ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/06/2020 07:34

Pse përkrahësit e Ramushit i janë vërsulur Ramës e nuk po presin vendimin e gjykatës së Prishtinës?!

Pse përkrahësit e Ramushit i janë vërsulur Ramës e nuk po presin vendimin e gjykatës së Prishtinës?!
Nga Ylli Pata Ka një dalldi nga mbështetës të Ramush Haradinajt për të sulmuar Edi Ramën pas padisë që Kryeministri i Shqipërisë ka paraqitur në gjykatën e Prishtinës ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës. Në dukje ky ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 12:58
Nga Ylli Pata Ka një dalldi nga mbështetës të Ramush Haradinajt për të sulmuar Edi Ramën pas padisë që Kryeministri i Shqipërisë ka paraqitur në gjykatën e Prishtinës ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës. Në dukje ky ...

“Rama tradhtar, Haradinaj patriot!”, Vasili: Këtë s’ka bir nëne që ta diskutojë
Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili ka vijuar me sulmin ndaj kryeministrit Edi Rama sa i takon padisë që ky i fundit depozitoi ndaj homologut të tij të Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 11:30
Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili ka vijuar me sulmin ndaj kryeministrit Edi Rama sa i takon padisë që ky i fundit depozitoi ndaj homologut të tij të Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili ...

“Përballja e radhës Rama-Haradinaj, në gjykatë”, media kosovare: Padia që shkaktoi zemërim në Kosovë e gëzim në Serbi
Padia e kryeministrit Edi Rama ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës Ramush Haradinaj ka sjellë reagime të shumta në skenën politike shqiptare, këtej e andej kufirit. Përfaqësues të opozitës shqiptare kanë kritikuar ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 09:42
Padia e kryeministrit Edi Rama ndaj kryeministrit në detyrë të Kosovës Ramush Haradinaj ka sjellë reagime të shumta në skenën politike shqiptare, këtej e andej kufirit. Përfaqësues të opozitës shqiptare kanë kritikuar ...

Tit Vasili i LSI i vë “vulën”: Rama tradhtar, Haradinaj patriot! Këtë s’ka bir nëne që ta diskutojë
Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili ka vijuar me sulmin ndaj kryeministrit Edi Rama sa i takon padisë që ky i fundit depozitoi ndaj homologut të tij të Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 11:36
Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili ka vijuar me sulmin ndaj kryeministrit Edi Rama sa i takon padisë që ky i fundit depozitoi ndaj homologut të tij të Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili ...

“Padia e Ramës për Haradinajn që shkaktoi zemërim në Prishtinë e gëzim në Serbi”, çfarë shkruajnë mediat kosovare
Ideja e shkëmbimit të territoreve edhe një herë ka përplasur kryeministrin e Kosovës në detyrë Ramush Haradinajn me homologun e tij nga Shqipëria Edi Ramën. Kryeministri i Shqipërisë të mërkurën paditi Haradinajn për ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 09:16
Ideja e shkëmbimit të territoreve edhe një herë ka përplasur kryeministrin e Kosovës në detyrë Ramush Haradinajn me homologun e tij nga Shqipëria Edi Ramën. Kryeministri i Shqipërisë të mërkurën paditi Haradinajn për ...

“Rama e urren Shqipërinë, ndërsa Haradinaj derdh gjak për Kosovën”, Vasili: Këtë s’ka bir nëne që ta diskutojë
Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili ka vijuar me sulmin ndaj kryeministrit Edi Rama sa i takon padisë që ky i fundit depozitoi ndaj homologut të tij të Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili ...
Telegraf | 17-Jan-2020 12:17
Nënkryetar i LSI-së, Petrit Vasili ka vijuar me sulmin ndaj kryeministrit Edi Rama sa i takon padisë që ky i fundit depozitoi ndaj homologut të tij të Kosovës, Ramush Haradinaj. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili ...

Haradinaj: Kosova u hodh në rulotë ruse – ka pasur një koordinim mes Ramës dhe Thaçit
Kosova është hedhur në ruletë ruse nga Edi Rama dhe Hashim Thaçi. Kështu është shprehur gjatë intervistës së tij për Syri TV, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj. Sipas tij, presidenti i Kosovës dhe ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 22:53
Kosova është hedhur në ruletë ruse nga Edi Rama dhe Hashim Thaçi. Kështu është shprehur gjatë intervistës së tij për Syri TV, kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj. Sipas tij, presidenti i Kosovës dhe ...

Vasili: Edi Rama tradhëtar e hajdut zgjedhjesh, Haradinaj patriot
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili bëri një koment në lidhje me padinë e kryeministrit Rama ndaj Ramush Haradinajt. Vasili shkruan në faqen e tij në facebook se nuk ka asnjë dyshim që Rama eshte tradhetar dhe Haradinaj ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 11:57
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili bëri një koment në lidhje me padinë e kryeministrit Rama ndaj Ramush Haradinajt. Vasili shkruan në faqen e tij në facebook se nuk ka asnjë dyshim që Rama eshte tradhetar dhe Haradinaj ...

Rama e Haradinaj bëjnë më të vështirë bashkëpunimin Kosovë – Shqipëri
Përplasjet ndërmjet dy kryeministrave, atij të Shqipërisë, Edi Rama, dhe atij të Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë vënë në një pozitë jo të mirë marrëdhëniet mes dy shteteve, thonë analistë të çështjeve politike dhe ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 18:53
Përplasjet ndërmjet dy kryeministrave, atij të Shqipërisë, Edi Rama, dhe atij të Kosovës, Ramush Haradinaj, kanë vënë në një pozitë jo të mirë marrëdhëniet mes dy shteteve, thonë analistë të çështjeve politike dhe ...

Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Kushtrim Palushi, avokati i kryeministrit të Shqipërisë
Top Channel ka siguruar një pjesë të padisë, 30 faqe, në të cilën kryeministri i Kosovës në largim, Ramush Haradinaj përveç akuzës për shpifje mbi "Idenë e shkëmbimit të territoreve", akuzohet edhe për deklarimet se ...
Top Channel | 16-Jan-2020 20:36
Top Channel ka siguruar një pjesë të padisë, 30 faqe, në të cilën kryeministri i Kosovës në largim, Ramush Haradinaj përveç akuzës për shpifje mbi "Idenë e shkëmbimit të territoreve", akuzohet edhe për deklarimet se ...

REPLIKA/ Rama, polemikë për Reçakun: Unë, një tradhtar imagjinar!
Kryeministri Rama ka reaguar ndaj një komentuesi në rrjete, pasi ka marrë prej tij xanxën “tradhëtar”, e kjo nën atmosferën e përkujtimit të masakrës së Reçakut, ku, një pjesë e politikës dhe e opinionit ia mveshin si ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 22:03
Kryeministri Rama ka reaguar ndaj një komentuesi në rrjete, pasi ka marrë prej tij xanxën “tradhëtar”, e kjo nën atmosferën e përkujtimit të masakrës së Reçakut, ku, një pjesë e politikës dhe e opinionit ia mveshin si ...

Padia e Ramës kundër Haradinajt, tenori Lahaj: Gjithmonë ka pasur çakoj që e kanë përmbysë sofrën e vet dhe e kanë gëzuar armikun
Tenori Ramë Lahaj, ka reaguar pas padisë që i ka bërë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj. Lahaj ka thënë se në vend se Shqipëria të bëj ë padi kund ër Serbisë ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 12:14
Tenori Ramë Lahaj, ka reaguar pas padisë që i ka bërë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj. Lahaj ka thënë se në vend se Shqipëria të bëj ë padi kund ër Serbisë ...

Padia e Ramës, Tritan Shehu: Synon të dobësojë Haradinajn si kundërshtar aktiv i Vuçiç
Ish- ministri i PD Tritan Shehu ka reaguar pasi kryeministri i Shqipërisë Edi Rama depozitoi në Gjykatën e Prishtinës padinë ndaj Ramush Haradinajt. Tritan Shehu thotë se kjo padi në sintoni me Vuçiç synon të dobësojë ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 17:24
Ish- ministri i PD Tritan Shehu ka reaguar pasi kryeministri i Shqipërisë Edi Rama depozitoi në Gjykatën e Prishtinës padinë ndaj Ramush Haradinajt. Tritan Shehu thotë se kjo padi në sintoni me Vuçiç synon të dobësojë ...

Haradinaj: Rama e Thaçi e qitën Kosovë në “ruletë ruse”
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 23:37
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...

Haradinaj: Pati koordinim mes Ramës e Thaçit për ta dëmtuar Kosovën
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, akuzoi përsëri Edi Ramën dhe presidentin kosovar Hashim Thaçi se e kanë dëmtuar shtetin më të ri të Evropës. Ai mendon se kryeministri shqiptar dhe kreu i shtetit ...
Politiko | 17-Jan-2020 23:26
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, akuzoi përsëri Edi Ramën dhe presidentin kosovar Hashim Thaçi se e kanë dëmtuar shtetin më të ri të Evropës. Ai mendon se kryeministri shqiptar dhe kreu i shtetit ...

Haradinaj: Rama e Thaçi e qitën Kosovë në “ruletë ruse”
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 22:38
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...

Haradinaj: Rama e Thaçi e qitën Kosovë në “ruletë ruse”
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 22:35
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka akuzuar përsëri homologun e tij shqiptar, Edi Rama, dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, se kanë bërë veprime të dëmshme për Kosovën. Sipas tij, Rama dhe Thaçi ...

Ramush Haradinaj për Edi Ramën: E di kush e ka shtyrë ta bëjë padinë
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar padinë që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i bëri për shkak të “shpifjeve”. Ai ka thënë se veprimet e Ramës kanë shkuar më shumë sesa e ka paraparë. ...
InFokusi | 17-Jan-2020 21:56
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar padinë që kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i bëri për shkak të “shpifjeve”. Ai ka thënë se veprimet e Ramës kanë shkuar më shumë sesa e ka paraparë. ...

Rama duhet të provojë që nuk është tradhtar, përndryshe Haradinaj mund…’
Përkundër takimeve zyrtare, që shpeshherë i ikën, tani kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të takohen në ambient më ndryshe, duke përjashtuar pozitat e tyre ...
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 21:56
Përkundër takimeve zyrtare, që shpeshherë i ikën, tani kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, mund të takohen në ambient më ndryshe, duke përjashtuar pozitat e tyre ...

Haradinaj s’i tërheq deklaratat për Ramën: Nuk i kam thënë të gjitha për të, e kurseva kombin
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth padisë që ka paraqitur ndaj tij homologu i tij shqiptar, Edi Rama, për gjoja shpifje. “Kjo është më larg nga sa kam parë se gjërat mund të shkojnë, kjo ...
Zeri | 17-Jan-2020 21:54
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth padisë që ka paraqitur ndaj tij homologu i tij shqiptar, Edi Rama, për gjoja shpifje. “Kjo është më larg nga sa kam parë se gjërat mund të shkojnë, kjo ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved