ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 22:58

Tërmet i fortë në Kukës, ja sa ishte magnituda

Tërmet i fortë në Kukës, ja sa ishte magnituda
Një tërmeti i fortë është ndjerë pak më parë në Kukës, dhe bëhet me dije se ka qenë me magnitudë 4.5 i shkallës rihter.
Top Channel | 19-Jan-2020 14:50
Një tërmeti i fortë është ndjerë pak më parë në Kukës, dhe bëhet me dije se ka qenë me magnitudë 4.5 i shkallës rihter.

Tërmeti që goditi Shqipërinë është ndjerë edhe në Maqedoni
Një tërmet me madhësi prej 4.4 shkallë goditi Shqipërinë, ndërsa u ndje edhe në Maqedoni, Kosovë dhe Serbi. Epiqendra ishte në Kukës, me thellësi prej 10 kilometrave. Në vend tërmeti është ndjerë në Mavrovë, Dibër, ...
Telegrafi | 19-Jan-2020 16:02
Një tërmet me madhësi prej 4.4 shkallë goditi Shqipërinë, ndërsa u ndje edhe në Maqedoni, Kosovë dhe Serbi. Epiqendra ishte në Kukës, me thellësi prej 10 kilometrave. Në vend tërmeti është ndjerë në Mavrovë, Dibër, ...

Veriu i vendit goditet nga 2 tërmete, reagon Ministria e Mbrojtjes: Nuk raportohet për dëme
Pasi veriu i vendit u godit pak më parë nga dy tërmete, një në Kukës dhe tjetri në Dibër, vjen një reagim zyrtar nga Ministria e Mbrojtjes. Përmes një njoftimi zyrtar Ministrja e Mbrojtjes njofton se nga tërmetet, nuk ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 14:19
Pasi veriu i vendit u godit pak më parë nga dy tërmete, një në Kukës dhe tjetri në Dibër, vjen një reagim zyrtar nga Ministria e Mbrojtjes. Përmes një njoftimi zyrtar Ministrja e Mbrojtjes njofton se nga tërmetet, nuk ...

Veriu i vendit goditet nga 2 tërmete, reagon Ministria e Mbrojtjes: Nuk raportohet për dëme
Pasi veriu i vendit u godit pak më parë nga dy tërmete, një në Kukës dhe tjetri në Dibër, vjen një reagim zyrtar nga Ministria e Mbrojtjes. Përmes një njoftimi zyrtar Ministrja e Mbrojtjes njofton se nga tërmetet, nuk ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 14:24
Pasi veriu i vendit u godit pak më parë nga dy tërmete, një në Kukës dhe tjetri në Dibër, vjen një reagim zyrtar nga Ministria e Mbrojtjes. Përmes një njoftimi zyrtar Ministrja e Mbrojtjes njofton se nga tërmetet, nuk ...

Një tërmet 6.4 ballësh godet Kinën
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 22:58
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...

Lajmi i fundit: Një tërmet 6.4 ballësh sapo ka goditur këtë vend
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 21:15
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...

Kina goditet nga një tërmet i fuqishëm
Qendra e Rrjeteve të Tërmeteve e Kinës ka bërë të ditur se rajoni autonom ujgur Xinjiang në veriperëndim të vendit është goditur nga një tërmet me magnitudë 6,4 ballë. Tërmeti u raportua në qytetin Kashgar dhe u pasua ...
Aktuale.MK | 19-Jan-2020 20:55
Qendra e Rrjeteve të Tërmeteve e Kinës ka bërë të ditur se rajoni autonom ujgur Xinjiang në veriperëndim të vendit është goditur nga një tërmet me magnitudë 6,4 ballë. Tërmeti u raportua në qytetin Kashgar dhe u pasua ...

Kina goditet nga një tërmet i fuqishëm
Provinca e Kinës, Yunnan, sot është goditur nga një tërmet me fuqi prej 5,9 shkallë të Rihterit.
Kosova Press | 08-Sep-2018 21:35
Provinca e Kinës, Yunnan, sot është goditur nga një tërmet me fuqi prej 5,9 shkallë të Rihterit.

Tërmetet në Kukës e Peshkopi. Reagon edhe Ministria e Mbrojtjes
Ka qenë ora 13:38 minuta kur zonat e Kukësit, e Mirditës, Lezhës, Dibrës e deri në Durrës, janë lëkundur nga tërmeti. Epiqendra këtë herë ka qenë në fshatin Arrën të Kukësit, një zonë në kufi me Mirditën dhe Dibrën. ...
Telegraf | 19-Jan-2020 14:29
Ka qenë ora 13:38 minuta kur zonat e Kukësit, e Mirditës, Lezhës, Dibrës e deri në Durrës, janë lëkundur nga tërmeti. Epiqendra këtë herë ka qenë në fshatin Arrën të Kukësit, një zonë në kufi me Mirditën dhe Dibrën. ...

Tërmeti prej 6.4 ballësh goditi Kinën
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...
Portalb | 19-Jan-2020 20:40
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...

Një tërmet 6.4 ballësh godet Kinën
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...
Shenja | 19-Jan-2020 20:04
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...

Një tërmet 6.4 ballësh godet Kinën
Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët të Kinës, në një thellësi prej rreth 10 km, raporton Reuters. Nuk raportohet për dëme materiale ose viktima në njerëz.
Lajminet | 19-Jan-2020 20:00
Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët të Kinës, në një thellësi prej rreth 10 km, raporton Reuters. Nuk raportohet për dëme materiale ose viktima në njerëz.

Kina goditet nga një tërmet prej 6.4 ballësh
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...
Arbresh | 19-Jan-2020 19:46
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...

Pas tërmetit në Kukës, një tjetër lëkundje e fortë regjistrohet në Dibër
Pas tërmetit që ra pak minuta më parë në Barrë të Kukësit, një tjetër lëkundje është nderë pak çaste më parë në Dibër. Mësohet se epiqendra është regjistruar në Arre Malle, me një magnitudë 4.6 të shkallës Rihter. ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 14:11
Pas tërmetit që ra pak minuta më parë në Barrë të Kukësit, një tjetër lëkundje është nderë pak çaste më parë në Dibër. Mësohet se epiqendra është regjistruar në Arre Malle, me një magnitudë 4.6 të shkallës Rihter. ...

Një tërmet 6.4 ballësh godet Kinën
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...
Gazeta Express | 19-Jan-2020 19:31
Një tërmet i fuqisë 6.4 ballë sipas shkallës Rihter goditi sot provincën Xinjiang të Kinës sot, njoftoi Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët ...

Tërmet në Kukës e Dibër, Ministria e Mbrojtjes: Nuk raportohet për dëme
Ministria e Mbrojtjes ka reaguar menjëherë pas lëkundjeve të tërmetit që kanë përfshirë vendin tonë mesditën e kësaj të diele. Përmes një njoftimi për mediat, Ministria bën me dije se sipas informacionit paraprak nga ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 14:24
Ministria e Mbrojtjes ka reaguar menjëherë pas lëkundjeve të tërmetit që kanë përfshirë vendin tonë mesditën e kësaj të diele. Përmes një njoftimi për mediat, Ministria bën me dije se sipas informacionit paraprak nga ...

Shkarkohen menaxherët e emergjencës në Puerto Riko, nuk shpërndanë ndihmat për stuhitë
Menaxherët e shërbimeve të emergjencës në Puerto Riko janë shkarkuar pasi në një depo janë gjetur ndihma që datonin që prej vitit 2017 kur ky shtet u godit nga uragani Maria. Që prej vitit 2017, Puerto Riko është ...
Koha.net | 19-Jan-2020 18:17
Menaxherët e shërbimeve të emergjencës në Puerto Riko janë shkarkuar pasi në një depo janë gjetur ndihma që datonin që prej vitit 2017 kur ky shtet u godit nga uragani Maria. Që prej vitit 2017, Puerto Riko është ...

Një tërmet i fuqishëm godet Kinën
Një tërmet i fuqisë 5.7 ballë sipas shkallës Rihter goditi të dielën provincën Xinjiang të Kinës. Kështu u bë e ditur nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, shkruan gazeta inFokus. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në ...
InFokusi | 19-Jan-2020 16:56
Një tërmet i fuqisë 5.7 ballë sipas shkallës Rihter goditi të dielën provincën Xinjiang të Kinës. Kështu u bë e ditur nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, shkruan gazeta inFokus. Tërmeti ndodhi rreth 100 km në ...

Një tërmet i fuqishëm godet Kinën
Një tërmet 7.0 shkallë të Rihteerit ka lënë të vdekur së paku 19 persona dhe ka lënduar 247 të tjerë në provincën Sichuan të Kinës. Raportohet se në mesin e të vdekurve gjashtë janë turistë, ndërsa janë evakuuar rreth ...
AlbInfo | 09-Aug-2017 15:47
Një tërmet 7.0 shkallë të Rihteerit ka lënë të vdekur së paku 19 persona dhe ka lënduar 247 të tjerë në provincën Sichuan të Kinës. Raportohet se në mesin e të vdekurve gjashtë janë turistë, ndërsa janë evakuuar rreth ...

Tërmeti në Dibër dhe në Kukës, ministria jep detaje
Dy tërmete kanë goditur Shqipërinë në pak minuta, një në Kukës dhe një në Peshkopi. Fillimisht u raportua për tërmete me magnitudë 4.6 dhe 4.5 ballë, teksa më vonë ministria e mbrojtjes ka bërë me dije se kanë qenë 3.9 ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 16:36
Dy tërmete kanë goditur Shqipërinë në pak minuta, një në Kukës dhe një në Peshkopi. Fillimisht u raportua për tërmete me magnitudë 4.6 dhe 4.5 ballë, teksa më vonë ministria e mbrojtjes ka bërë me dije se kanë qenë 3.9 ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved