ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 13:43

Maksut Vezgishi kurator dhe Jehona Shyti komisionere të Kosovës për Bienalen e Venedikut 2020

Maksut Vezgishi kurator dhe Jehona Shyti komisionere të Kosovës për Bienalen e Venedikut 2020
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në bazë të kompetencave, ka emëruar komisionerin dhe kuratorin për edicionin e 17-të të Bienales së Venedikut për Ekspozitën Ndërkombëtare të Arkitekturës për vitin ...
Kosova Press | 17-Jan-2020 17:50
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në bazë të kompetencave, ka emëruar komisionerin dhe kuratorin për edicionin e 17-të të Bienales së Venedikut për Ekspozitën Ndërkombëtare të Arkitekturës për vitin ...

Maksut Vezgishi dhe Jehona Shyti, përfaqësues të Kosovës në Bienalen e Venedikut
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka emëruar komisionerin dhe kuratorin për edicionin e 17-të të Bienales së Venedikut për Ekspozitën Ndërkombëtare të Arkitekturës për vitin 2020. Jehona Shyti është ...
Koha.net | 17-Jan-2020 16:19
Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka emëruar komisionerin dhe kuratorin për edicionin e 17-të të Bienales së Venedikut për Ekspozitën Ndërkombëtare të Arkitekturës për vitin 2020. Jehona Shyti është ...

Eliza Hoxha: Kultura të mos sakrifikohet për pazare politike
Ideja që Ministria e Kulturës, e Rinisë dhe e Sportit të shpërbëhet në qeverinë e ardhshme të Kosovës dhe që këto fusha të menaxhohen përmes nëndegëve në ministri të tjera ka ngjallur debat në skenën......
Zeri | 17-Jan-2020 10:30
Ideja që Ministria e Kulturës, e Rinisë dhe e Sportit të shpërbëhet në qeverinë e ardhshme të Kosovës dhe që këto fusha të menaxhohen përmes nëndegëve në ministri të tjera ka ngjallur debat në skenën......

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved