ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/02/2020 11:26

?Senati hedh poshtë projektligjin e kritikuar nga gjyqtarët dhe BE-ja

?Senati hedh poshtë projektligjin e kritikuar nga gjyqtarët dhe BE-ja
Senati polak hodhi sot poshtë një projektligj të kundërshtuar, destinuar për të ndëshkuar gjyqtarët që vënë në dyshim reformat gjyqësore të premtuara nga konservatorët në pushtet dhe i kritikuar nga Komisioni Evropian ...
Shprehja | 18-Jan-2020 00:09
Senati polak hodhi sot poshtë një projektligj të kundërshtuar, destinuar për të ndëshkuar gjyqtarët që vënë në dyshim reformat gjyqësore të premtuara nga konservatorët në pushtet dhe i kritikuar nga Komisioni Evropian ...

?Senati hedh poshtë projektligjin e kritikuar nga gjyqtarët dhe BE-ja
“Dhoma e Lartë, ku opozita është lehtësisht në mazhorancë, hodhi poshtë këtë projektligj, i ashtuquajtur ‘ligji i mbylljes së gojës’ nga kritikët, me 51 vota pro dhe 48 kundër”, theksoi presidenti i Dhomës së Lartë, ...
Lajminet | 17-Jan-2020 23:44
“Dhoma e Lartë, ku opozita është lehtësisht në mazhorancë, hodhi poshtë këtë projektligj, i ashtuquajtur ‘ligji i mbylljes së gojës’ nga kritikët, me 51 vota pro dhe 48 kundër”, theksoi presidenti i Dhomës së Lartë, ...

?Senati hedh poshtë projektligjin e kritikuar nga gjyqtarët dhe BE-ja
Senati polak hodhi sot poshtë një projektligj të kundërshtuar, destinuar për të ndëshkuar gjyqtarët që vënë në dyshim reformat gjyqësore të premtuara nga konservatorët në pushtet dhe i kritikuar nga Komisioni Evropian ...
Kosova Press | 17-Jan-2020 23:26
Senati polak hodhi sot poshtë një projektligj të kundërshtuar, destinuar për të ndëshkuar gjyqtarët që vënë në dyshim reformat gjyqësore të premtuara nga konservatorët në pushtet dhe i kritikuar nga Komisioni Evropian ...

Venecia: Reformat e reja minojnë akoma më shumë pavarësinë e gjyqësorit
Një projektligj aktualisht i debatuar në Poloni, që lejon sanksionimin e gjyqtarëve, minon akoma më shumë pavarësinë e gjyqësorit në vend, theksoi sot Komisioni i Venecias, organ i Këshillit të Evropës i ngarkuar me ...
Kosova Press | 16-Jan-2020 21:51
Një projektligj aktualisht i debatuar në Poloni, që lejon sanksionimin e gjyqtarëve, minon akoma më shumë pavarësinë e gjyqësorit në vend, theksoi sot Komisioni i Venecias, organ i Këshillit të Evropës i ngarkuar me ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved