ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 04:20

Lavrov: Frika e iranianëve nga F-35 amerikane çoi në goditjen e avionit ukrainas

Lavrov: Frika e iranianëve nga F-35 amerikane çoi në goditjen e avionit ukrainas
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pretendoi se shkaku kryesor se pse Irani goditi pa dashje avionin ukrainas me pasagjerë, ishte frika nga një sulm amerikanë me F-35, raportoi Reuters. “Kishte të paktën gjashtë ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 21:56
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pretendoi se shkaku kryesor se pse Irani goditi pa dashje avionin ukrainas me pasagjerë, ishte frika nga një sulm amerikanë me F-35, raportoi Reuters. “Kishte të paktën gjashtë ...

Khamenei shfryn ndaj Trump: Shtiret sikur ndihmon popullin iranian, po i godet pas shpine
IRAN Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 18:41
IRAN Udhëheqësi suprem i Iranit foli me tone të ashpra kundër Presidentit amerikan Donald Trump, të cilin e quajti një “palaço” që vetëm shtiret sikur po ndihmon popullin iranin por që në fakt po i godet ata pas shpine ...

Sulmi ndaj avionit ukrainas, lideri suprem iranian mbron Gardën Revolucionare: Mbrojtën sigurinë e vendit
IRAN Lideri suprem i Iranit, Ajatollahu Ali Khamenei i ka dalë në mbrojtje Gardës Revolucionare sa i përket sulmit ndaj avionit ukrainas më 8 janar. 176 persona vdiqën në avionit Boeing i cili ishte nisur për në ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 16:43
IRAN Lideri suprem i Iranit, Ajatollahu Ali Khamenei i ka dalë në mbrojtje Gardës Revolucionare sa i përket sulmit ndaj avionit ukrainas më 8 janar. 176 persona vdiqën në avionit Boeing i cili ishte nisur për në ...

Dështimi i Iranit: A ka gjasë të rrëzohet regjimi?
Regjimi iranian po kalon një krizë të rëndë pasi protesta shpërthyen si pasojë e zbulimit të gënjeshtrës për rrëzimin e një aeroplanit ukrainas – shkruhet në një artikull Foreign Policy me autorë Colum Lynch, Keith ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 17:15
Regjimi iranian po kalon një krizë të rëndë pasi protesta shpërthyen si pasojë e zbulimit të gënjeshtrës për rrëzimin e një aeroplanit ukrainas – shkruhet në një artikull Foreign Policy me autorë Colum Lynch, Keith ...

Lavrov: SHBA fajtore për rritjen e tensioneve në nivel botëror
Ministri i Jashtëm në detyrë i Rusisë, Sergey Lavrov, ka fajësuar, siç tha, politikat “agresive” të SHBA-së për rritjen tensioneve në nivel botëror, si dhe i bëri thirrje Uashingtonit dhe Teheranit t’i shtensionojnë ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 18:47
Ministri i Jashtëm në detyrë i Rusisë, Sergey Lavrov, ka fajësuar, siç tha, politikat “agresive” të SHBA-së për rritjen tensioneve në nivel botëror, si dhe i bëri thirrje Uashingtonit dhe Teheranit t’i shtensionojnë ...

Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
Shprehja | 18-Jan-2020 01:44
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...

Kanada: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
Medial | 17-Jan-2020 23:49
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...

“Perëndimi është i dobët për të ‘gjunjëzuar’ iranianët”, Khamenei bën thirrje për unitet: Rrëzimi i avionit një ‘aksident i hidhur’
IRAN Lideri Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei ka bërë thirrje për unitet në këtë shtet, në kohën kur janë zgjeruar protestat për shkak të një aeroplani ukrainas të rrëzuar nga sistemet iraniane të mbrojtjes javën ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 11:39
IRAN Lideri Suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei ka bërë thirrje për unitet në këtë shtet, në kohën kur janë zgjeruar protestat për shkak të një aeroplani ukrainas të rrëzuar nga sistemet iraniane të mbrojtjes javën ...

Kanada i kërkon Iranit të dërgojë në Francë kutitë e zeza të avionit ukrainas
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabimisht më 8 janar nga Teherani, tek një laborator në Francë për analizë. “Vetëm disa vende ...
Koha.net | 17-Jan-2020 23:49
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabimisht më 8 janar nga Teherani, tek një laborator në Francë për analizë. “Vetëm disa vende ...

Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 23:37
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...

Trumpi ‘selam’ liderit të Iranit: Ki kujdes me fjalët
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së sotshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën, transmeton Indeksonline. Rreth ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 23:34
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së sotshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën, transmeton Indeksonline. Rreth ...

?Trudeau: Irani të dërgojë në Francë kutitë e zeza të avionit ukrainas
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, tek një laborator në Francë për analizë.
Kosova Press | 17-Jan-2020 23:18
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, tek një laborator në Francë për analizë.

Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
“Vetëm disa vende si Franca kanë loboratorë të aftë për ta bërë këtë”, deklaroi Trudeau në një konferencë shtypi. “Ky do të ishte vendi i duhur për të dërguar këto kuti të zeza dhe për të marrë informacionin e duhur sa ...
Lajminet | 17-Jan-2020 23:13
“Vetëm disa vende si Franca kanë loboratorë të aftë për ta bërë këtë”, deklaroi Trudeau në një konferencë shtypi. “Ky do të ishte vendi i duhur për të dërguar këto kuti të zeza dhe për të marrë informacionin e duhur sa ...

“Lufthansa” dhe “Austrian Airlines” anulojnë fluturimet drejt Teheranit
Grupi gjerman “Lufthansa” njoftoi sot anulimin e fluturimeve drejt Teheranit deri më 28 mars, pas rrëzimit të avionit ukrainas të rrëzuar më 8 janar pranë kryeqytetit iranian. “Për shkak të situatës ende të pasigurtë të ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 23:09
Grupi gjerman “Lufthansa” njoftoi sot anulimin e fluturimeve drejt Teheranit deri më 28 mars, pas rrëzimit të avionit ukrainas të rrëzuar më 8 janar pranë kryeqytetit iranian. “Për shkak të situatës ende të pasigurtë të ...

Trudeau: Irani të dërgojë kutitë e zeza të avionit ukrainas në Francë
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 23:04
Kryeministri kanadez, Justin Trudeau i kërkoi sot Teheranit të dërgojë kutitë e zeza të avionit të linjës ukrainase, goditur gabamisht më 8 janar nga Teherani, drejt një laboratori në Francë për analizë. “Vetëm disa ...

“Lufthansa” anulon fluturimet drejt Teheranit
“Për shkak të situatës ende të pasigurt të sigurisë rreth aeroportit të Teheranit dhe për hapësirën ajrore iraniane, kompanitë e grupit “Lufthansa” anulojnë fluturimet e tyre me destinacion dhe me nisje nga Teherani ...
AlbInfo | 17-Jan-2020 21:51
“Për shkak të situatës ende të pasigurt të sigurisë rreth aeroportit të Teheranit dhe për hapësirën ajrore iraniane, kompanitë e grupit “Lufthansa” anulojnë fluturimet e tyre me destinacion dhe me nisje nga Teherani ...

Khamnei i quan amerikanët kloun (VIDEO)
Mijëra besimtar iranian në namazin e së premtes brohoritën kundër amerikanëve ndonëse një ditë më parë thanë se janë për paqe me këtë shtet. E në xhamin kryesore te Tehranit atyre iu drejtua njeriu më i fuqishëm i ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 21:22
Mijëra besimtar iranian në namazin e së premtes brohoritën kundër amerikanëve ndonëse një ditë më parë thanë se janë për paqe me këtë shtet. E në xhamin kryesore te Tehranit atyre iu drejtua njeriu më i fuqishëm i ...

“Lufthansa” dhe “Austrian Airlines” anulojnë fluturimet drejt Teheranit
Grupi gjerman “Lufthansa” njoftoi sot anulimin e fluturimeve drejt Teheranit deri më 28 mars, pas rrëzimit të avionit ukrainas të rrëzuar më 8 janar pranë kryeqytetit iranian. “Për shkak të situatës ende të pasigurtë të ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 20:36
Grupi gjerman “Lufthansa” njoftoi sot anulimin e fluturimeve drejt Teheranit deri më 28 mars, pas rrëzimit të avionit ukrainas të rrëzuar më 8 janar pranë kryeqytetit iranian. “Për shkak të situatës ende të pasigurtë të ...

Kompania gjermane anulon fluturimet drejt Teheranit
Aviokompania gjermane “Lufthansa” njoftoi sot anulimin e fluturimeve drejt Teheranit deri më 28 mars, pas rrëzimit të avionit ukrainas më 8 janar pranë kryeqytetit iranian. “Për shkak të situatës ende të pasigurt të ...
Medial | 17-Jan-2020 20:34
Aviokompania gjermane “Lufthansa” njoftoi sot anulimin e fluturimeve drejt Teheranit deri më 28 mars, pas rrëzimit të avionit ukrainas më 8 janar pranë kryeqytetit iranian. “Për shkak të situatës ende të pasigurt të ...

Lavrov fajëson SHBA-të për rritjen e tensioneve në nivel botëror
Ministri i Jashtëm në detyrë i Rusisë, Sergey Lavrov, ka fajësuar, siç tha, politikat “agresive” të SHBA-së për rritjen tensioneve në nivel botëror, si dhe i bëri thirrje Uashingtonit dhe Teheranit t’i shtensionojnë ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 20:31
Ministri i Jashtëm në detyrë i Rusisë, Sergey Lavrov, ka fajësuar, siç tha, politikat “agresive” të SHBA-së për rritjen tensioneve në nivel botëror, si dhe i bëri thirrje Uashingtonit dhe Teheranit t’i shtensionojnë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved