ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 19:26

Londër, Javid: Disa kompani do të vuajnë nga Brexit

Londër, Javid: Disa kompani do të vuajnë nga Brexit
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 03:31
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...

Londër, Johnson do t’i drejtohet kombit më 31 janar
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 02:47
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...

Disa kompani do të vuajnë nga Brexit, paralajmëron ministri britanik i Financave
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...
InFokusi | 18-Jan-2020 23:38
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...

Disa kompani do të vuajnë nga Brexit, paralajmëron ministri britanik i Financave
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...
Medial | 18-Jan-2020 23:35
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...

Disa kompani do të vuajnë nga Brexit, paralajmëron ministri britanik i Financave
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...
Gazeta Express | 18-Jan-2020 23:22
Disa kompani do të përfitojnë nga Brexit, disa të tjera jo, deklaroi ministri britanik i Financave, Sajid Javid, në një intervistë për “Financial Times”. “Pas divorcit me Brukselin do të ketë një ndikim në një mënyrë ...

Brexit, Johnson do t’i drejtohet kombit më 31 janar
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...
Shprehja | 18-Jan-2020 20:59
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...

Ndonëse paralajmëron vështirësi për bizneset, Britania planifikon festë për Brexit-in
Qeveria britanike ka njoftuar se do të ketë organizime të veçanta në natën e 31 janarit, kur vendi të largohet zyrtarisht nga Bashkimi Evropian, ndonëse shefi i thesarit pranoi se disa sektorë të tregtisë do të ...
Medial | 18-Jan-2020 14:48
Qeveria britanike ka njoftuar se do të ketë organizime të veçanta në natën e 31 janarit, kur vendi të largohet zyrtarisht nga Bashkimi Evropian, ndonëse shefi i thesarit pranoi se disa sektorë të tregtisë do të ...

Ndonëse paralajmëron vështirësi për bizneset, Britania planifikon festë për Brexit-in
Qeveria britanike ka njoftuar se do të ketë organizime të veçanta në natën e 31 janarit, kur vendi të largohet zyrtarisht nga Bashkimi Evropian, ndonëse shefi i thesarit pranoi se disa sektorë të tregtisë do të ...
Gazeta Express | 18-Jan-2020 14:21
Qeveria britanike ka njoftuar se do të ketë organizime të veçanta në natën e 31 janarit, kur vendi të largohet zyrtarisht nga Bashkimi Evropian, ndonëse shefi i thesarit pranoi se disa sektorë të tregtisë do të ...

Brexit, Johnson do t’i drejtohet kombit më 31 janar
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...
TetovaSot | 18-Jan-2020 13:10
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...

Brexit, Johnson do t’i drejtohet kombit më 31 janar
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...
Alsat-M | 18-Jan-2020 13:02
Kryeministri britanik, Boris Johnson do të mbajë një fjalim special për britanikët në mbrëmjen e 31 janarit, ditë kur Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian. Për më shumë, në kuadër të Brexit, një monedhë ...

Shpjegimet e një zyrtari: ç’do të ndodhë me qytetarët europianë në Britani pas Brexit?
Mbretëria e Bashkuar nuk do të deportojë automatikisht qytetarët e BE-së, të cilët pas Brexitit, nuk do të kërkojnë menjëherë të qëndrojnë në vend, njoftoi Guy Verhofstadt, Koordinator i Parlamentit Evropian për Brexit. ...
Tesheshi | 18-Jan-2020 09:19
Mbretëria e Bashkuar nuk do të deportojë automatikisht qytetarët e BE-së, të cilët pas Brexitit, nuk do të kërkojnë menjëherë të qëndrojnë në vend, njoftoi Guy Verhofstadt, Koordinator i Parlamentit Evropian për Brexit. ...

Verhofstadt: Marrëveshja e tregtisë pas Brexit do të jetë e vështirë
Ligjvënësi europian Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse Londra refuzon të pranojë rregullat dhe standardet ...
Shprehja | 17-Jan-2020 20:36
Ligjvënësi europian Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse Londra refuzon të pranojë rregullat dhe standardet ...

Verhofstadt: Marrëveshja e tregtisë pas Brexit do të jetë e vështirë
Ligjvënësi europian Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse Londra refuzon të pranojë rregullat dhe standardet ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 20:27
Ligjvënësi europian Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse Londra refuzon të pranojë rregullat dhe standardet ...

Verhofstadt: Marrëveshja e tregtisë pas Brexit do të jetë e vështirë nëse Londra shmang rregullat e BE-së
Ligjvënësi europian, Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse Londra refuzon të pranojë rregullat dhe standardet ...
Kosova Press | 17-Jan-2020 18:53
Ligjvënësi europian, Guy Verhofstadt paralajmëroi se negocimi i një marrëveshje mbi marrëdhëniet tregtare pas Brexitit me Brukselin do të jetë “shumë të vështira”, nëse Londra refuzon të pranojë rregullat dhe standardet ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved