ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 13:07

Majko: Unë, Meta, Rama, Berisha…Si na bashkoi fati i Kosovës në 99-ën

Majko: Unë, Meta, Rama, Berisha…Si na bashkoi fati i Kosovës në 99-ën
Në akademinë përkujtimore “Faleminderit Shqipëri!”organizuar në Prishtinë në përkujdim të eksodit të ’99, foli dhe ish-kryeministri i atëhershëm Pandeli Majko. Edhe ai, si për t’i kujtuar Haradinajt faktin se Rama ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 21:37
Në akademinë përkujtimore “Faleminderit Shqipëri!”organizuar në Prishtinë në përkujdim të eksodit të ’99, foli dhe ish-kryeministri i atëhershëm Pandeli Majko. Edhe ai, si për t’i kujtuar Haradinajt faktin se Rama ...

VIDEO/ “Me Sali Berishën ishim gati të vriteshim”, Majko rrëfen periudhën e luftës në Kosovë: Kur serbët na masakronin, ne duhet të bashkoheshim
PRISHTINË Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ish-kryeministër gjatë kohës kur vendi ynë priti shqiptarët e Kosovës, në fjalën e mbajtur sot në Prishtinë, në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, tha se shqiptarët ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 14:54
PRISHTINË Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, ish-kryeministër gjatë kohës kur vendi ynë priti shqiptarët e Kosovës, në fjalën e mbajtur sot në Prishtinë, në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, tha se shqiptarët ...

Mesazhi i Metës nga Kosova: Të evitohen krizat që i krijojmë vetë
mapo.al Në 21-vjetorin e eksodit të popullit të Kosovës drejt Shqipërisë, u mbajt në Prishtinë një aktivitet ku u përcollën mesazhe falenderimi për mikpritjen e shqiptarëve. Presidenti Ilir Meta theksoi se bashkëpunimi ...
Mapo | 18-Jan-2020 14:45
mapo.al Në 21-vjetorin e eksodit të popullit të Kosovës drejt Shqipërisë, u mbajt në Prishtinë një aktivitet ku u përcollën mesazhe falenderimi për mikpritjen e shqiptarëve. Presidenti Ilir Meta theksoi se bashkëpunimi ...

Presidenti Meta: Të jemi pranë njëri-tjetrit, që e ardhmja e Shqipërisë dhe e Kosovës të jetë shumë e suksesshme
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua në Qendrën “Bogdanpolis” pranë ...
Telegraf | 18-Jan-2020 14:30
Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua në Qendrën “Bogdanpolis” pranë ...

Majko: Liria e Kosovës ishte edhe e shqiptarëve
Ish-kryeministri shqiptar, Pandeli Majko, që mbante postin më të lartë në një periudhë të vështirë të shqiptarëve, atë të luftës së Kosovës, kërkoi që shqiptarët e Kosovës mos ta falënderojnë edhe shumë. Ai, në ...
Telegrafi | 18-Jan-2020 14:45
Ish-kryeministri shqiptar, Pandeli Majko, që mbante postin më të lartë në një periudhë të vështirë të shqiptarëve, atë të luftës së Kosovës, kërkoi që shqiptarët e Kosovës mos ta falënderojnë edhe shumë. Ai, në ...

Shqetësimi i Metës: Të punojmë për të mbajtur të rinjtë në Kosovë, Shqipëri kjo është sfida më e madhe
Presidenti Ilir Meta mbajti një fjalim në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua sot në Prishtinë në Qendrën “Bogdani Polis” pranë Katedrales ...
Top Channel | 18-Jan-2020 11:52
Presidenti Ilir Meta mbajti një fjalim në Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua sot në Prishtinë në Qendrën “Bogdani Polis” pranë Katedrales ...

SHËNIM: Nostalgjia e një figuranti
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka folur dje në një takim të quajtur akademia solemne “Faleminderit Shqipëri”, mbajtur në Prishtinë me rastin e 21-vjetorit të mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të ...
Gazeta Dita | 18-Jan-2020 21:51
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka folur dje në një takim të quajtur akademia solemne “Faleminderit Shqipëri”, mbajtur në Prishtinë me rastin e 21-vjetorit të mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të ...

Unë, Meta, Rama, Berisha…Si na bashkoi fati i Kosovës në 99-ën
Në akademinë përkujtimore “Faleminderit Shqipëri!”organizuar në Prishtinë në përkujdim të eksodit të ’99, foli dhe ish-kryeministri i atëhershëm Pandeli Majko. Edhe ai, si për t’i kujtuar Haradinajt faktin se Rama ...
Lexo | 18-Jan-2020 21:49
Në akademinë përkujtimore “Faleminderit Shqipëri!”organizuar në Prishtinë në përkujdim të eksodit të ’99, foli dhe ish-kryeministri i atëhershëm Pandeli Majko. Edhe ai, si për t’i kujtuar Haradinajt faktin se Rama ...

Majko në Prishtinë me mesazhe pajtimi e vëllazerie pas padisë së Ramës ndaj Haradinajt
Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka mbajtur sot një fjalim të ndjerë përballë liderëve kosovarë dhe presidentit Ilir Meta, gjatë ceremonisë së mbajtur në Prishtinë të falënderuar shqiptarët për përkrahjen gjatë ...
Gazeta Monitor | 18-Jan-2020 16:06
Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka mbajtur sot një fjalim të ndjerë përballë liderëve kosovarë dhe presidentit Ilir Meta, gjatë ceremonisë së mbajtur në Prishtinë të falënderuar shqiptarët për përkrahjen gjatë ...

Thaçi: Kosova dhe Shqipëria shpejt do të kenë një të ardhme të përbashkët pa kufi
Këto komete ai i bëri në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri” në përkujtim të 21-vjetorit mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të Kosovës në vitin 1999. “Kjo akademi me karakter falënderimi për ...
Albportali | 18-Jan-2020 15:27
Këto komete ai i bëri në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri” në përkujtim të 21-vjetorit mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të Kosovës në vitin 1999. “Kjo akademi me karakter falënderimi për ...

Nostalgjia e një figuranti
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka folur dje në një takim të quajtur akademia solemne “Faleminderit Shqipëri”, mbajtur në Prishtinë me rastin e 21-vjetorit të mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të ...
Respublica | 18-Jan-2020 15:16
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka folur dje në një takim të quajtur akademia solemne “Faleminderit Shqipëri”, mbajtur në Prishtinë me rastin e 21-vjetorit të mikpritjes së Shqipërisë gjatë eksodit të popullit të ...

Majko në Prishtinë me mesazhe pajtimi e vëllazërie pas padisë së Ramës ndaj Haradinajt
Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka mbajtur sot një fjalim të ndjerë përballë liderëve kosovarë dhe presidentit Ilir Meta, gjatë ceremonisë së mbajtur në Prishtinë të falënderuar shqiptarët për përkrahjen gjatë ...
Gazeta Express | 18-Jan-2020 15:11
Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka mbajtur sot një fjalim të ndjerë përballë liderëve kosovarë dhe presidentit Ilir Meta, gjatë ceremonisë së mbajtur në Prishtinë të falënderuar shqiptarët për përkrahjen gjatë ...

E largon sigurimi – Çfarë dëshiroi t’i jap ky person Ilir Metës në Prishtinë?
Krerë të institucioneve politike dhe fetare u mblodhën sot në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë për të falënderuar Shqipërinë për mikpritjen e ofruar gjatë luftës së fundit në Kosovë. Mysafirë nga Shqipëria ishin ...
Indeks Online | 18-Jan-2020 15:03
Krerë të institucioneve politike dhe fetare u mblodhën sot në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë për të falënderuar Shqipërinë për mikpritjen e ofruar gjatë luftës së fundit në Kosovë. Mysafirë nga Shqipëria ishin ...

Eksodi i shqiptarëve/ Thaçi e Meta: Të punojmë për vlerat që na bashkojnë
Nga Prishtina, Presidenti Ilir Meta dha një mesazh të rëndësishëm për ruajtjen e vlerave që bashkojnë popullin shqiptar. Kreu i shtetit mori pjesë në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri”, për të përkujtuar 21 ...
VizionPlus | 18-Jan-2020 12:08
Nga Prishtina, Presidenti Ilir Meta dha një mesazh të rëndësishëm për ruajtjen e vlerave që bashkojnë popullin shqiptar. Kreu i shtetit mori pjesë në akademinë solemne “Faleminderit Shqipëri”, për të përkujtuar 21 ...

Presidenti Meta flet për eksodin nga Kosova: Të vazhdojmë të jemi pranë njeri-tjetrit. Sfida jonë të mbajmë të rinjtë
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë duke përshëndetur me një fjalim Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që po mbahet në Prishtinë në ...
Telegraf | 18-Jan-2020 12:01
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë pjesë duke përshëndetur me një fjalim Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkëvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që po mbahet në Prishtinë në ...

Meta: Të ndalojmë largimin e të rinjve, Shqipëria e Kosova s’mund të ekzistojnë pa shqiptarë
Presidenti i Republikës, përshëndeti Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua në Qendrën “Bogdanpolis” pranë Katedrales “Shën Nënë Tereza”. Kjo ...
Politiko | 18-Jan-2020 14:36
Presidenti i Republikës, përshëndeti Akademinë Solemne “Faleminderit Shqipëri”, të organizuar nga Ipeshkvia e Dioqezës Prizren-Prishtinë, që u zhvillua në Qendrën “Bogdanpolis” pranë Katedrales “Shën Nënë Tereza”. Kjo ...

Majko: Gjatë luftës në Kosovë, në Shqipëri thamë, ‘kur serbët na vrasin, ne duhet të bashkohemi’
Drejtues të institucioneve shtetërore të Kosovës, ata të institucioneve fetare e përfaqësues politik në vend, u mblodhën sot në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë për të falënderuar Shqipërinë për mikpritjen e ...
Koha.net | 18-Jan-2020 14:33
Drejtues të institucioneve shtetërore të Kosovës, ata të institucioneve fetare e përfaqësues politik në vend, u mblodhën sot në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë për të falënderuar Shqipërinë për mikpritjen e ...

Meta: Sfida e madhe, t’i mbajmë të rinjtë në Shqipëri dhe Kosovë
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, është shprehur i shqetësuar me ikjen e të rinjve nga vendit i tij, por edhe nga Kosova. Prandaj, sipas tij, duhet një reflektim i përgjithshëm, për të ushqyer dashurinë ndaj atdheut ...
Telegrafi | 18-Jan-2020 12:17
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, është shprehur i shqetësuar me ikjen e të rinjve nga vendit i tij, por edhe nga Kosova. Prandaj, sipas tij, duhet një reflektim i përgjithshëm, për të ushqyer dashurinë ndaj atdheut ...

Përplasja Rama-Haradinaj, Majko batuta në Prishtinë: A të mërzit ndonjëherë vllau? Kur ta sjell shpirtin në majë të hundës…
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka komentuar pa përmendur emra dhe debatin konret përplasjen Rama –Haradinaj, pasi kryeministri shqiptar paditi atë të Kosovës në largim për shpifje pak ditë më parë në Gjykatën ...
Politiko | 18-Jan-2020 14:27
Ministri për Diasporën Pandeli Majko ka komentuar pa përmendur emra dhe debatin konret përplasjen Rama –Haradinaj, pasi kryeministri shqiptar paditi atë të Kosovës në largim për shpifje pak ditë më parë në Gjykatën ...

Majko kërkon nga Kosova të mos falënderohet shumë: Bëra detyrën time gjatë luftës
Ish-kryeministri shqiptar, Pandeli Majko, që mbante postin më të lartë në një periudhë të vështirë të shqiptarëve, atë të luftës së Kosovës, kërkoi që shqiptarët e Kosovës mos ta falënderojnë edhe shumë. Ai, në ...
Arbresh | 18-Jan-2020 13:48
Ish-kryeministri shqiptar, Pandeli Majko, që mbante postin më të lartë në një periudhë të vështirë të shqiptarëve, atë të luftës së Kosovës, kërkoi që shqiptarët e Kosovës mos ta falënderojnë edhe shumë. Ai, në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved