ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 13:02

Disa këshilltarë komunalë pajtohen që bizneset në Prishtinë të mos punojnë të dielave

Disa këshilltarë komunalë pajtohen që bizneset në Prishtinë të mos punojnë të dielave
Derisa 2019-a kaloi me shumë mospajtime mes këshilltarëve komunalë të Prishtinës, ky vit ka filluar me aprovim të qëndrimeve mes tyre. Kjo pas një propozimi të bërë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, që dita e diel të ...
Koha.net | 19-Jan-2020 22:11
Derisa 2019-a kaloi me shumë mospajtime mes këshilltarëve komunalë të Prishtinës, ky vit ka filluar me aprovim të qëndrimeve mes tyre. Kjo pas një propozimi të bërë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, që dita e diel të ...

Prishtina s’ka përfunduar hartën zonale, edhe pse nisi hartimin më 2018
Komuna e Prishtinës nuk e ka përfunduar hartën zonale që nga viti 2018, kur kishte nisur hartimi i saj. Opozita thotë se një ndër dokumentet më të rëndësishme për planifikimin hapësinor dhe urbanistik është dashur të ...
Koha.net | 19-Jan-2020 19:50
Komuna e Prishtinës nuk e ka përfunduar hartën zonale që nga viti 2018, kur kishte nisur hartimi i saj. Opozita thotë se një ndër dokumentet më të rëndësishme për planifikimin hapësinor dhe urbanistik është dashur të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved