ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 11:18

Tryeza e zgjedhjeve/ Prioritet qe reforma te mbyllet me 15 Mars. Rudina Hajdari thote se ndryshimi i sistemit nuk eshte perjashtuar

Tryeza e zgjedhjeve/ Prioritet qe reforma te mbyllet me 15 Mars. Rudina Hajdari thote se ndryshimi i sistemit nuk eshte perjashtuar
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri tha se “ne shprehëm vullnetin tonë e mirëpresim të fillojmë menjëherë nga puna”. “Ditën e hënë Komisioni i Reformës Zgjedhore do t’i dërgojë letër ODIHR për të kërkuar ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 19:22
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri tha se “ne shprehëm vullnetin tonë e mirëpresim të fillojmë menjëherë nga puna”. “Ditën e hënë Komisioni i Reformës Zgjedhore do t’i dërgojë letër ODIHR për të kërkuar ...

Tryeza e përbashkët, Eriol Braimllari: Aksioni i opozitës shumë i qartë, fokusi jonë shteti shqiptar dhe integrimi në BE
Eriol Braimllari në një intervistë për Shijak Tv, ka folur në lidhje me mbledhjen e tryezës së përbashkët në lidhje me Reformën Zgjedhore. Sipas Braimllarit, opozita ka qenë shumë e qartë kur ka theksuar se fokusi i saj ...
Telegraf | 17-Jan-2020 15:03
Eriol Braimllari në një intervistë për Shijak Tv, ka folur në lidhje me mbledhjen e tryezës së përbashkët në lidhje me Reformën Zgjedhore. Sipas Braimllarit, opozita ka qenë shumë e qartë kur ka theksuar se fokusi i saj ...

Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore/ Ja 7 kërkesat e Opozitës, për zgjedhje të lira. Komisioneri për Zgjerim i BE, Oliver Varhelyi: E mirëpres marrëveshjen
Komisioneri për Zgjerim, Varhelyi: Mirëpres marrëveshje për të ecur përpara me reformën Zgjedhore Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë në BE, Oliver Varhelyi u takua dje me krerët e politikës shqiptare. Sipas ...
Telegraf | 17-Jan-2020 11:06
Komisioneri për Zgjerim, Varhelyi: Mirëpres marrëveshje për të ecur përpara me reformën Zgjedhore Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë në BE, Oliver Varhelyi u takua dje me krerët e politikës shqiptare. Sipas ...

Nga ndryshimi i sistemit tek financimi i partive, publikohet qëndrimi i plotë i opozitës në mbledhjen e Këshillit Politik
Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit zgjedhor, financimi i partive, ndarja e politikës nga krimi deri tek transparenca e diskutimeve dhe gjithëpërfshirja. Bëhet publik dokumenti me 7 pika i ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 19:01
Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit zgjedhor, financimi i partive, ndarja e politikës nga krimi deri tek transparenca e diskutimeve dhe gjithëpërfshirja. Bëhet publik dokumenti me 7 pika i ...

Zbardhet dokumenti me shtatë pika i opozitës, paraqitur në Këshillin Politik
Opozita e bashkuar në mbledhjen e kësaj të enjteje të Këshillit Politike ka prezanatuar qëndrimin e saj të përmbledhura në 7 pika në lidhje me reformën zgjedhore. Nga dokumenti bie në sy se opozita në një nga qëndrimet ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 19:15
Opozita e bashkuar në mbledhjen e kësaj të enjteje të Këshillit Politike ka prezanatuar qëndrimin e saj të përmbledhura në 7 pika në lidhje me reformën zgjedhore. Nga dokumenti bie në sy se opozita në një nga qëndrimet ...

Nga ndryshimi i sistemit zgjedhor te financimi i partive/ Zbulohet dokumenti me 7 pika i opozitës
mapo.al Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit zgjedhor, financimi i partive, ndarja e politikës nga krimi deri tek transparenca e diskutimeve dhe gjithëpërfshirja. Bëhet publik dokumenti me 7 pika i ...
Mapo | 16-Jan-2020 18:57
mapo.al Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit zgjedhor, financimi i partive, ndarja e politikës nga krimi deri tek transparenca e diskutimeve dhe gjithëpërfshirja. Bëhet publik dokumenti me 7 pika i ...

Ndarja e politikës nga krimi, ish-anëtari i KQZ: Zgjidhet nga vullneti i partive
PS dhe PD nuk e kanë ndryshimin e sistemit zgjedhor prioritet i kompromisit të fundit politik, ndërsa opozita ngul këmbë për ndryshime ligjore që do të mbajnë përfundimisht larg krimin nga politika. Për ish anëtarin e ...
ABCNews | 17-Jan-2020 15:25
PS dhe PD nuk e kanë ndryshimin e sistemit zgjedhor prioritet i kompromisit të fundit politik, ndërsa opozita ngul këmbë për ndryshime ligjore që do të mbajnë përfundimisht larg krimin nga politika. Për ish anëtarin e ...

Nis punë reforma zgjedhore, Bylykbashi: Tani fjalën e kanë ekspertët
Përfaqësuesi politik i PD-së në tryezën e përbashkët të reformës zgjedhore, Oerd Bylykbashi pas takimit të Këshillit Politik deklaroi se tashmë detyra e ekspertëve është që të ecin sa më shpejt për përgatitjen e ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 18:37
Përfaqësuesi politik i PD-së në tryezën e përbashkët të reformës zgjedhore, Oerd Bylykbashi pas takimit të Këshillit Politik deklaroi se tashmë detyra e ekspertëve është që të ecin sa më shpejt për përgatitjen e ...

Opozita bën publik dokumentin me 7 pika të paraqitur në tryezën për Reformën Zgjedhore
Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit zgjedhor, financimi i partive, ndarja e politikës nga krimi deri tek transparenca e diskutimeve dhe gjithëpërfshirja. Këto janë disa nga 7 pikat e dokumentit të ...
ABCNews | 16-Jan-2020 19:00
Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit zgjedhor, financimi i partive, ndarja e politikës nga krimi deri tek transparenca e diskutimeve dhe gjithëpërfshirja. Këto janë disa nga 7 pikat e dokumentit të ...

Nis punë Reforma Zgjedhore jashtë Parlamentit, Bylykbashi: Drafti do miratohet në Kuvend pa asnjë ndryshim
mapo.al Ish-deputeti Oerd Bylykbashi, i mandatuari i PD për tryezën mes palëve për Reformën Zgjedhore, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, tha se tashmë detyra e ekspertëve është që të ecin sa më shpejt ...
Mapo | 16-Jan-2020 18:26
mapo.al Ish-deputeti Oerd Bylykbashi, i mandatuari i PD për tryezën mes palëve për Reformën Zgjedhore, pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, tha se tashmë detyra e ekspertëve është që të ecin sa më shpejt ...

Mbledhja e Këshillit Politik për ‘Zgjedhoren’, caktohen gjashtë ekspertët ligjorë
Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore pas konstituimit në mbledhjen e sotme ka marrë edhe vendimet e para. Këshilli ka vendosur që të caktojë gjashtë ekspertë ligjorë për reformën zgjedhore, dy do të jenë nga opozita ...
Lexo | 16-Jan-2020 19:19
Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore pas konstituimit në mbledhjen e sotme ka marrë edhe vendimet e para. Këshilli ka vendosur që të caktojë gjashtë ekspertë ligjorë për reformën zgjedhore, dy do të jenë nga opozita ...

Reforma zgjedhore, PD publikon 7 pikat: Mekanizëm për ndarjen e politikës nga krimi
PD ka publikuar pas takimit të parë të ‘Këshillit Politik’ një qëndrim të unifikuar të opozitës me 7 pika bazë mbi reformën zgjedhore. PD rradhit rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe ndryshimet e kërkuara prej opozitës në ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 19:15
PD ka publikuar pas takimit të parë të ‘Këshillit Politik’ një qëndrim të unifikuar të opozitës me 7 pika bazë mbi reformën zgjedhore. PD rradhit rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe ndryshimet e kërkuara prej opozitës në ...

Gjiknuri shton dyshimet mbi marrëveshjen: Ndryshim të sistemit zgjedhor? Pse jo
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri pas takimit të Këshillit Politik u shpreh për mediat se prioritet i ekspertëve të hartimit të draftit janë cështjet e administrimit të zgjedhjeve, ndërsa në plan të ...
Gazeta Dita | 16-Jan-2020 19:09
Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri pas takimit të Këshillit Politik u shpreh për mediat se prioritet i ekspertëve të hartimit të draftit janë cështjet e administrimit të zgjedhjeve, ndërsa në plan të ...

Publikohet qendrimi i plote i opozites, dokumenti me 7 pika per reformen zgjedhore
Partia Demokratike ka bërë publik, dokumentin me 7 pika të opozitës së Bashkuar, I cili u paraqit në takimin e parë të tryezës politike për reformën zgjedhore. ‘Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit ...
Lajmi i Fundit | 16-Jan-2020 19:03
Partia Demokratike ka bërë publik, dokumentin me 7 pika të opozitës së Bashkuar, I cili u paraqit në takimin e parë të tryezës politike për reformën zgjedhore. ‘Nga rekomandimet e OSBE/ODIHR-it, tek ndryshimi i sistemit ...

Gjiknuri: Prioritet janë çështjet e administrimit zgjedhor, i lumtur që PD ka bërë ‘kthesën e madhe’
Damian Gjiknuri, bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore u shpreh pas mbledhjes së parë të Keshillit Politik se prioritet i këtij grupi pune janë çështjet e administrimit zgjedhor, por nuk përjashtoi dhe ato ...
Lexo | 16-Jan-2020 19:01
Damian Gjiknuri, bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore u shpreh pas mbledhjes së parë të Keshillit Politik se prioritet i këtij grupi pune janë çështjet e administrimit zgjedhor, por nuk përjashtoi dhe ato ...

Zbardhet debati në mbledhje: Mediu i pakënaqur nga roli i Këshillit
Abcnews.al ka mundur të zbardhë debate nga mbledhja pa kamera e Këshillit Politik, në kuadër të Reformës Zgjedhore. Gazetarja Esiona Konomi bën me dije se kreu i republikanëve Fatmir Mediu është shprehur i pakënaqur nga ...
ABCNews | 16-Jan-2020 18:39
Abcnews.al ka mundur të zbardhë debate nga mbledhja pa kamera e Këshillit Politik, në kuadër të Reformës Zgjedhore. Gazetarja Esiona Konomi bën me dije se kreu i republikanëve Fatmir Mediu është shprehur i pakënaqur nga ...

Gjiknuri: Prioritet janë çështjet e administrimit zgjedhor, i lumtur që PD ka bërë ‘kthesën e madhe’
TIRANË Damian Gjiknuri, bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore u shpreh pas mbledhjes së parë të Keshillit Politik se prioritet i këtij grupi pune janë çështjet e administrimit zgjedhor, por nuk përjashtoi ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 18:12
TIRANË Damian Gjiknuri, bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore u shpreh pas mbledhjes së parë të Keshillit Politik se prioritet i këtij grupi pune janë çështjet e administrimit zgjedhor, por nuk përjashtoi ...

Këshilli Politik optimist për reformën zgjedhore, u prezantuan prioritetet
Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore zhvilloi sot mbledhjen e parë. Përfaqësuesit politik nga qeveria, opozita dhe opozita jashtë parlamentare u shprehën optimist për këtë mbledhje, transmeton OraNews Rudina Hajdari ...
Portalb | 16-Jan-2020 19:00
Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore zhvilloi sot mbledhjen e parë. Përfaqësuesit politik nga qeveria, opozita dhe opozita jashtë parlamentare u shprehën optimist për këtë mbledhje, transmeton OraNews Rudina Hajdari ...

Keshilli Politik/ Bylykbashi: Ja prioritetet e opozites per Reformen Zgjedhore
I mandatuari I PD në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, u shpreh sot pas mbledhjes së parë se opozita bëri të qartë prioritetet e saj lidhur me produktin përfundimtar. Sipas tij, shit- blerja e ...
Lajmi i Fundit | 16-Jan-2020 18:48
I mandatuari I PD në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, u shpreh sot pas mbledhjes së parë se opozita bëri të qartë prioritetet e saj lidhur me produktin përfundimtar. Sipas tij, shit- blerja e ...

Gjiknuri: PD-ja ka bërë një kthesë të madhe, i lumtur për kompromisin
Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri mendon se prioriteti i Këshillit Politik janë çështjet e administrimit zgjedhor, por edhe ato të sistemit. Gjithashtu ai e quan një kthesë të madhe ...
Politiko | 16-Jan-2020 18:46
Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri mendon se prioriteti i Këshillit Politik janë çështjet e administrimit zgjedhor, por edhe ato të sistemit. Gjithashtu ai e quan një kthesë të madhe ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved