmet ndaj kreut të demokratëve, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatë së Tiranës për të pushuar çështjen penale për falsifikim ndaj tij. Në një ...
Lexo | 18-Jan-2020 19:37
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, vijon sulmet ndaj kreut të demokratëve, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatë së Tiranës për të pushuar çështjen penale për falsifikim ndaj tij. Në një ...

Gjykata e Tiranës zbardh vendimin për pushimin e çështjes ndaj Bashës: “Nuk ekziston fakti penal”
Zbardhet vendimi i Gjykatës së Tiranës për pushimin e çështjes ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe dy të akuzuarëve të tjerë. Nga provat e paraqitura rezulton se Partia Demokratike nuk ka pasur ...
Telegraf | 17-Jan-2020 19:07
Zbardhet vendimi i Gjykatës së Tiranës për pushimin e çështjes ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe dy të akuzuarëve të tjerë. Nga provat e paraqitura rezulton se Partia Demokratike nuk ka pasur ...

Prestigjozja “The Times” fundos kryedemokratin, zbërthen skemën financimit të Lulzim Bashës nga kompania fantazëm (E PLOTË)
Prestigjozja britanike “The Times” ka publikuar nje artikull të fortë ku tregon abuzimin e subjekteve të përfshira në korrupsion miliarda dollarësh, shitjen e armëve dhe çështjet e pastrimit të parave në ish-Bashkimin ...
Lexo | 18-Jan-2020 19:25
Prestigjozja britanike “The Times” ka publikuar nje artikull të fortë ku tregon abuzimin e subjekteve të përfshira në korrupsion miliarda dollarësh, shitjen e armëve dhe çështjet e pastrimit të parave në ish-Bashkimin ...

“Shërthen” Balla: Gjyqtari i KÇK bëri shqiptarët qorra, dokumenti amerikan tregon që Basha firmosi vetë pagesat për kompaninë me pronarë rusë
Pas zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Tiranës sipas të cilës nuk kishte prova për pagesa nga kreu i opozitës për një kompani lobimi me pronarë rusë, kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla këmbëngul në ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 18:59
Pas zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Tiranës sipas të cilës nuk kishte prova për pagesa nga kreu i opozitës për një kompani lobimi me pronarë rusë, kryetari i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla këmbëngul në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved