ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 19:23

Mbretëresha Elisabetta i bën Kate një dhuratë të veçantë për ditëlindje

Mbretëresha Elisabetta i bën Kate një dhuratë të veçantë për ditëlindje
Kate Middleton festoi 38 vjetorin dhe Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në festën e saj. Por ditëlindja e Middleton nuk u harrua nga mbretëresha Elizabetta. Ajo i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 21:40
Kate Middleton festoi 38 vjetorin dhe Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në festën e saj. Por ditëlindja e Middleton nuk u harrua nga mbretëresha Elizabetta. Ajo i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat ...

Si i siguron familja mbretërore e Britanisë paratë e tyre?
Elizabeth II ka një vlerë neto prej 442.92 milion dollarësh, që rrjedhin nga një grant nga taksapaguesit dhe dy burime shtesë të ardhurash. Sidoqoftë, çifti i ri Harry dhe Meghan Markle njoftoi vendimin e tyre për t’u ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 16:54
Elizabeth II ka një vlerë neto prej 442.92 milion dollarësh, që rrjedhin nga një grant nga taksapaguesit dhe dy burime shtesë të ardhurash. Sidoqoftë, çifti i ri Harry dhe Meghan Markle njoftoi vendimin e tyre për t’u ...

Shtëpia e Princit Harry dhe Meghan Markle në Mbretërinë e Bashkuar po mbyllet
Raportimet e reja shtojnë spekulimet se Duka dhe Dukesha nuk planifikojnë të kalojnë shumë kohë në Mbretërinë e Bashkuar. “Frogmore Cottage”, ajo që njihet si shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it, është në proces ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 21:48
Raportimet e reja shtojnë spekulimet se Duka dhe Dukesha nuk planifikojnë të kalojnë shumë kohë në Mbretërinë e Bashkuar. “Frogmore Cottage”, ajo që njihet si shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex-it, është në proces ...

Meghan Markle fotografohet duke shijuar “lirinë” pas daljes nga Mbretëria, vozit e vetme veturën për në aeroport
Meghan Markle përfitoi plotësisht nga pavarësia e saj e re nga Kurora kur ajo u fut vetë në një aeroport kanadez për të pritur një nga miket e saj, e cila udhëtoi për në ShBA gjatë fundjavës. Dukesha e Sussex-it ishte ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 17:29
Meghan Markle përfitoi plotësisht nga pavarësia e saj e re nga Kurora kur ajo u fut vetë në një aeroport kanadez për të pritur një nga miket e saj, e cila udhëtoi për në ShBA gjatë fundjavës. Dukesha e Sussex-it ishte ...

Shtëpia e Princit Harry në Mbretërinë e Bashkuar po mbyllet
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...
Flaka | 17-Jan-2020 22:50
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...

Më në fund e lirë, Meghan Markle pret miken në aeroport me veturën pa larë
Meghan Markle ka përfituar plotësisht nga pavarësia e saj nga mbretëria dhe tashmë udhëton edhe drejt aeroportit kanadez për të marrë një mikeshën e saj. Dukesha e Sussex është kapur “mat” nga Daily Mail jashtë ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 22:26
Meghan Markle ka përfituar plotësisht nga pavarësia e saj nga mbretëria dhe tashmë udhëton edhe drejt aeroportit kanadez për të marrë një mikeshën e saj. Dukesha e Sussex është kapur “mat” nga Daily Mail jashtë ...

Mbreteresha Elisabetta i ben Kate nje dhurate te veçante
Kate Middleton festoi 38 vjetorin dhe Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në festën e saj. Por ditëlindja e Middleton nuk u harrua nga mbretëresha Elizabetta. Ajo i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat ...
Lajmi i Fundit | 17-Jan-2020 21:48
Kate Middleton festoi 38 vjetorin dhe Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në festën e saj. Por ditëlindja e Middleton nuk u harrua nga mbretëresha Elizabetta. Ajo i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat ...

Meghan Markle u kap mat në Kanada, po pse të gjithëve u ra në sy çanta?
Meghan Markle di se si të zgjedhë një veshje të thjeshtë, por praktike, për t’u veshur në dëborë. Kanë kaluar vetëm disa ditë që kur mbretëresha lëshoi ??një deklaratë ku detajoi takimin e saj me Princin Harry, Princin ...
Portalb | 17-Jan-2020 21:45
Meghan Markle di se si të zgjedhë një veshje të thjeshtë, por praktike, për t’u veshur në dëborë. Kanë kaluar vetëm disa ditë që kur mbretëresha lëshoi ??një deklaratë ku detajoi takimin e saj me Princin Harry, Princin ...

Para se të zhvendosen në Kanada, princi  Harry dhe Meghan Markle pushojnë stafin mbretëror
Para se të zhvendoset përfundimisht në Kanada, princi Harry po përfundon ca punë në Mbretërinë e Bashkuar. Gruaja e tij, Meghan Markle, bashkë me të birin, Archie Harrison u zhvendosën në Kanada, një javë më parë, në ...
Dritare | 17-Jan-2020 21:31
Para se të zhvendoset përfundimisht në Kanada, princi Harry po përfundon ca punë në Mbretërinë e Bashkuar. Gruaja e tij, Meghan Markle, bashkë me të birin, Archie Harrison u zhvendosën në Kanada, një javë më parë, në ...

Jeta e lirë e Meghan Markle, nget makinën dhe shkon në aeroport
Meghan Markle mesa duket po bën atë që ka dashur gjithmonë: të jetë e lirë. Pa detyrime e protokolle mbretërore, Meghan Markle e ka hequr menjëherë “uniformën” që i impononte titulli “Dukeshë e Sussex”. Ajo është ...
Politiko | 17-Jan-2020 19:39
Meghan Markle mesa duket po bën atë që ka dashur gjithmonë: të jetë e lirë. Pa detyrime e protokolle mbretërore, Meghan Markle e ka hequr menjëherë “uniformën” që i impononte titulli “Dukeshë e Sussex”. Ajo është ...

Dhurata e veçantë për Kate Middleton nga Mbretëresha
Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në ditëlindjen e 38-të të Kate Middleton. Por ditëlindja e saj nuk u harrua nga mbretëresha Elizabeth. Mbreteresha Elizabeth i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat angleze ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 18:53
Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në ditëlindjen e 38-të të Kate Middleton. Por ditëlindja e saj nuk u harrua nga mbretëresha Elizabeth. Mbreteresha Elizabeth i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat angleze ...

Meghani kërkoi largimin, mbretëresha i bën Kate-it një “super dhuratë“!
Harry dhe e shoqja, Meghan Markle shkaktuan një tërmet të vërtetë në familjen mbretërore britanike me vendimin e tyre për t`u shkëputur prej saj. Mbretëreshës Elisabetë, sic thonë burime pranë saj, nuk po “I del e ...
Bordo | 17-Jan-2020 18:32
Harry dhe e shoqja, Meghan Markle shkaktuan një tërmet të vërtetë në familjen mbretërore britanike me vendimin e tyre për t`u shkëputur prej saj. Mbretëreshës Elisabetë, sic thonë burime pranë saj, nuk po “I del e ...

Shtëpia e Princit Harry dhe Meghan Markle në Mbretërinë e Bashkuar po mbyllet
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 18:32
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...

Samantha Markle: Ishte ideja e Meghanit për të lënë familjen mbretërore, jo e princit Harry
Në një intervistë për mediat britanike, e motra e Meghan Markle, Samantha ka folur sërish për mënyrën sesi dukesha trajton të atin. Samantha u shpreh se, vendimi për të lënë familjen mbretërore, nuk është marrë nga ...
Dritare | 17-Jan-2020 18:29
Në një intervistë për mediat britanike, e motra e Meghan Markle, Samantha ka folur sërish për mënyrën sesi dukesha trajton të atin. Samantha u shpreh se, vendimi për të lënë familjen mbretërore, nuk është marrë nga ...

Dhurata e veçantë për Kate Middleton nga Mbretëresha
Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në ditëlindjen e 38-të të Kate Middleton. Por ditëlindja e saj nuk u harrua nga mbretëresha Elizabeth. Mbreteresha Elizabeth i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat angleze ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 17:15
Princ Harry dhe Meghan Markle nuk u panë në ditëlindjen e 38-të të Kate Middleton. Por ditëlindja e saj nuk u harrua nga mbretëresha Elizabeth. Mbreteresha Elizabeth i ka bërë një dhuratë të veçantë Kate. Mediat angleze ...

Mediat në Britani, tregojnë arsyen e vërtetë pse Harry dhe Meghan lanë mbretërinë
Situata është zhvilluar me shpejtësi që kur Meghan Markle dhe Princ Harry shokuan botën me lajmin se do të tërhiqen nga pozicionet e tyre si anëtarë të familjes mbretërore. Është aluduar shumë në lidhje me të ardhmen e ...
Telegraf | 16-Jan-2020 19:54
Situata është zhvilluar me shpejtësi që kur Meghan Markle dhe Princ Harry shokuan botën me lajmin se do të tërhiqen nga pozicionet e tyre si anëtarë të familjes mbretërore. Është aluduar shumë në lidhje me të ardhmen e ...

Ardit Gjebrea mban fjalën, nis puna për ndërtimin e shtëpive për dy familje të prekura nga tërmeti
Data 17 janar është e rëndësishme për familjen Obama, pasi Michelle feston ditëlindjen, shkruan GazetaBlic. Autorja e librit “Becoming” ditën e sotme po feston 56 vjetorin e lindjes. Ka qenë bashkëshorti, Barack ai i ...
GazetaBlic | 17-Jan-2020 16:25
Data 17 janar është e rëndësishme për familjen Obama, pasi Michelle feston ditëlindjen, shkruan GazetaBlic. Autorja e librit “Becoming” ditën e sotme po feston 56 vjetorin e lindjes. Ka qenë bashkëshorti, Barack ai i ...

Pas largimit nga familja mbreterore, mbyllet shtepia e Meghan dhe Harry-t
Vetëm pak ditë më parë, Princ Harry dhe partnerja e tij, dukesha Meghan Markle, njoftuan se po hiqnin dorë nga statusi mbretëror, për të bërë një jetë më të thjeshtë dhe për të pasur financa të pavarura. Ky vendimin i ...
Lajmi i Fundit | 17-Jan-2020 16:02
Vetëm pak ditë më parë, Princ Harry dhe partnerja e tij, dukesha Meghan Markle, njoftuan se po hiqnin dorë nga statusi mbretëror, për të bërë një jetë më të thjeshtë dhe për të pasur financa të pavarura. Ky vendimin i ...

Si do të bëhen të pavarur ekonomikisht Meghan dhe Harry pasi te largohen nga 88 miliardë $
Sipas burimit, marredhenia midis Dukes dhe Dukeshes se Sussex me babane e tij, Princin Charles, mund te behet edhe me e nderlikuar fale pasurise se familjes mbreterore 88 miliarde dollare. Burimi raporton se Meghan dhe ...
ikub.al | 16-Jan-2020 14:57
Sipas burimit, marredhenia midis Dukes dhe Dukeshes se Sussex me babane e tij, Princin Charles, mund te behet edhe me e nderlikuar fale pasurise se familjes mbreterore 88 miliarde dollare. Burimi raporton se Meghan dhe ...

Shtëpia e Princit Harry dhe Meghan Markle në Mbretërinë e Bashkuar po mbyllet
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 15:17
Frogmore Cottage, shtëpia e Dukës dhe Dukeshës së Sussex, është në proces të mbylljes, sipas raportimeve, pas spekulimeve që çifti nuk kanë ndërmend të kalojnë kohë në Mbretërinë e Bashkuar në të ardhmen e afërt. Stafi ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved