ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 17:08

Krijohet objekti me rrotullimin më të shpejtë në botë – mundësohet vetëm nga forca e dritës

Krijohet objekti me rrotullimin më të shpejtë në botë – mundësohet vetëm nga forca e dritës
Studiuesit në Universitetin Purdue zhvilluan objektin me 300 miliardë rrotullime për të provuar dhe mposhtur rekordin e tyre të mëparshëm nga korriku i vitit 2018, kur ata krijuan një objekt të ngjashëm që kishte 60 ...
Lajminet | 19-Jan-2020 19:14
Studiuesit në Universitetin Purdue zhvilluan objektin me 300 miliardë rrotullime për të provuar dhe mposhtur rekordin e tyre të mëparshëm nga korriku i vitit 2018, kur ata krijuan një objekt të ngjashëm që kishte 60 ...

Krijohet objekti me rrotullimin më të shpejtë në botë – mundësohet vetëm nga forca e dritës
Nano-grimcat në formë shufre rrotullohen me shpejtësi të konsiderueshme nga dy forca të ndryshme drite që e godasin atë në një dhomë vakumi. Studiuesit në Universitetin Purdue zhvilluan objektin me 300 miliardë ...
Medial | 19-Jan-2020 19:11
Nano-grimcat në formë shufre rrotullohen me shpejtësi të konsiderueshme nga dy forca të ndryshme drite që e godasin atë në një dhomë vakumi. Studiuesit në Universitetin Purdue zhvilluan objektin me 300 miliardë ...

Krijohet objekti me rrotullimin më të shpejtë në botë - mundësohet vetëm nga forca e dritës
Nano-grimcat në formë shufre rrotullohen me shpejtësi të konsiderueshme nga dy forca të ndryshme drite që e godasin atë në një dhomë vakumi.
Kosova Press | 19-Jan-2020 19:02
Nano-grimcat në formë shufre rrotullohen me shpejtësi të konsiderueshme nga dy forca të ndryshme drite që e godasin atë në një dhomë vakumi.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved