ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 19:33

‘Flaka e Janarit’ në Rahovec me një sërë aktivitetesh përkujtimore

‘Flaka e Janarit’ në Rahovec me një sërë aktivitetesh përkujtimore
Me rastin e manifestimit tradicional kulturor e përkujtimor ‘’Flaka e Janarit’’, Komuna e Rahovecit dhe OVL e UÇK-së në Rahovec organizojnë aktivitete në nderim të dëshmorëve të janarit.
Kosova Press | 19-Jan-2020 21:00
Me rastin e manifestimit tradicional kulturor e përkujtimor ‘’Flaka e Janarit’’, Komuna e Rahovecit dhe OVL e UÇK-së në Rahovec organizojnë aktivitete në nderim të dëshmorëve të janarit.

‘Flaka e Janarit’ – Të mos harrohet amaneti i Abdullah Tahirit për bashkimin e tokave shqiptare
Në kuadër të “Flakës së Janarit 2020”, sot në Gjilan është mbajtur Akademi Përkujtimore, në nderim të heronjve të atdheut. Kryesuesja e Kuvendit Komunal të Gjilanit, Shpresa Kurteshi – Emini tha se edicioni i sivjetëm i ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 20:45
Në kuadër të “Flakës së Janarit 2020”, sot në Gjilan është mbajtur Akademi Përkujtimore, në nderim të heronjve të atdheut. Kryesuesja e Kuvendit Komunal të Gjilanit, Shpresa Kurteshi – Emini tha se edicioni i sivjetëm i ...

“Flaka e Janarit” nis me çmimin e “Penelit të Flakës”, shpaloset edhe historiku i këtij manifestimi
Në ekspozitën e artit pamor “Peneli i Flakës 2020” i cili ka karakter garues dhe që është njëra ndër shtyllat e manifestimit kulturor “Flaka e Janarit 2020” janë ekspozuar punimet e 44 artistëve. Piktori Zeqirja Rexhepi ...
Koha.net | 17-Jan-2020 22:32
Në ekspozitën e artit pamor “Peneli i Flakës 2020” i cili ka karakter garues dhe që është njëra ndër shtyllat e manifestimit kulturor “Flaka e Janarit 2020” janë ekspozuar punimet e 44 artistëve. Piktori Zeqirja Rexhepi ...

?Të mos harrohet amaneti i Abdullah Tahirit për bashkimin e tokave shqiptare
Në kuadër të “Flakës së Janarit 2020”, sot në Gjilan është mbajtur Akademi Përkujtimore, në nderim të heronjve të atdheut.
Kosova Press | 17-Jan-2020 20:13
Në kuadër të “Flakës së Janarit 2020”, sot në Gjilan është mbajtur Akademi Përkujtimore, në nderim të heronjve të atdheut.

Nis “Flaka e Janarit” në Gjilan kushtuar dëshmorit që bëri thirrje për rezistencë
Në komunën e Gjilani nis manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2020”. Manifestimi është hapur me mbajtjen e akademisë kushtuar dëshmorit Abdullah Tahiri i cili në vitin 1998 nga Gjilani bëri thirrje që të fillohet me ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 17:21
Në komunën e Gjilani nis manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2020”. Manifestimi është hapur me mbajtjen e akademisë kushtuar dëshmorit Abdullah Tahiri i cili në vitin 1998 nga Gjilani bëri thirrje që të fillohet me ...

Nis “Flaka e Janarit” në Gjilan me dëshmorin që bëri thirrje për rezistencë
Në komunën e Gjilani nis manifestimi kulturor "Flaka e Janarit 2020". Manifestimi është hapur me mbajtjen e akademisë kushtuar dëshmorit Abdullah Tahiri i cili në vitin 1998 nga Gjilani bëri thirrje që të fillohet me ...
Koha.net | 17-Jan-2020 16:57
Në komunën e Gjilani nis manifestimi kulturor "Flaka e Janarit 2020". Manifestimi është hapur me mbajtjen e akademisë kushtuar dëshmorit Abdullah Tahiri i cili në vitin 1998 nga Gjilani bëri thirrje që të fillohet me ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved