ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 03:08

Albin Kurti: Është e domosdoshme të arrijmë marrëveshje

Albin Kurti: Është e domosdoshme të arrijmë marrëveshje
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se nuk ka ndonjë lëvizje të re në arritjen e koalicionit LVV-LDK, por sipas tij është e domosdoshme të arrijnë marrëveshje.
Top Channel | 17-Jan-2020 21:56
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se nuk ka ndonjë lëvizje të re në arritjen e koalicionit LVV-LDK, por sipas tij është e domosdoshme të arrijnë marrëveshje.

S’ka sinjale për takim LDK-VV, Osmani: Nuk duam shkarkimin e Glauk Konjufcës
Lëvizja Vetëvendosje nuk do ta ftojë në takim tjetër Lidhjen Demokratike të Kosovës, pa e shqyrtuar kjo e fundit propozimin e dhënë nga Albin Kurti.
Top Channel | 17-Jan-2020 20:45
Lëvizja Vetëvendosje nuk do ta ftojë në takim tjetër Lidhjen Demokratike të Kosovës, pa e shqyrtuar kjo e fundit propozimin e dhënë nga Albin Kurti.

Vetëvendosja: Do e dërgojmë emrin e kryeministrit tek Presidenti pa vonesa
KOSOVË Pavarësisht se ende nuk ka një koalicion qeverisës në Kosovë, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka bën me dije se së shpejti do të dërgojë emrin e kryeministrit të ri dhe se po vijon përpjekjet për ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 17:09
KOSOVË Pavarësisht se ende nuk ka një koalicion qeverisës në Kosovë, zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka bën me dije se së shpejti do të dërgojë emrin e kryeministrit të ri dhe se po vijon përpjekjet për ...

Kurti: Jemi afër marrëveshjes me LDK
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, mbrëmjen e kësaj të premteje ka folur për negociatat me Lidhjen Demokratike të Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Në një prononcim për mediat Kurti nga VV ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 22:35
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, mbrëmjen e kësaj të premteje ka folur për negociatat me Lidhjen Demokratike të Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Në një prononcim për mediat Kurti nga VV ...

Murati: Të mos shkohet në zgjedhje pa u formuar paraprakisht një qeveri teknike
Njohësi i çështjeve politike Artan Murati thotë se dita e 26 dhjetorit kur u zgjodh në krye të Kuvendit Glauk Konjufca po del të jetë problematike për vazhdimin e negociatave mes LVV-së dhe LDK-së. Murati në “Dossier ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 21:19
Njohësi i çështjeve politike Artan Murati thotë se dita e 26 dhjetorit kur u zgjodh në krye të Kuvendit Glauk Konjufca po del të jetë problematike për vazhdimin e negociatave mes LVV-së dhe LDK-së. Murati në “Dossier ...

Kurti thotë se janë afër marrëveshjes me LDK-në
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti ka thënë se janë afër ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 21:14
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti ka thënë se janë afër ...

Kurti: Jemi pranë marrëveshjes me LDK-në
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka folur sërish lidhur me negociatat me Lidhjen Demokratike të Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti i tha Klan Kosovës se dy partitë janë pranë ...
Lapsi | 17-Jan-2020 21:39
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka folur sërish lidhur me negociatat me Lidhjen Demokratike të Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti i tha Klan Kosovës se dy partitë janë pranë ...

Isa Mustafa: Na takon kreu i kuvendit, Albin Kurti i do të gjitha
Ngërci i bisedimeve për formimin e koalicionit në Kosovë po krijon gjithnjë e më shumë paqartësi. Një ditë më parë, Albin Kurti në një letër drejtuar Isa Mustafës, i quajti qëndrimet politike të profesorit si ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 12:38
Ngërci i bisedimeve për formimin e koalicionit në Kosovë po krijon gjithnjë e më shumë paqartësi. Një ditë më parë, Albin Kurti në një letër drejtuar Isa Mustafës, i quajti qëndrimet politike të profesorit si ...

Plani B i Albin Kurtit, qeveri edhe pa LDK-në
Lëvizja Vetëvendosje është në pritje totale të përgjigjes së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Por, nëse nuk arrihet marrëveshja me partinë e drejtuar nga Isa Mustafa, Vetëvendosje, paralajmëron që do të mund shkojë edhe ...
Lapsi | 17-Jan-2020 18:17
Lëvizja Vetëvendosje është në pritje totale të përgjigjes së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Por, nëse nuk arrihet marrëveshja me partinë e drejtuar nga Isa Mustafa, Vetëvendosje, paralajmëron që do të mund shkojë edhe ...

LVV vazhdon përpjekjet për formimin e Qeverisë, thonë që së shpejti do ta dorëzojnë emrin e mandatarit
Lëvizja Vetëvendosja është duke vazhduar përpjekjet për ta formuar Qeverinë e re, nd ërsa së shpejti do ta dorëzojnë emrin e mandatarit p ër kryeministër te presidenti i vendit. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 14:40
Lëvizja Vetëvendosja është duke vazhduar përpjekjet për ta formuar Qeverinë e re, nd ërsa së shpejti do ta dorëzojnë emrin e mandatarit p ër kryeministër te presidenti i vendit. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i ...

VIDEO/ Bytyçi: Intrigat e Isa Mustafës për të formuar qeverinë me partinë e Thaçit
Analisti i njohur, Enver Bytyçi tha se Albin Kurti mund të dalë jashtë loje edhe pse LVV ka dalë parti e parë nga zgjedhjet e 6 tetorit 2019. Negociatat e tij me Isa Mustafën duket se janë në ngërç përsa kohë nuk kanë ...
ABCNews | 17-Jan-2020 17:29
Analisti i njohur, Enver Bytyçi tha se Albin Kurti mund të dalë jashtë loje edhe pse LVV ka dalë parti e parë nga zgjedhjet e 6 tetorit 2019. Negociatat e tij me Isa Mustafën duket se janë në ngërç përsa kohë nuk kanë ...

Intervistë ekskluzive e kreut të LDK-së, Isa Mustafa për Koha.net
Në një intervistë ekskluzive për portalin Koha.net, e cila do të publikohet në mëngjes, kreu i LDK-së Isa Mustafa ka folur për zhvillimet e fundit në lidhje me negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. A do të mund të ...
Koha.net | 18-Jan-2020 00:16
Në një intervistë ekskluzive për portalin Koha.net, e cila do të publikohet në mëngjes, kreu i LDK-së Isa Mustafa ka folur për zhvillimet e fundit në lidhje me negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje. A do të mund të ...

Kurti: Jemi aq afër marrëveshjes me LDK-në saqë po u afruam edhe më, merremi vesh
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti ka thënë se janë afër ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 23:09
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti ka thënë se janë afër ...

Tentimet për (mos)marrëveshje, ngërçi dhe akuzat mes VV-së e LDK-së shihen si parafushatë elektorale
Deklaratat e fundit nëpër media nga të dy taboret flasin pothuajse për një pamundësi të arritjes së një marrëveshje për shkak të pozicioneve të betonizuara të të dy partive. E këtë situatë, problematike po e sheh edhe ...
Lajminet | 17-Jan-2020 23:07
Deklaratat e fundit nëpër media nga të dy taboret flasin pothuajse për një pamundësi të arritjes së një marrëveshje për shkak të pozicioneve të betonizuara të të dy partive. E këtë situatë, problematike po e sheh edhe ...

Kurti thotë se janë afër marrëveshjes me LDK-në
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti ka thënë se janë afër ...
Shenja | 17-Jan-2020 22:51
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Kurti ka thënë se janë afër ...

Kurti flet për zhvillimet rreth koalicionimit me LDK-në
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se nuk ka ndonjë lëvizje të re në arritjen e koalicionit LVV-LDK, por sipas tij është e domosdoshme të arrijnë marrëveshje. “Është e domosdoshme të arrijmë ...
Ina-Online | 17-Jan-2020 22:26
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka theksuar se nuk ka ndonjë lëvizje të re në arritjen e koalicionit LVV-LDK, por sipas tij është e domosdoshme të arrijnë marrëveshje. “Është e domosdoshme të arrijmë ...

Osmani: LDK nuk inicon shkarkimin e Konjufcës, besoj në marrëveshje
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit. Ajo gjithashtu në selinë e LDK-së iu tha gazetarëve se është ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 12:35
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se partia e saj nuk do të jetë iniciues për shkarkimin e Glauk Konjufcës nga posti i kryeparlamentarit. Ajo gjithashtu në selinë e LDK-së iu tha gazetarëve se është ...

Vetëvendosja paralajmëron zgjedhje të reja, LDK: Të lëshojmë rrugë
Deputetja e Vetëvendosjes Arbërie Nagavci paralajmëroi të premten se në Kosovë mund të ketë zgjedhje të reja. Nagavci tha për mediat në Kosovë se nëse nuk arrihet zbatimi i vullnetit të qytetarëve, atëherë prapë do të ...
ABCNews | 17-Jan-2020 14:18
Deputetja e Vetëvendosjes Arbërie Nagavci paralajmëroi të premten se në Kosovë mund të ketë zgjedhje të reja. Nagavci tha për mediat në Kosovë se nëse nuk arrihet zbatimi i vullnetit të qytetarëve, atëherë prapë do të ...

Albin Kurti: Jemi afër marrëveshjes
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Për Klan Kosovën, Albin Kurti nga VV ka ...
Arbresh | 17-Jan-2020 21:59
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka folur lidhur me negociatat mes tij dhe Isa Mustafës nga Lidhja Demokratike e Kosovës për një koalicion të mundshëm bashkëqeverisës. Për Klan Kosovën, Albin Kurti nga VV ka ...

Murati: Të mos shkohet në zgjedhje pa u formuar paraprakisht një qeveri teknike
Njohësi i çështjeve politike Artan Murati thotë se dita e 26 dhjetorit kur u zgjodh në krye të Kuvendit Glauk Konjufca po del të jetë problematike për vazhdimin e negociatave mes LVV-së dhe LDK-së. Murati në RTV ...
Arbresh | 17-Jan-2020 21:51
Njohësi i çështjeve politike Artan Murati thotë se dita e 26 dhjetorit kur u zgjodh në krye të Kuvendit Glauk Konjufca po del të jetë problematike për vazhdimin e negociatave mes LVV-së dhe LDK-së. Murati në RTV ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved