ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/03/2020 06:56

Gjukanoviç nuk tërhiqet: S’kemi ndërmend të tërheqim ligjin për liritë fetare

Gjukanoviç nuk tërhiqet: S’kemi ndërmend të tërheqim ligjin për liritë fetare
Mali i Zi nuk do ta tërheqë ligjin për lirinë e fesë, thotë presidenti malazez, Milo Gjukanoviç, në një intervistë ekskluzive për Tanjug. Gjukanoviç thekson se protestat masive ndaj këtij ligji, të cilat ai i sheh si ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 14:45
Mali i Zi nuk do ta tërheqë ligjin për lirinë e fesë, thotë presidenti malazez, Milo Gjukanoviç, në një intervistë ekskluzive për Tanjug. Gjukanoviç thekson se protestat masive ndaj këtij ligji, të cilat ai i sheh si ...

Ligji për lirinë fetare, Gjukanoviç nuk tërhiqet
Mali i Zi nuk do ta tërheqë ligjin për lirinë e fesë, thotë presidenti malazez, Milo Gjukanoviç, në një intervistë ekskluzive për Tanjug. Gjukanoviç thekson se protestat masive ndaj këtij ligji, të cilat ai i sheh si ...
Portalb | 19-Jan-2020 17:32
Mali i Zi nuk do ta tërheqë ligjin për lirinë e fesë, thotë presidenti malazez, Milo Gjukanoviç, në një intervistë ekskluzive për Tanjug. Gjukanoviç thekson se protestat masive ndaj këtij ligji, të cilat ai i sheh si ...

Ligji për lirinë fetare, Gjukanoviç nuk tërhiqet
Mali i Zi nuk do ta tërheqë ligjin për lirinë e fesë, thotë presidenti malazez, Milo Gjukanoviç, në një intervistë ekskluzive për Tanjug. Gjukanoviç thekson se protestat masive ndaj këtij ligji, të cilat ai i sheh si ...
Lexo | 19-Jan-2020 14:51
Mali i Zi nuk do ta tërheqë ligjin për lirinë e fesë, thotë presidenti malazez, Milo Gjukanoviç, në një intervistë ekskluzive për Tanjug. Gjukanoviç thekson se protestat masive ndaj këtij ligji, të cilat ai i sheh si ...

Konflikti për pronat e kishës në Malin e Zi
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...
Shprehja | 19-Jan-2020 11:26
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...

Kreu i kishës ortodokse malazeze thotë se serbët kanë kryer gjenocid më të madh në Mal të Zi se në Srebrenicë
Kreu i kishës ortodokse malazeze (KOM), Mitropoliti Mihailo, në televizionin boshnjak “Face TV” tha se serbët kanë kryer më shumë gjenocid në Mal të Zi sesa në Srebrenicë. “Në vitin 1948 kanë qenë 1 për qind serbë [në ...
Koha.net | 19-Jan-2020 11:23
Kreu i kishës ortodokse malazeze (KOM), Mitropoliti Mihailo, në televizionin boshnjak “Face TV” tha se serbët kanë kryer më shumë gjenocid në Mal të Zi sesa në Srebrenicë. “Në vitin 1948 kanë qenë 1 për qind serbë [në ...

Milo Gjukanoviç: Kisha Ortodokse Serbe mbron infrastrukturën e Serbisë së Madhe
Vijon gjendja e acaruar mes politikës serbe dhe asaj malazeze, apo dhe mes dy kishave, ku si shkak ka qenë miratimit i Ligjit të Fesë nga ana e Podgoricës, gjë që në Beograd është kundërshtuar me forcë. Pas Mitropolitit ...
Tesheshi | 19-Jan-2020 11:18
Vijon gjendja e acaruar mes politikës serbe dhe asaj malazeze, apo dhe mes dy kishave, ku si shkak ka qenë miratimit i Ligjit të Fesë nga ana e Podgoricës, gjë që në Beograd është kundërshtuar me forcë. Pas Mitropolitit ...

Konflikti për pronat e kishës në Malin e Zi
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 11:12
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...

Konflikti për pronat e kishës në Malin e Zi: Kujt i përkasin?
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 10:46
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...

Konflikti për pronat e kishës në Malin e Zi
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...
Alsat-M | 19-Jan-2020 11:01
Kujt i përkasin pronat kishtare në Malin e Zi? Për këtë prej javësh ka shpërthyer një grindje juridike dhe politike. Në këtë konflikt nuk bëhet fjalë vetëm për çështje pronash, por edhe për atë të identitetit kombëtar. ...

Konflikti për pronat e kishës në Malin e Zi
Shkak është bërë një nen në ligjin e ri për lirinë e fesë, që miratoi në fund të dhjetorit parlamenti malazez. Sipas tij objekte dhe troje, të cilat aktualisht i përkasin Kishës Ortodokse Serbe (SPC) në Malin e Zi i ...
Lajminet | 19-Jan-2020 10:59
Shkak është bërë një nen në ligjin e ri për lirinë e fesë, që miratoi në fund të dhjetorit parlamenti malazez. Sipas tij objekte dhe troje, të cilat aktualisht i përkasin Kishës Ortodokse Serbe (SPC) në Malin e Zi i ...

Metropoliti malazez Mihailo: Serbia dhe Kisha e saj, këta përçarës dhe genocidalë!
Metropolit i Kishës Ortodokse Malazeze Mihailo tha se një luftë civile mund të ndodhte lehtësisht në Mal të Zi, me vlerësimin “që serbët janë një faktor përçarës në Ballkan dhe se ata duhet të ulen sepse nuk ka më një ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 09:37
Metropolit i Kishës Ortodokse Malazeze Mihailo tha se një luftë civile mund të ndodhte lehtësisht në Mal të Zi, me vlerësimin “që serbët janë një faktor përçarës në Ballkan dhe se ata duhet të ulen sepse nuk ka më një ...

FËRKIMET/ Metropoliti malazez Mihailo: Serbia dhe Kisha e saj, këta përçarës dhe genocidalë!
Metropolit i Kishës Ortodokse Malazeze Mihailo tha se një luftë civile mund të ndodhte lehtësisht në Mal të Zi, me vlerësimin “që serbët janë një faktor përçarës në Ballkan dhe se ata duhet të ulen sepse nuk ka më një ...
Tesheshi | 18-Jan-2020 09:19
Metropolit i Kishës Ortodokse Malazeze Mihailo tha se një luftë civile mund të ndodhte lehtësisht në Mal të Zi, me vlerësimin “që serbët janë një faktor përçarës në Ballkan dhe se ata duhet të ulen sepse nuk ka më një ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved