ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/04/2020 01:58

Aktori i njohur Xhevdet Ferri përcillet në banesën e fundit

Aktori i njohur Xhevdet Ferri përcillet në banesën e fundit
Familjare, te aferm, kolege, miq e dashamires i dhane lamtumiren aktorit Ferri ne nje ceremoni te ngushte. Xhevdet Ferri lindi me 26 nentor 1960. Filmin e tij te pare e realizoi kur ishte akoma student. I fundit nga ...
ikub.al | 17-Jan-2020 19:28
Familjare, te aferm, kolege, miq e dashamires i dhane lamtumiren aktorit Ferri ne nje ceremoni te ngushte. Xhevdet Ferri lindi me 26 nentor 1960. Filmin e tij te pare e realizoi kur ishte akoma student. I fundit nga ...

“Përjetoi momentet më të …”, Rajmonda Bulku zbulon pengun e Xhevdet Ferrit: Them se ky do të ishte meraku i tij!
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 22:38
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...

Raimonda Bulku: Pengu i “Xhodës”, nuk gëzoi mbesën!
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë.
Top Channel | 17-Jan-2020 21:39
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë.

Lamtumira e Xhevdet Ferrit/ Ceremonia familjare ishte dëshira e vetë aktorit
Familjar, miq, kolegë madje dhe persona që thjesht kanë admiruar prej një jete artin e Xhevdet Ferrit vendosën të ishin prezent në banesën e tij në rrugën Hoxha Tahsim aty ku ai vetë kishte kërkuar ti jepej lamtumira ...
Top Channel | 17-Jan-2020 20:10
Familjar, miq, kolegë madje dhe persona që thjesht kanë admiruar prej një jete artin e Xhevdet Ferrit vendosën të ishin prezent në banesën e tij në rrugën Hoxha Tahsim aty ku ai vetë kishte kërkuar ti jepej lamtumira ...

Ndarja nga jeta e Xhevdet Ferrit, Mustafaj kujton kohët bashkë me aktorin: Dhimbje e dyfishtë, me të jam njohur në…
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka folur edhe për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferit, aktorit durrsak i cili vdiq ditën e djeshme prej një sëmundje në mushkëri. Mustafaj ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 17:43
Ish- ministri i PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 ka folur edhe për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferit, aktorit durrsak i cili vdiq ditën e djeshme prej një sëmundje në mushkëri. Mustafaj ...

“Luftoi deri në fund”, miqtë e Xhevdet Ferrit rrëfejnë përballjen e tij me sëmundjen që i mori jetën
Ndarja nga jeta e aktorit dhe regjisorit Xhevdet Ferri ishte një lajm mjaft i hidhur për familjen, miqtë, kolegët, të gjithë dashamirësit e artit, për ata që e njohën nga afër atë, por edhe për gjithë publikun. Ai ka ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 21:14
Ndarja nga jeta e aktorit dhe regjisorit Xhevdet Ferri ishte një lajm mjaft i hidhur për familjen, miqtë, kolegët, të gjithë dashamirësit e artit, për ata që e njohën nga afër atë, por edhe për gjithë publikun. Ai ka ...

Arti në zi! Përcillet për në banesën e fundit aktori Xhevdet Ferri, familjarë dhe kolegët artistë i japin lamtumirën (FOTO)
Përcillet për në banesën e fundit aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri, i cili u nda ditën e djeshme nga jeta pasi humbi betejën nga një sëmundje të rëndë. Pas familjarët, të afërm, miq e dashamirës i dhanë lamtumirën në ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 13:54
Përcillet për në banesën e fundit aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri, i cili u nda ditën e djeshme nga jeta pasi humbi betejën nga një sëmundje të rëndë. Pas familjarët, të afërm, miq e dashamirës i dhanë lamtumirën në ...

FOTOT/ Xhevdet Ferrit i jepet lamtumira, amenti i fundit i aktorit: Nuk dua homazhe e ceremoni shtetërore
Pasditen e së enjtes aktori i madh Xhevdet Ferri nda nga jeta pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Sot në orën 13:00 aktori u përcoll për në banesën e fundit, e ndonëse ai qe një artist ikonik, për aktorin e dhjetëra ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 13:41
Pasditen e së enjtes aktori i madh Xhevdet Ferri nda nga jeta pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Sot në orën 13:00 aktori u përcoll për në banesën e fundit, e ndonëse ai qe një artist ikonik, për aktorin e dhjetëra ...

Lamtumirë Xhevdet Ferri/ Porosia e fundit: “Nuk dua ceremoni shtetërore” (FOTO)
Trimi te “Përrallë nga e kaluara”…fragment nga filmi “Përrallë nga e kaluara”, Agron Shkaba te “Hijet që mbeten pas” …fragment nga filmi…Gori te “Dhe vjen një ditë” apo Martini te “Treni niset në 7 pa 5” janë vetëm disa ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 15:25
Trimi te “Përrallë nga e kaluara”…fragment nga filmi “Përrallë nga e kaluara”, Agron Shkaba te “Hijet që mbeten pas” …fragment nga filmi…Gori te “Dhe vjen një ditë” apo Martini te “Treni niset në 7 pa 5” janë vetëm disa ...

Arti në zi! Lamtumira për aktorin e madh Xhevdet Ferri
Përcillet për në banesën e fundit aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri, i cili u nda ditën e djeshme nga jeta pasi humbi betejën nga një sëmundje të rëndë. Pas familjarët, të afërm, miq e dashamirës i dhanë lamtumirën në ...
Telegraf | 17-Jan-2020 14:20
Përcillet për në banesën e fundit aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri, i cili u nda ditën e djeshme nga jeta pasi humbi betejën nga një sëmundje të rëndë. Pas familjarët, të afërm, miq e dashamirës i dhanë lamtumirën në ...

“Në shkurt i kemi provimet”, Petrit Malaj rrëfen momentet e fundit të Xhevdet Ferrit: Ishte i shqetësuar për studentët
Xhevdet Ferri, aktori i mirënjohur shqiptar ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë në moshën 59- vjeçare, ditën e djeshme. Ikja e Xhodës, ashtu siç e njohin të gjithë, ka shkaktuar një dhimbje të madhe në radhët e ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 10:13
Xhevdet Ferri, aktori i mirënjohur shqiptar ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë në moshën 59- vjeçare, ditën e djeshme. Ikja e Xhodës, ashtu siç e njohin të gjithë, ka shkaktuar një dhimbje të madhe në radhët e ...

“O Captain! My Captain!”, dedikimi prekës i vajzës së aktorit Xhevdet Ferri
Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri preku padyshim zemrat e të gjithë shqiptarëve. Mes shumë komenteve dhe reagimeve në rrjete sociale, prekës është dhe dedikimi i vajzës së tij, Bora. Ajo ka zgjedhur ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 09:51
Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri preku padyshim zemrat e të gjithë shqiptarëve. Mes shumë komenteve dhe reagimeve në rrjete sociale, prekës është dhe dedikimi i vajzës së tij, Bora. Ajo ka zgjedhur ...

Portokallia apo Klanifornia? Delinda Disha: Kisha nevojë për diçka të re
E ftuar në “Provokacija” me Mustafa Nanon, aktorja Delinda Disha, humbjen e aktorit Xhevdet Ferri, e konsideron një humbje të madhe. Duke e vlerësuar si një nga artistët më të rëndësishëm, Disha u shpreh se ishte një ...
ABCNews | 17-Jan-2020 22:41
E ftuar në “Provokacija” me Mustafa Nanon, aktorja Delinda Disha, humbjen e aktorit Xhevdet Ferri, e konsideron një humbje të madhe. Duke e vlerësuar si një nga artistët më të rëndësishëm, Disha u shpreh se ishte një ...

Lamtumira e Xhevdet Ferrit, artistët: I përkiste gjithë shoqërisë
Familjarë, miq dhe artistë i kanë dhënë lamtumirën aktorit të njohur të kinematografisë shqiptare Xhevdet Ferri. Mes lotësh dhe dhimbjes, miqtë dhe bashkëpuntorët ndajnë kujtimet për “ABC News”. Përmes një ceremonie ...
ABCNews | 17-Jan-2020 16:44
Familjarë, miq dhe artistë i kanë dhënë lamtumirën aktorit të njohur të kinematografisë shqiptare Xhevdet Ferri. Mes lotësh dhe dhimbjes, miqtë dhe bashkëpuntorët ndajnë kujtimet për “ABC News”. Përmes një ceremonie ...

Ndarja nga jeta e aktorit Xhevdet Ferri, Ruçi: U largua asi i kinematografisë shqiptare
Një ditë pas ndarjes nga jeta të aktorit Xhevdet Ferrit, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi përmes një mesazhi ngushëllimi deklaroi se kinematografia shqiptare humbi asin e saj. “U largua asi i kinematografisë shqiptare. ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 09:03
Një ditë pas ndarjes nga jeta të aktorit Xhevdet Ferrit, kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi përmes një mesazhi ngushëllimi deklaroi se kinematografia shqiptare humbi asin e saj. “U largua asi i kinematografisë shqiptare. ...

Dedikimi prekës i vajzës së Xhevdet Ferrit pas humbjes së të atit: O kapiten, kapiteni im…
Përpara pak kohës, ajo i kishte dhënë mundësinë të shijonte të qenit gjysh. Një kënaqësi që për fat të keq, nuk zgjati shumë për ikonën e kinematografisë shqiptare, të shuar në moshën 59 vjec nga një sëmundje e pabesë. ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 09:15
Përpara pak kohës, ajo i kishte dhënë mundësinë të shijonte të qenit gjysh. Një kënaqësi që për fat të keq, nuk zgjati shumë për ikonën e kinematografisë shqiptare, të shuar në moshën 59 vjec nga një sëmundje e pabesë. ...

Vdekja e Xhevdet Ferrit, Albin Kurti: Guximi i Margiosë dhe Trimit mbeten porosia për ne
Vdekja e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri i ka trishtuar të gjithë. Reagime dhe mesazhe ngushëlluese vijnë edhe nga Kosova. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në një mesazh ngushëllues teksa thotë se rolet ku ka ...
Top Channel | 17-Jan-2020 07:17
Vdekja e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri i ka trishtuar të gjithë. Reagime dhe mesazhe ngushëlluese vijnë edhe nga Kosova. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në një mesazh ngushëllues teksa thotë se rolet ku ka ...

“O Captain! My Captain!”, dedikimi prekës i vajzës së aktorit Xhevdet Ferri
Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri preku padyshim zemrat e të gjithë shqiptarëve. Mes shumë komenteve dhe reagimeve në rrjete sociale, prekës është dhe dedikimi i vajzës së tij, Bora. Ajo ka zgjedhur ...
Telegraf | 17-Jan-2020 10:06
Ndarja nga jeta e aktorit të mirënjohur Xhevdet Ferri preku padyshim zemrat e të gjithë shqiptarëve. Mes shumë komenteve dhe reagimeve në rrjete sociale, prekës është dhe dedikimi i vajzës së tij, Bora. Ajo ka zgjedhur ...

Raimonda Bulku tregon pengun e Xhevdet Ferrit
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...
Dritare | 18-Jan-2020 00:29
Mbrëmjen e djeshme kinematografia shqiptare është tronditur nga lajmi i hidhur se aktori legjendar Xhevdet Ferri ndërroi jetë në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën me një sëmundje të rëndë. Në një intervistë për ...

Reagime dhe nga Kosova për vdekjen e Xhevdet Ferrit, Kurti: Guximi i Marigosë dhe Trimit mbeten porosia për ne, Gjino duhet të rritet
Kreu i LVV, dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti ka reaguar për vdekjen e Xhevdet Ferrit duke shprehur dhe ngushëllimet e tij. Kurti thekson se në rolet ku ka luajtur Xhevde Ferri ka përcjellë guxim të ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 22:13
Kreu i LVV, dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti ka reaguar për vdekjen e Xhevdet Ferrit duke shprehur dhe ngushëllimet e tij. Kurti thekson se në rolet ku ka luajtur Xhevde Ferri ka përcjellë guxim të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved