ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 09:16

Kush fitoi, Rama apo Basha? Analistët komentojnë paktin politik për Reformën Zgjedhore, çfarë mendojnë për zgjedhjet e parakohshme

Kush fitoi, Rama apo Basha? Analistët komentojnë paktin politik për Reformën Zgjedhore, çfarë mendojnë për zgjedhjet e parakohshme
TIRANË Cili doli më i fituar nga marrëveshja e firmosur për Reformën Zgjedhore mes opozitës dhe maxhorancës? Kjo është pyetja e diskutuar mes analisteve dhe opinionit publik kohet e fundit. Përballë kësaj pyetjeje ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 19:50
TIRANË Cili doli më i fituar nga marrëveshja e firmosur për Reformën Zgjedhore mes opozitës dhe maxhorancës? Kjo është pyetja e diskutuar mes analisteve dhe opinionit publik kohet e fundit. Përballë kësaj pyetjeje ...

‘Qytetarit nuk i mjafton të dijë kush fiton zgjedhjet’, Fuga: Opozita ka të drejtën t’i japë fund demokracisë surrogato
Akademiku Artan Fuga ka komentuar tryezën e Reformës Zgjedhore mes palëve duke thënë se opozita tashmë meqë ka fituar të drejtën e vetos në Këshillin Politik, t’i japë fund demokracisë surrogato. Ai po ashtu ka thënë ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 15:35
Akademiku Artan Fuga ka komentuar tryezën e Reformës Zgjedhore mes palëve duke thënë se opozita tashmë meqë ka fituar të drejtën e vetos në Këshillin Politik, t’i japë fund demokracisë surrogato. Ai po ashtu ka thënë ...

Fitore: Lulzim Basha e Monika Kryemadhi sot janë më të rëndësishëm se Kujtim Gjuzi e Ralf Gjoni
Pas marrëveshjes së fundit të opozitës me Edi Ramën, zërat mediatikë pranë Bashës e Kryemadhit, në pamundësi për ta pranuar si një dështim të “revolucionit”, kanë nisur e shpikin fitore edhe këtë radhë. Sipas gazetës së ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 11:51
Pas marrëveshjes së fundit të opozitës me Edi Ramën, zërat mediatikë pranë Bashës e Kryemadhit, në pamundësi për ta pranuar si një dështim të “revolucionit”, kanë nisur e shpikin fitore edhe këtë radhë. Sipas gazetës së ...

Kryemadhi publikon foton nga takimi me Varhelyi: LSI kërkon plotësimin e 9 kushteve të Bundestagut
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar një fotografi, ku shfaqet në takimin që ajo dhe përfaqësues të opozitës të bashkuar kanë pasur me Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 19:52
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar një fotografi, ku shfaqet në takimin që ajo dhe përfaqësues të opozitës të bashkuar kanë pasur me Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë ...

Kryemadhi takon Varhelyi: Shpreha angazhimin për plotësimin e 9 kushteve të Bundestagut
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka theksuar se në takimin me Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka shprehur angazhimin për përmbushjen e nëntë kushteve të Bundestagut. Kryemadhit, ka ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 21:48
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka theksuar se në takimin me Komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka shprehur angazhimin për përmbushjen e nëntë kushteve të Bundestagut. Kryemadhit, ka ...

Pas takimit me Bashën, reagon Komisioneri për Zgjerim: Mirëpresim marrëveshjen për të ecur para Reforma Zgjedhore
TIRANE Komisioneri për Zgjerim ka reaguar menjëherë pas takimit që realizoi me kreun demokrat Lulzim Basha. Varhelyi tha se në takimin me Bashën pati një diskutim konstruktiv me opozitën jashtë-parlamentare. “Në takimin ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 17:51
TIRANE Komisioneri për Zgjerim ka reaguar menjëherë pas takimit që realizoi me kreun demokrat Lulzim Basha. Varhelyi tha se në takimin me Bashën pati një diskutim konstruktiv me opozitën jashtë-parlamentare. “Në takimin ...

Kryemadhi: LSI kërkon që hapja e negociatave të ndodhë menjëherë
Monika Kryemadhi, Kryetarja e LSI në një reagim në rrjete sociale ,pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE Oliver Varhelyi shprehet se hapi i hedhur nga Opozita për Reformën Zgjedhore tregon qartë seriozitetin e ...
Telegraf | 16-Jan-2020 20:15
Monika Kryemadhi, Kryetarja e LSI në një reagim në rrjete sociale ,pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE Oliver Varhelyi shprehet se hapi i hedhur nga Opozita për Reformën Zgjedhore tregon qartë seriozitetin e ...

A do të shkohet në zgjedhje me Edi Ramën? Basha ndërron mendje pas kritikave
Pas kritikave të shumta, Lulzim Basha, në një dalje për mediat pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE, Oliver Varhelyi, tha se tani është i gatshëm të bëjë çdo gjë për zgjidhjen e krizës politike në vend. I ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 17:56
Pas kritikave të shumta, Lulzim Basha, në një dalje për mediat pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE, Oliver Varhelyi, tha se tani është i gatshëm të bëjë çdo gjë për zgjidhjen e krizës politike në vend. I ...

‘Rama njeri jo i besueshëm për zbatimin e Reformës Zgjedhore’, Basha: Ja dy hapat që i japin fund krizës politike
Lulzim Basha ka thënë për mediat se edhe pse opozita ra dakort për miratimin e Reformes Zgjedhore me konsensus, Rama nuk është njeri i besueshëm për zbatimin e saj. Ai tha se kryeministri Rama nuk është njeri i ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 17:15
Lulzim Basha ka thënë për mediat se edhe pse opozita ra dakort për miratimin e Reformes Zgjedhore me konsensus, Rama nuk është njeri i besueshëm për zbatimin e saj. Ai tha se kryeministri Rama nuk është njeri i ...

Takimi me Bashën/ Varhelyi: Mirëpres marrëveshje për të ecur përpara me reformën Zgjedhore
Pas takimit me kreun e PD-së Lulzim Basha, reagon edhe komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë në BE, Oliver Varhelyi. Sipas zyrtarit të lartë europian, në takimin me Bashën pati një diskutim konstruktiv me ...
Telegraf | 16-Jan-2020 18:08
Pas takimit me kreun e PD-së Lulzim Basha, reagon edhe komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë në BE, Oliver Varhelyi. Sipas zyrtarit të lartë europian, në takimin me Bashën pati një diskutim konstruktiv me ...

Reforma zgjedhore, Basha flet pas takimit me Komisionerin: Do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund krizës
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike dakordësimin me strategjinë e prezantuar. Në një deklaratë për mediat, Basha bëri me zgjidhja e krizës politike dhe reforma zgjedhore janë dy objektiva madhore, ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 17:23
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike dakordësimin me strategjinë e prezantuar. Në një deklaratë për mediat, Basha bëri me zgjidhja e krizës politike dhe reforma zgjedhore janë dy objektiva madhore, ...

“Gjetëm dakordësi për dy objektiva madhore”/ Basha flet pas takimit me Komisionerin për Zgjerim
Pas takimit me euro-komisionerin për zgjerim, Olivér Várhelyi, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një deklaratë për shtyp ku i mëshoi faktit se me Edi Ramën nuk ka zgjedhje të lira dhe të ndershme, ...
Top Channel | 16-Jan-2020 17:10
Pas takimit me euro-komisionerin për zgjerim, Olivér Várhelyi, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një deklaratë për shtyp ku i mëshoi faktit se me Edi Ramën nuk ka zgjedhje të lira dhe të ndershme, ...

Presion nga ndërkombëtarët? Basha: Detyroi mazhorancën që të pranojë Reformën Zgjedhore vetëm me konsensus të opozitës
Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se presioni ndërkombëtar për Reformën Zgjedhore ka qenë mbi mazhorancën, duke detyruar që Reforma Zgjedhore të bëhet vetëm me konsensus të opozitës, dhe jo brenda Parlamentit. Basha ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 17:00
Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se presioni ndërkombëtar për Reformën Zgjedhore ka qenë mbi mazhorancën, duke detyruar që Reforma Zgjedhore të bëhet vetëm me konsensus të opozitës, dhe jo brenda Parlamentit. Basha ...

Komisioneri për Zgjerim: Mirëpres marrëveshjen për reformën zgjedhore
Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar menjëherë pas takimit me përfaqësuesit e opozitës. Përmes një postimi në Twitter Varhelyi shkruan se takimi me opozitën jashtë parlamentit ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 17:56
Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar menjëherë pas takimit me përfaqësuesit e opozitës. Përmes një postimi në Twitter Varhelyi shkruan se takimi me opozitën jashtë parlamentit ...

“Do bëjmë gjithçka për t’i dhënë fund krizës”, Basha pas takimit me Komisionerin për Zgjerim: Gjetëm dakordësi për dy objektiva madhore
“Ne jemi të vendosur t’i japim fund krizës politike dhe do bëjmë gjithçka”. Kështu deklaroi kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me komisionerin për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi, me të cilin tha se ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 16:53
“Ne jemi të vendosur t’i japim fund krizës politike dhe do bëjmë gjithçka”. Kështu deklaroi kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit me komisionerin për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi, me të cilin tha se ...

Basha takoi komisionerin Varhelyi: Zgjidhja e krizës dhe reforma janë dy objektiva madhore
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbylljes së takimit me me Komisionerin për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi ka bërë publike dakordësimin me strategjinë e prezantuar. Kryedemokrati përmes një deklarate për ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 17:26
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbylljes së takimit me me Komisionerin për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi ka bërë publike dakordësimin me strategjinë e prezantuar. Kryedemokrati përmes një deklarate për ...

“Shqipërisë do i hapen bisedimet”/ Eurokomisioneri për zgjerimin: Franca po ndryshon qëndrim
Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi, krah kryeministri Edi Rama u shpreh besimplotë se negociatat mes Shqipërisë dhe BE do të hapen para Samitit të Zagrebit.
Top Channel | 16-Jan-2020 15:39
Eurokomisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi, krah kryeministri Edi Rama u shpreh besimplotë se negociatat mes Shqipërisë dhe BE do të hapen para Samitit të Zagrebit.

Basha flet pas takimit me komisionerin e BE: T’i japim fund krizës përmes zgjedhjeve
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për mediat pas takimit me komisionerin e BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. Lideri demokrat tha se në këtë takim ka shprehur shqetësimet e ngritura nga opozita lidhur me ...
Mapo | 16-Jan-2020 16:52
mapo.al Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur për mediat pas takimit me komisionerin e BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi. Lideri demokrat tha se në këtë takim ka shprehur shqetësimet e ngritura nga opozita lidhur me ...

Edhe pas marrëveshjes, Basha përsërit të njëjtin qëndrim: Zgjedhje të lira me Edi Ramën nuk ka
Kreu i PD, Lulzim Basha tha pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE Oliver Varhelyi se zgjidhja e krizës politike në Shqipëri vjen përmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Për këtë, ai u shpreh i gatshëm që ...
Lapsi | 16-Jan-2020 19:09
Kreu i PD, Lulzim Basha tha pas takimit me komisionerin për zgjerim në BE Oliver Varhelyi se zgjidhja e krizës politike në Shqipëri vjen përmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Për këtë, ai u shpreh i gatshëm që ...

Komisioneri Várhelyi reagon pas takimit me Bashë: Mirëpres marrëveshjen për Reformën Zgjedhore
Komisioneri për Zgjerim ka reaguar pas takimit që pati pasditen e sotme me kryedemokratin Lulzim Basha. Oliver Varhelyi tha se në takimin me Bashën pati një diskutim konstruktiv me opozitën jashtë-parlamentare. ...
ABCNews | 16-Jan-2020 18:28
Komisioneri për Zgjerim ka reaguar pas takimit që pati pasditen e sotme me kryedemokratin Lulzim Basha. Oliver Varhelyi tha se në takimin me Bashën pati një diskutim konstruktiv me opozitën jashtë-parlamentare. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved