ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 17:59

Para shkuarjes në shtrat pini këtë – do të flini si foshnje

Para shkuarjes në shtrat pini këtë – do të flini si foshnje
Shumë pak gjumë është i lidhur me një rrezik të shtuar të depresionit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës, dhe ekspertët rekomandojnë të rriturit të paktën shtatë deri në nëntë orë çdo natë. Sidoqoftë, kjo nuk arrihet ...
Lajminet | 19-Jan-2020 23:44
Shumë pak gjumë është i lidhur me një rrezik të shtuar të depresionit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës, dhe ekspertët rekomandojnë të rriturit të paktën shtatë deri në nëntë orë çdo natë. Sidoqoftë, kjo nuk arrihet ...

Para shkuarjes në shtrat pini këtë – do të flini si foshnje
Shumë pak gjumë është i lidhur me një rrezik të shtuar të depresionit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës, dhe ekspertët rekomandojnë të rriturit të paktën shtatë deri në nëntë orë çdo natë.
Kosova Press | 19-Jan-2020 23:26
Shumë pak gjumë është i lidhur me një rrezik të shtuar të depresionit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës, dhe ekspertët rekomandojnë të rriturit të paktën shtatë deri në nëntë orë çdo natë.

Ky është orari më i papërshtatshëm i ditës për të pirë kafe
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme. Ajo është aty për të na dhënë atë dozë të energjisë që na nevojitet gjatë ditës. Megjithatë, kafeja nuk këshillohet të konsumohet në çdo ...
EkonomiaOnline | 19-Jan-2020 16:19
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme. Ajo është aty për të na dhënë atë dozë të energjisë që na nevojitet gjatë ditës. Megjithatë, kafeja nuk këshillohet të konsumohet në çdo ...

Në këtë orë nuk duhet të pini kursesi kafe
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, duhet të ...
Indeks Online | 19-Jan-2020 14:16
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, duhet të ...

Në këtë orë nuk duhet të pini kurrsesi kafe
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, duhet të ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 11:18
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, duhet të ...

Në këtë orë nuk duhet të pini kursesi kafe
Sipas hulumtimit, duhet të shmangni konsumimin e kafeinës rreth orës 02:00 ose të paktën shtatë orë para se të flini gjumë, pasi mund të ndikojë negativisht në gjumin tuaj. Një studim, botuar në Journal of Clinical ...
Lajminet | 19-Jan-2020 10:44
Sipas hulumtimit, duhet të shmangni konsumimin e kafeinës rreth orës 02:00 ose të paktën shtatë orë para se të flini gjumë, pasi mund të ndikojë negativisht në gjumin tuaj. Një studim, botuar në Journal of Clinical ...

Në këtë orë nuk duhet të pini kursesi kafe
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, duhet të ...
InFokusi | 19-Jan-2020 10:38
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, duhet të ...

Të gjithë gabojnë, por në këtë orë nuk duhet të pini kafe
mapo.al Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, ...
Mapo | 18-Jan-2020 22:22
mapo.al Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje. Sipas hulumtimit, ...

Në këtë orë nuk duhet të pini kursesi kafe
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje.
Kosova Press | 19-Jan-2020 10:24
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje.

Gabojmë, në këtë orë nuk duhet të pijmë kursesi kafe
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje, transmeton OraNews. Sipas ...
IliriaNews | 19-Jan-2020 00:04
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje, transmeton OraNews. Sipas ...

Gabojmë, në këtë orë nuk duhet të pijmë kursesi kafe
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje, transmeton OraNews Sipas ...
Portalb | 18-Jan-2020 21:51
Për shumë prej nesh, kafeja është një pjesë e domosdoshme e rutinës së përditshme, e disponueshme për të na dhënë atë nxitje të madhe të energjisë që na nevojitet në mëngjes ose në mbrëmje, transmeton OraNews Sipas ...

Konsumimi i tepërt i këtij produkti ju prish gjumin
Shumë prej nesh duan ta mbyllin mbrëmjen duke ngrënë diçka të ëmbël, por kjo mund të shkaktojë një natë jo të qetë. Përdorimi i tepërt i sheqerit mund të shkaktojë shtim në peshë, shkakton prishjen e dhëmbëve dhe rrit ...
Lexo | 18-Jan-2020 21:49
Shumë prej nesh duan ta mbyllin mbrëmjen duke ngrënë diçka të ëmbël, por kjo mund të shkaktojë një natë jo të qetë. Përdorimi i tepërt i sheqerit mund të shkaktojë shtim në peshë, shkakton prishjen e dhëmbëve dhe rrit ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved