ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/05/2020 03:18

Siri, rreth 13 mijë civilë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë

Siri, rreth 13 mijë civilë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 22:16
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 15:54
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 15:14
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

Rreth 13 mijë sirianë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...
TetovaSot | 18-Jan-2020 00:21
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...

Rreth 13 mijë sirianë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 23:52
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...

Siri, rreth 13 mijë civilë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...
Flaka | 17-Jan-2020 22:24
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi sirian dhe mbështetësit e tij. Sipas informacioneve të marra nga Koordinimi i ...

Erdogan: Khalifa Haftar, njeri jo i besueshëm
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e cilësoi si “njeri jo të besueshëm” gjeneralin e forcave jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, i cili nuk firmosi armëpushimin e shpallur në vend përkundër ...
Arbresh | 17-Jan-2020 21:59
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e cilësoi si “njeri jo të besueshëm” gjeneralin e forcave jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, i cili nuk firmosi armëpushimin e shpallur në vend përkundër ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
Shenja | 17-Jan-2020 21:26
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

Luftimet në Siri, drejt kufirit turk zhvendosen 13 mijë civilë
Sulmet e shumta nga forcat e presidentit të Sirisë Bashar al-Assad kanë detyruar që të zhvendosen në dy ditët e fundit në kufirin turk edhe 13 mijë civilë të tjerë. Përplasje të ashpra po zhvillohen në rajonin e Alepos. ...
Politiko | 17-Jan-2020 20:36
Sulmet e shumta nga forcat e presidentit të Sirisë Bashar al-Assad kanë detyruar që të zhvendosen në dy ditët e fundit në kufirin turk edhe 13 mijë civilë të tjerë. Përplasje të ashpra po zhvillohen në rajonin e Alepos. ...

Siri, rreth 13 mijë civilë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e tij në Siri në pjesët periferike të rajonit të ...
Arbresh | 17-Jan-2020 19:52
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e tij në Siri në pjesët periferike të rajonit të ...

Siri, rreth 13 mijë civilë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e tij në Siri në pjesët periferike të rajonit të ...
Shenja | 17-Jan-2020 17:51
Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me Turqinë për shkak të sulmeve intensive nga regjimi i Asadit dhe mbështetësit e tij në Siri në pjesët periferike të rajonit të ...

Regjimi i Asadit nis sulm të ri në veriperëndim të Sirisë
Regjimi i Bashar al-Assadit në Siri ka nisur një sulm tokësor në pjesët rurale perëndimore dhe jugore të rajonit të Halepit, të cilat janë të inkuadruara brenda kufijve të zonës së deeskalimit të Idlibit, raporton AA. ...
Shenja | 17-Jan-2020 17:51
Regjimi i Bashar al-Assadit në Siri ka nisur një sulm tokësor në pjesët rurale perëndimore dhe jugore të rajonit të Halepit, të cilat janë të inkuadruara brenda kufijve të zonës së deeskalimit të Idlibit, raporton AA. ...

Erdogan: Khalifa Haftar, njeri jo i besueshëm
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e cilësoi si “njeri jo të besueshëm” gjeneralin e forcave jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, i cili nuk firmosi armëpushimin e shpallur në vend përkundër ...
Shenja | 17-Jan-2020 17:35
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e cilësoi si “njeri jo të besueshëm” gjeneralin e forcave jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, i cili nuk firmosi armëpushimin e shpallur në vend përkundër ...

Bashkimi Evropian: Situata aktuale në Idlib, tepër shqetësuese
BRUKSEL Bashkimi Evropian (BE) e cilësoi si “tepër shqetësuese” situatën aktuale në Idlib të Sirisë, pasi regjimi i Bashar al-Asadit dhe Rusia po i vazhdojnë sulmet në këtë rajon. Duke folur në konferencën ditore për ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 05:01
BRUKSEL Bashkimi Evropian (BE) e cilësoi si “tepër shqetësuese” situatën aktuale në Idlib të Sirisë, pasi regjimi i Bashar al-Asadit dhe Rusia po i vazhdojnë sulmet në këtë rajon. Duke folur në konferencën ditore për ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
Portalb | 17-Jan-2020 15:30
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 15:17
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
Shprehja | 17-Jan-2020 14:45
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Më 10 janar, Turqia dhe Rusia, u pajtuan për një armëpushim në rajonin e banuar nga rreth 3 milionë njerëz. Ankaraja për vite me rradhe ka mbështetur rebelët sirianë, të cilët luftojnë për të mposhtur presidentin ...
Lajminet | 17-Jan-2020 14:44
Më 10 janar, Turqia dhe Rusia, u pajtuan për një armëpushim në rajonin e banuar nga rreth 3 milionë njerëz. Ankaraja për vite me rradhe ka mbështetur rebelët sirianë, të cilët luftojnë për të mposhtur presidentin ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 14:38
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

OKB: Të ndalen menjëherë luftimet në Idlib të Sirisë
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 14:35
Komisionarja e Lartë për të Drejtat e Njeriut e OKB-së, Michelle Bachelet, bëri thirrje për ndaljen e menjëhershme të veprimeve ushtarake në provincën e Idlib-it në Siri, duke thënë se përpjekja e fundit për armëpushim ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved