ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 13:49

Milloshoski: Ka mundësi për marrëveshje për Ligjin për Prokurori Publike

Milloshoski: Ka mundësi për marrëveshje për Ligjin për Prokurori Publike
Ekipi juridik i OBRM-PDUKM-së gjatë ditëve të ardhshme do ta analizojë Propozim-ligjin e Prokurorisë Publike ndërsa gjatë javës së ardhshme pritet që të dakordohet termin për takim me përfaqësuesit e ekipit qeveritar, ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 14:43
Ekipi juridik i OBRM-PDUKM-së gjatë ditëve të ardhshme do ta analizojë Propozim-ligjin e Prokurorisë Publike ndërsa gjatë javës së ardhshme pritet që të dakordohet termin për takim me përfaqësuesit e ekipit qeveritar, ...

Rikthehen bisedimet për prokurorinë publike | VIDEO
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...
Televizioni Koha | 17-Jan-2020 17:29
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...

(VIDEO) Pushteti dhe opozita janë për miratimin me konsensus të ligjit të prokurorisë publike
Edhe pse Parlamenti ka më pak se një muaj deri në shpërbërje, ekzistojnë mundësi që propozim-ligj për prokurorinë publike të vendoset si prioritet dhe të arrihet pajtueshmëri për të. Kështu është shprehur deputeti i ...
Shenja | 17-Jan-2020 16:26
Edhe pse Parlamenti ka më pak se një muaj deri në shpërbërje, ekzistojnë mundësi që propozim-ligj për prokurorinë publike të vendoset si prioritet dhe të arrihet pajtueshmëri për të. Kështu është shprehur deputeti i ...

Ligji për Prokurorinë, rikthehen grupet e punës
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 15:25
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...

Milloshoski: Kompromisi për ligjin për Prokurorinë është i vështirë
OBRM-PDUKM-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë, deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 22:18
OBRM-PDUKM-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë, deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...

Ligji për Prokurorinë, rikthehen grupet e punës
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...
Shprehja | 17-Jan-2020 15:20
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...

Kostadinov: OBRM-PDUKM angazhohet për amnistinë e kriminelëve
Pozicioni ynë është i qartë që nga fillimi në ligjin për Prokurorinë Publike. Ky ligj duhet të miratohet për krijimin e një shteti juridik. Komisioneri për Zgjerim ishte i qartë në pikëpamjet e tij. Të gjitha përpjekjet ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 21:39
Pozicioni ynë është i qartë që nga fillimi në ligjin për Prokurorinë Publike. Ky ligj duhet të miratohet për krijimin e një shteti juridik. Komisioneri për Zgjerim ishte i qartë në pikëpamjet e tij. Të gjitha përpjekjet ...

Ligji për Prokurorinë, rikthehen grupet e punës
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 15:20
Javën e ardhshme rikthehen bisedimet mes pushtetit dhe opozitës për propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike. Nga shqyrtimi i parë që opozita i ka dhënë tekstit të propozuar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska ...

Milloshoski: Ekzistojnë mundësi të caktuara për marrëveshje për ligjin e prokurorisë publike, nëse kjo vendoset si prioritet
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Ekipi juridik i VMRO-DPMNE-së gjatë ditëve në vijim do ta analizojë propozim ligjin e ri për prokurorin publike, ndërsa gjatë javës së ardhshme pritet të dakordohet termin për takim me ...
Medial | 17-Jan-2020 15:20
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Ekipi juridik i VMRO-DPMNE-së gjatë ditëve në vijim do ta analizojë propozim ligjin e ri për prokurorin publike, ndërsa gjatë javës së ardhshme pritet të dakordohet termin për takim me ...

Milloshoski: Ka mundësi për marrëveshje për Ligjin për Prokurori Publike
Ekipi juridik i OBRM-PDUKM-së gjatë ditëve të ardhshme do ta analizojë Propozim-ligjin e Prokurorisë Publike ndërsa gjatë javës së ardhshme pritet që të dakordohet termin për takim me përfaqësuesit e ekipit qeveritar, ...
Arbresh | 17-Jan-2020 14:48
Ekipi juridik i OBRM-PDUKM-së gjatë ditëve të ardhshme do ta analizojë Propozim-ligjin e Prokurorisë Publike ndërsa gjatë javës së ardhshme pritet që të dakordohet termin për takim me përfaqësuesit e ekipit qeveritar, ...

Varhelyi fton partitë në Maqedoni për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 19:39
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...

Varhelyi fton partitë për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...
Koha.mk | 17-Jan-2020 13:26
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...

Varhelyi fton partitë në Maqedoni për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...
Arbresh | 16-Jan-2020 20:15
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...

Xhaferi: Partitë të tejkalojnë barrikadat për ligjin për Prokurorinë
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, deklaroi se Kuvendi ka mundësi që në çdo moment të sjellë ligjin për Prokurorinë Publike, por duhet partitë politike të tejkalojnë barrikadat dhe të arrijnë marrëveshje. Ai tha se ...
Shprehja | 16-Jan-2020 17:59
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, deklaroi se Kuvendi ka mundësi që në çdo moment të sjellë ligjin për Prokurorinë Publike, por duhet partitë politike të tejkalojnë barrikadat dhe të arrijnë marrëveshje. Ai tha se ...

Milloshoski: E kemi të vështirë të bëjmë kompromis për ligjin për Prokurorinë
VMRO-DPMNE-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...
TetovaSot | 16-Jan-2020 16:43
VMRO-DPMNE-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...

Varhelyi fton partitë e Maqedonisë së Veriut të miratojnë Ligjin për Prokurorinë
Shkup, 16 janar 2020 – Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e ligjit për Prokurorinë Publike deri para ...
Illyriapress | 16-Jan-2020 16:06
Shkup, 16 janar 2020 – Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e ligjit për Prokurorinë Publike deri para ...

(VIDEO) Thirrje partive për të tejkaluar dallimet për Ligjin për prokurorinë publike
Deklaratat e zyrtarit të lartë të BE-së, Oliver Varheji dhe ambasadorit të Francës në Shkup, Kristijan Timonie, për sjelljen e ligjit për Prokurorinë Publike, kanë përplasur edhe një herë palët në vend, por duke mos ...
Shenja | 16-Jan-2020 16:04
Deklaratat e zyrtarit të lartë të BE-së, Oliver Varheji dhe ambasadorit të Francës në Shkup, Kristijan Timonie, për sjelljen e ligjit për Prokurorinë Publike, kanë përplasur edhe një herë palët në vend, por duke mos ...

Milloshovski: Kompromisi për Ligjin për Prokurorinë është i vështirë
VMRO-DPMNE-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë, deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...
Flaka | 16-Jan-2020 15:46
VMRO-DPMNE-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë, deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...

Milloshoski: E kemi të vështirë të bëjmë kompromis për ligjin për Prokurorinë
VMRO-DPMNE-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë, deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 15:43
VMRO-DPMNE-ja ka pranuar tekstin e propozim-Ligjit për Prokurorinë Publike. Grupi parlamentar dhe organet partiake do ta shqyrtojnë ditëve në vijim. Megjithatë, deputeti që ishte pjesë e grupit negociues të opozitës ...

Varhelyi fton partitë për miratimin e Ligjit për Prokurorinë Publike
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...
Radio Evropa e Lire | 16-Jan-2020 15:39
Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut ka mirëpritur kërkesën e Komisionarit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, për miratimin e ligjit për Prokurorinë Publike deri para samitit të BE-së në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved