ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 23:27

Kryemadhi për Ramën: Ditën e “Masakrës së Reçakut”, paditi vëllain e dëshmorëve që çliruan Kosovën

Kryemadhi për Ramën: Ditën e “Masakrës së Reçakut”, paditi vëllain e dëshmorëve që çliruan Kosovën
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një bashkëbisedim me gazetarët, të mbajtur ditën e sotme në zyrat e LSI ka folur rreth krizës politike në vend duke thënë se duhet ecur menjëherë përpara me miratimin e ...
Top Channel | 16-Jan-2020 13:38
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në një bashkëbisedim me gazetarët, të mbajtur ditën e sotme në zyrat e LSI ka folur rreth krizës politike në vend duke thënë se duhet ecur menjëherë përpara me miratimin e ...

Sot mblidhet Këshilli Politik/ Pritet miratimi i platformës për reformën zgjedhore
Sot ne oren 17. 00 do te zhvillohet mbledhja e pare e Keshillit Politik e cila shenon zbatimin e marreveshjes mes mazhorances dhe opozites per reformen zgjedhore. Ne kete Keshill do te marrin pjese 5 perfaqesues nga ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 15:33
Sot ne oren 17. 00 do te zhvillohet mbledhja e pare e Keshillit Politik e cila shenon zbatimin e marreveshjes mes mazhorances dhe opozites per reformen zgjedhore. Ne kete Keshill do te marrin pjese 5 perfaqesues nga ...

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në bashkëbisedim me gazetarët. (Pjesa e parë)
Gjithë përfshirjes ka sjellë këtë krizë politike në të cilën ne gjendemi sot. Ndaj pa humbur kohë ne kemi qenë të gatshëm dhe jemi të gatshëm në çdo moment për të ecur përpara me miratimin e menjëhershëm të reformës ...
Telegraf | 16-Jan-2020 13:18
Gjithë përfshirjes ka sjellë këtë krizë politike në të cilën ne gjendemi sot. Ndaj pa humbur kohë ne kemi qenë të gatshëm dhe jemi të gatshëm në çdo moment për të ecur përpara me miratimin e menjëhershëm të reformës ...

Kryemadhi: Nisma “KÇK” presion ndaj prokurorëve e gjyqtarëve?! Rama ka metoda të tjera. Do t’i japë oksigjen njerëzve të vetë
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e cilësoi fasadë dhe lojë të kryeministrit Edi Rama nismën kundër grupit ‘Kap ça të kapësh’-KÇK. Në një bashkëbisedim me qytetarët, Kryemadhi tha se kjo nuk është forma që po përdor ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 12:47
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e cilësoi fasadë dhe lojë të kryeministrit Edi Rama nismën kundër grupit ‘Kap ça të kapësh’-KÇK. Në një bashkëbisedim me qytetarët, Kryemadhi tha se kjo nuk është forma që po përdor ...

Kryemadhi: Unë do të luftoj me bishën, jo me këlyshët!
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, u pyet në lidhje me kreun e Bashkisës ë Tiarënës Erion Veliajn dhe për deputetin Damian Gjiknuri. “Erion Veliaj është një zgjatim, një nga 10 ...
Dritare | 16-Jan-2020 15:28
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, u pyet në lidhje me kreun e Bashkisës ë Tiarënës Erion Veliajn dhe për deputetin Damian Gjiknuri. “Erion Veliaj është një zgjatim, një nga 10 ...

Reforma Zgjedhore, Kryemadhi për lista të hapura!
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi tha se është pro ndryshimit të sistemit dhe listave të hapura. Në bashkëbisedimin me gazetarët, kryetarja e LSI- së i’u përgjigj interesit të medias në ...
RTSH | 16-Jan-2020 14:06
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi tha se është pro ndryshimit të sistemit dhe listave të hapura. Në bashkëbisedimin me gazetarët, kryetarja e LSI- së i’u përgjigj interesit të medias në ...

Kryemadhi: Hapja e listave do jetë pozitive pasi nuk do të ketë hatërmbetje brenda partisë
Në lidhje me reformën zgjedhore dhe nëse duhet ndryshuar sistemi, foli sot kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Kryemadhi u shpreh se ishte pro ndryshimit të sistemit dhe listave ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 13:30
Në lidhje me reformën zgjedhore dhe nëse duhet ndryshuar sistemi, foli sot kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Kryemadhi u shpreh se ishte pro ndryshimit të sistemit dhe listave ...

Kryemadhi: Unë luftoj me Bishën, nuk merrem me këlyshë dhe ‘gishta’
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë bashkëbisedimit me gazetarët u pyet edhe për Damian Gjiknurin, me të cilin opozita është ulur në tryezën e reformës edhe pse kishte lëshuar akuza të ashpra ndaj tij. Ajo tha se ...
ABCNews | 16-Jan-2020 12:50
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë bashkëbisedimit me gazetarët u pyet edhe për Damian Gjiknurin, me të cilin opozita është ulur në tryezën e reformës edhe pse kishte lëshuar akuza të ashpra ndaj tij. Ajo tha se ...

“O zotëri unë do luftoj me bishën”, nga ‘gisht i Ramës’ tek ‘këlysh’, ja çfarë thotë Kryemadhi për Veliajn e Gjiknurin
TIRANË Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nuk është përmbajtur sa i përket dy figurave të rëndësishme të maxhorancës si kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe deputeti Damian Gjiknuri. Kryemadhi u pyet në ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 12:31
TIRANË Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nuk është përmbajtur sa i përket dy figurave të rëndësishme të maxhorancës si kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe deputeti Damian Gjiknuri. Kryemadhi u pyet në ...

Unë do luftoj me bishën, jo me këlyshët”/ Kryemadhi: Gati të miratojmë reformën
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se Damian Gjiknuri, bashkëkryetar i komisionit të reformës zgjedhore, pjesë e tryezës politike për këtë proces, është ushtar i Ramës dhe se beteja është për largimin e ...
Gazeta Dita | 16-Jan-2020 13:18
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se Damian Gjiknuri, bashkëkryetar i komisionit të reformës zgjedhore, pjesë e tryezës politike për këtë proces, është ushtar i Ramës dhe se beteja është për largimin e ...

Kryemadhi: Shqipëria në rrezik me Edi Ramën
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e sheh vendin në një rrezik të madh nën qeverisjen e Edi Ramës. Në një bashkëbisedim me gazetarët këtë të enjte, Kryemadhi u shpreh se gjendja për ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 12:35
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e sheh vendin në një rrezik të madh nën qeverisjen e Edi Ramës. Në një bashkëbisedim me gazetarët këtë të enjte, Kryemadhi u shpreh se gjendja për ...

Kryemadhi: Rama e ka në dorë sistemin zgjedhor, do apo s’do ai
Monika Kryemadhi, Kryetare e LSI nga takimi me gazetaret iu përgjigj pyetjes nëse LSI-ja do të kërkojë ndryshimin e sistemit zgjedhor. Por, kryemadhi u përgjigj shkoqur se këtë e ka në dorë vetëm Kryeministri Edi Rama, ...
Standard | 16-Jan-2020 12:59
Monika Kryemadhi, Kryetare e LSI nga takimi me gazetaret iu përgjigj pyetjes nëse LSI-ja do të kërkojë ndryshimin e sistemit zgjedhor. Por, kryemadhi u përgjigj shkoqur se këtë e ka në dorë vetëm Kryeministri Edi Rama, ...

Monika Kryemadhi: Rama është si bishë, dua të ndeshem me të
Monika Kryemadhi e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si “bishë”. Kryetarja e LSI-së, në një takim me gazetarët ka kërkuar që të ndeshet me të. Ndërkohë, ajo siguron se do ta mundë. Nga ana tjetër, kreun e reformës ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 12:27
Monika Kryemadhi e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si “bishë”. Kryetarja e LSI-së, në një takim me gazetarët ka kërkuar që të ndeshet me të. Ndërkohë, ajo siguron se do ta mundë. Nga ana tjetër, kreun e reformës ...

Në tryezë me Gjiknurin për Reformën Zgjedhore, Kryemadhi: Unë luftoj me “bishën”, jo me “këlyshin”
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është pyetur nga gazetarët lidhur me dakordësinë për t’u ulur në një tryezë me bashkëkryetarin e Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri për Reformën Zgjedhore, si ...
Politiko | 16-Jan-2020 12:38
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është pyetur nga gazetarët lidhur me dakordësinë për t’u ulur në një tryezë me bashkëkryetarin e Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri për Reformën Zgjedhore, si ...

Kryemadhi: Jemi të gatshëm të ecim përpara me Reformën Zgjedhore
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët është shprehur se partia e saj është e gatshme të ecë përpara me miratimin e Reformës Zgjedhore. Më tej kryemadhi tha ...
Dritare | 16-Jan-2020 12:30
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët është shprehur se partia e saj është e gatshme të ecë përpara me miratimin e Reformës Zgjedhore. Më tej kryemadhi tha ...

A do të hyni në zgjedhje me Ramën kryeministër? Kryemadhi i shmanget pyetjes: Duhet të jemi të kujdesshëm që mos bëjmë gabime
Opozita duket se është tërhequr nga kauza se “nuk ka zgjedhje me Edi Ramën kryeministër”. E pyetur nga gazetarët gjatë takimit të sotëm, Kryemadhi ka refuzuar të japë një përgjigje konkrete duke ju shmangur pyetjes. ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 12:18
Opozita duket se është tërhequr nga kauza se “nuk ka zgjedhje me Edi Ramën kryeministër”. E pyetur nga gazetarët gjatë takimit të sotëm, Kryemadhi ka refuzuar të japë një përgjigje konkrete duke ju shmangur pyetjes. ...

Sistemi Zgjedhor: Kryemadhi thotë se është për lista të hapura, por tani nuk është momenti
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi po zhvillon një bashkëbisedim me gazetarët lidhur me marrëveshjen e opozitës dhe mazhorancës për të bërë sëbashku reformën zgjedhore. Ajo tha se sot mblidhet Këshilli Politik që do ...
ABCNews | 16-Jan-2020 12:26
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi po zhvillon një bashkëbisedim me gazetarët lidhur me marrëveshjen e opozitës dhe mazhorancës për të bërë sëbashku reformën zgjedhore. Ajo tha se sot mblidhet Këshilli Politik që do ...

Kryemadhi: Të gatshëm të ecim përpara me miratimin e reformës zgjedhore. Axhenda opozitare nuk do ndryshojë
TIRANË Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të ecë përpara me miratimin e reformës zgjedhore. Kështu deklaroi sot kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët. Ajo tha se opozita ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 12:07
TIRANË Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të ecë përpara me miratimin e reformës zgjedhore. Kështu deklaroi sot kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët. Ajo tha se opozita ...

Kryemadhi: S’kemi pse presim 15 marsn, reforma zgjedhore te behet sa me shpejt
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nxit miratimin e reformës zgjedhore edhe para 15 marsit. “S’kemi pse presim 15 marsin nëse është vullneti politik. Opozita është gati për të dhënë rekomandimet e veta që tani. Sa më ...
Lajmi i Fundit | 16-Jan-2020 12:18
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi nxit miratimin e reformës zgjedhore edhe para 15 marsit. “S’kemi pse presim 15 marsin nëse është vullneti politik. Opozita është gati për të dhënë rekomandimet e veta që tani. Sa më ...

Kryemadhi vlerëson bashkëpunimin me Gjiknurin për reformën zgjedhore: Problemet në politikë zgjidhen përmes dialogut
Monika Kryemadhi ka vlerësuar bashkëpunimin e ri me mazhorancën. Kryetarja e LSI-së thotë se problematikat në politikë zgjidhen me dialog. “Për LSI-në dhe anëtarët gjithpërfshirja dhe dialogu politik janë e vetmja ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 12:04
Monika Kryemadhi ka vlerësuar bashkëpunimin e ri me mazhorancën. Kryetarja e LSI-së thotë se problematikat në politikë zgjidhen me dialog. “Për LSI-në dhe anëtarët gjithpërfshirja dhe dialogu politik janë e vetmja ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved