ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 13:33

Nëna Ajshe sa ishte gjallë, kujtonte mes lotësh dhimbjen e humbjes së djemve të saj, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla

Nëna Ajshe sa ishte gjallë, kujtonte mes lotësh dhimbjen e humbjes së djemve të saj, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, sot e kësaj ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 18:29
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, sot e kësaj ...

Mustafa kujton vëllezërit Gërvalla dhe Zekën: Idealet e tyre triumfuan
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Mustafa tha se ata u vranë në përpjekje për ta shuar luftën epike të popullit të Kosovës për çlirim. Sipas tij, Jusufi, ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 15:35
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Mustafa tha se ata u vranë në përpjekje për ta shuar luftën epike të popullit të Kosovës për çlirim. Sipas tij, Jusufi, ...

Nëna Ajshe kujtonte mes lotësh dhimbjen, 38 vite pas vdekjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, nëna Ajshe i ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 18:20
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, nëna Ajshe i ...

Mustafa përkujton Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...
Medial | 17-Jan-2020 15:38
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...

Mustafa përkujton Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 15:38
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...

Historia e vrasjes nga UDB jugosllave e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës
Edhe pse kanë kaluar 38 vite, ajo ditë mbetet përgjithnjë e freskët me zinë e saj jo vetëm për familjet, por edhe për një numër njerëzish që kanë qenë të lidhur shpirtërisht e organizativisht me veprimtarët. Atentati ...
PortaliOnline | 17-Jan-2020 15:33
Edhe pse kanë kaluar 38 vite, ajo ditë mbetet përgjithnjë e freskët me zinë e saj jo vetëm për familjet, por edhe për një numër njerëzish që kanë qenë të lidhur shpirtërisht e organizativisht me veprimtarët. Atentati ...

Mustafa kujton vëllezërit Gërvalla dhe Zekën: Idealet e tyre triumfuan
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.
Kosova Press | 17-Jan-2020 15:20
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Mustafa kujton veprimtarët e shquar Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën. Ata u vranë në ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 15:17
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën. Ata u vranë në ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka si veprimtarë të shquar të çështjes kombëtare u vranë nga shërbimi sekret jugosllav 38 vite më parë në Shtutgart të Gjermanisë. VV nëpërmjet një komunikate thotë se vrasja e ...
Lajminet | 17-Jan-2020 14:39
Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka si veprimtarë të shquar të çështjes kombëtare u vranë nga shërbimi sekret jugosllav 38 vite më parë në Shtutgart të Gjermanisë. VV nëpërmjet një komunikate thotë se vrasja e ...

Vetëvendosje: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...
Arbresh | 17-Jan-2020 14:18
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...

Lëvizja Vetëvendosje: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë
Në 38-vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje me dy delegacione ka bërë homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të Deçanit dhe ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 14:10
Në 38-vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje me dy delegacione ka bërë homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të Deçanit dhe ...

Vetëvendosje: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 14:15
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu, ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 13:47
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...
Zeri | 17-Jan-2020 13:47
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...
Kosova Press | 17-Jan-2020 13:38
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved