ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 14:03

Kinë, frikë nga përhapja e virusit misterioz

Kinë, frikë nga përhapja e virusit misterioz
Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe 17 të tjerë janë infektuar nga virusin e ri të quajtur koronavirus në Kinë, duke shtuar frikën për përhapje të mëtejshme, ndërsa qindra miliona njerëz udhëtojnë për të festuar ...
VizionPlus | 19-Jan-2020 19:08
Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe 17 të tjerë janë infektuar nga virusin e ri të quajtur koronavirus në Kinë, duke shtuar frikën për përhapje të mëtejshme, ndërsa qindra miliona njerëz udhëtojnë për të festuar ...

ALARMI/ Koronarovirusi, “vdekja” vjen nga Kina: A ka vend për panik te ne?
Gjatë kësaj jave në Kinë kanë vdekur dy persona nga një virus i ri që po përhapet me shpejtësi në kontinentin aziatik. Viktimat pothuajse të një moshe kanë ndërruar jetë nga pneumonia dhe sëmundja është rënduar nga ...
GazetaTema | 19-Jan-2020 14:21
Gjatë kësaj jave në Kinë kanë vdekur dy persona nga një virus i ri që po përhapet me shpejtësi në kontinentin aziatik. Viktimat pothuajse të një moshe kanë ndërruar jetë nga pneumonia dhe sëmundja është rënduar nga ...

Alarmi/ Virus misterioz në Kinë i ngjashëm me Sars, 1700 të prekur
Një virus mister, i panjohur më parë për shkencën, po shkakton sëmundje të rëndë të mushkërive në qytetin kinez Wuhan, është zbuluar edhe në dy vende të tjera. Dy njerëz dihet se kanë vdekur nga virusi, i cili u shfaq ...
Lapsi | 19-Jan-2020 17:44
Një virus mister, i panjohur më parë për shkencën, po shkakton sëmundje të rëndë të mushkërive në qytetin kinez Wuhan, është zbuluar edhe në dy vende të tjera. Dy njerëz dihet se kanë vdekur nga virusi, i cili u shfaq ...

Kina aplikon masa parandaluese për virusin e ri
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...
TetovaSot | 19-Jan-2020 20:26
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...

Kina aplikon masa parandaluese për virusin e ri
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...
Shprehja | 19-Jan-2020 19:56
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...

Kina aplikon masa parandaluese për virusin e ri
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...
Alsat-M | 19-Jan-2020 19:50
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...

Kina aplikon masa parandaluese për virusin e ri
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...
Gazeta Observer | 19-Jan-2020 19:19
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...

Kinë, konfirmohen katër raste të reja me sëmundjen misterioze
Pas përhapjes së një sëmundjeje misterioze të mushkërive janë konfirmuar katër raste të reja në qytetin qendror kinez, Wuhan. Autoritetet shëndetësore njoftuan sot se numri zyrtar i personave të prekur në qytet arriti ...
BalkanWeb | 19-Jan-2020 00:52
Pas përhapjes së një sëmundjeje misterioze të mushkërive janë konfirmuar katër raste të reja në qytetin qendror kinez, Wuhan. Autoritetet shëndetësore njoftuan sot se numri zyrtar i personave të prekur në qytet arriti ...

Virusi i ri në Kinë dhe frika e përhapjes së tij
Kina njoftoi të dielën se 17 persona të tjerë janë infektuar me virusin e ri të quajtur koronavirus, duke shtuar frikën për përhapje të mëtejshme, ndërsa qindra miliona njerëz udhëtojnë për të festuar Vitin e Ri kinez. ...
Zeri Amerikes | 19-Jan-2020 19:02
Kina njoftoi të dielën se 17 persona të tjerë janë infektuar me virusin e ri të quajtur koronavirus, duke shtuar frikën për përhapje të mëtejshme, ndërsa qindra miliona njerëz udhëtojnë për të festuar Vitin e Ri kinez. ...

Kina në alarm, 17 raste të reja nga virusi “misterioz”
Kina vijon të jetë në alarm si pasojë e shpërthimit të “virusit misterioz” të ngjashëm me SARS, që shkakton probleme të rënda shëndetësore në mushkëri. Në qytetin qendror Wuhan, me 11 milionë banorë, janë regjistruar ...
ABCNews | 19-Jan-2020 14:42
Kina vijon të jetë në alarm si pasojë e shpërthimit të “virusit misterioz” të ngjashëm me SARS, që shkakton probleme të rënda shëndetësore në mushkëri. Në qytetin qendror Wuhan, me 11 milionë banorë, janë regjistruar ...

Kinë, dy të vdekur nga një virus i ngjashëm me SARS
Në Kinë ka vdekur personi i dyte nga një virus i ri që ka infektuar dhjetëra njerëz dhe ka vënë në gatishmëri pjesën tjetër të Azisë, kanë bërë të ditur zyrtarë kinezë të shëndetësisë. Një burrë 69 vjeçar i identifikuar ...
EkonomiaOnline | 19-Jan-2020 17:35
Në Kinë ka vdekur personi i dyte nga një virus i ri që ka infektuar dhjetëra njerëz dhe ka vënë në gatishmëri pjesën tjetër të Azisë, kanë bërë të ditur zyrtarë kinezë të shëndetësisë. Një burrë 69 vjeçar i identifikuar ...

Kinë, dy të vdekur nga një virus i ngjashëm me SARS
Në Kinë ka vdekur personi i dyte nga një virus i ri që ka infektuar dhjetëra njerëz dhe ka vënë në gatishmëri pjesën tjetër të Azisë, kanë bërë të ditur zyrtarë kinezë të shëndetësisë. Një burrë 69 vjeçar i identifikuar ...
Klan Kosova | 19-Jan-2020 17:10
Në Kinë ka vdekur personi i dyte nga një virus i ri që ka infektuar dhjetëra njerëz dhe ka vënë në gatishmëri pjesën tjetër të Azisë, kanë bërë të ditur zyrtarë kinezë të shëndetësisë. Një burrë 69 vjeçar i identifikuar ...

Kina aplikon masa parandaluese për virusin e ri
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...
AlbInfo | 19-Jan-2020 16:56
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...

Kina raporton raste të reja të virusit/ Ekspertët thonë se e kanë nën kontroll. Shqetëson Viti i Ri kinez
Kina raportoi 17 raste të tjera të pneumonisë në fundjavë, që mendohet se është shkaktuar nga një Koronavirus i ri, duke rritur shqetësimet e përhapjes ndërkohë që vendi përgatitet të festojë Vitin e Ri, një event ku ...
ScanTv | 19-Jan-2020 16:36
Kina raportoi 17 raste të tjera të pneumonisë në fundjavë, që mendohet se është shkaktuar nga një Koronavirus i ri, duke rritur shqetësimet e përhapjes ndërkohë që vendi përgatitet të festojë Vitin e Ri, një event ku ...

Kina aplikon masa parandaluese për virusin e ri
Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të rrepta parandaluese dhe do të rrisin monitorimin gjatë Vitit të Ri Hënor, që është më 25 janar. Ata thonë se situata epidemike është “e ...
Lajminet | 19-Jan-2020 15:49
Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të rrepta parandaluese dhe do të rrisin monitorimin gjatë Vitit të Ri Hënor, që është më 25 janar. Ata thonë se situata epidemike është “e ...

Kina aplikon masa parandaluese për virusin e ri
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...
Radio Evropa e Lire | 19-Jan-2020 15:42
Autoritetet në Kinë thanë sot se ende nuk kanë identifikuar burimin e virusit të ri respirator, që ka rritur frikën për një krizë ndërkombëtare. Por, Komisioni kombëtar për Shëndetësi, tha se do të aplikojnë masa të ...

Kina konfirmon 17 raste të reja të sëmurëve me virusin misterioz
Autoritetet në Wuhan të Kinës, njoftuan se 17 raste të reja të virusit misterioz u zbuluan me ndihmën e kompleteve të reja të provës – duke e ngritur numrin e përgjithshëm në 62. Nga ata, dy persona vdiqën, tetë janë në ...
Lajminet | 19-Jan-2020 13:43
Autoritetet në Wuhan të Kinës, njoftuan se 17 raste të reja të virusit misterioz u zbuluan me ndihmën e kompleteve të reja të provës – duke e ngritur numrin e përgjithshëm në 62. Nga ata, dy persona vdiqën, tetë janë në ...

Kina konfirmon 17 raste të reja të sëmurëve me virusin misterioz
Rastet e fundit sjellin numrin e përgjithshëm të personave të infektuar në 62, derisa dy kanë vdekur deri më tani. Autoritetet në Wuhan të Kinës, njoftuan se 17 raste të reja të virusit misterioz u zbuluan me ndihmën e ...
Medial | 19-Jan-2020 13:18
Rastet e fundit sjellin numrin e përgjithshëm të personave të infektuar në 62, derisa dy kanë vdekur deri më tani. Autoritetet në Wuhan të Kinës, njoftuan se 17 raste të reja të virusit misterioz u zbuluan me ndihmën e ...

Raste të reja të virusit misterioz e të rrezikshëm në Kinë
Autoritetet shëndetësore në Kinë thanë se ata kanë zbuluar edhe katër raste të pneumonisë të shkaktuar nga një tendosje e re koronavirus në qytetin Wuhan, duke ngritur shqetësime se sëmundja mund të vazhdojë të ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 16:41
Autoritetet shëndetësore në Kinë thanë se ata kanë zbuluar edhe katër raste të pneumonisë të shkaktuar nga një tendosje e re koronavirus në qytetin Wuhan, duke ngritur shqetësime se sëmundja mund të vazhdojë të ...

Virusi misterioz mund të ketë prekur shumë më tepër njerëz…
Virusi misterioz në Kinë mund të ketë prekur shumë më tepër njerëz nga sa thuhet në të dhënat zyrtare. Kështu kanë deklaruar shkencëtarët për BBC. Kina ka konfirmuar se janë konfirmuar 45 raste laboratorike të virusit, ...
Standard | 19-Jan-2020 13:04
Virusi misterioz në Kinë mund të ketë prekur shumë më tepër njerëz nga sa thuhet në të dhënat zyrtare. Kështu kanë deklaruar shkencëtarët për BBC. Kina ka konfirmuar se janë konfirmuar 45 raste laboratorike të virusit, ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved