ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 10:46

Moti i thatë do vazhdojë/ Nuk priten reshje në ditët në vijim

Moti i thatë do vazhdojë/ Nuk priten reshje në ditët në vijim
Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës.
Top Channel | 17-Jan-2020 15:28
Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës.

Parashikimi i motit për sot, 17 Janar 2020
Edhe gjate dites se sotme, panorama sinoptike mbi vendin tone do te mbetet e pa ndryshuar. Do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin ...
ikub.al | 17-Jan-2020 08:48
Edhe gjate dites se sotme, panorama sinoptike mbi vendin tone do te mbetet e pa ndryshuar. Do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin ...

Ja si parashikohet të jetë moti ditët në vazhdim
Sipas meteorologëve, moti do të vazhdojë të jetë i kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës. “Në zonat e ulëta do të kemi shira të dobëta dhe në zonat malore reshje ...
Telegraf | 17-Jan-2020 17:50
Sipas meteorologëve, moti do të vazhdojë të jetë i kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës. “Në zonat e ulëta do të kemi shira të dobëta dhe në zonat malore reshje ...

Temperatura e ulëta/ ARRSH: Akset rrugore të kalueshme
Temperatura të ulëta që në zonat veriore dhe juglindore arritën disa gradë nën zero, por në të gjitha akset rrugore qarkullimi i mjeteve kryhet normalisht. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton se të gjitha akset ...
Telegraf | 17-Jan-2020 14:13
Temperatura të ulëta që në zonat veriore dhe juglindore arritën disa gradë nën zero, por në të gjitha akset rrugore qarkullimi i mjeteve kryhet normalisht. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) njofton se të gjitha akset ...

Diell dhe ulje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat pasidite do sjellin mundësinë për reshje shiu.
Top Channel | 01-Dec-2019 08:54
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat pasidite do sjellin mundësinë për reshje shiu.

Si do jetë moti sot në Shqipëri
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore ...
Telegraf | 17-Jan-2020 08:39
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë shumë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore ...

Keni plane për fundjavën? Moti ndryshon nesër pasdite
Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës. “Në zonat e ulëta do ...
Lapsi | 17-Jan-2020 16:54
Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës. “Në zonat e ulëta do ...

Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme
18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. 19.01 – Vransira dhe intervale me diell. 20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 23:06
18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. 19.01 – Vransira dhe intervale me diell. 20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje ...

Kur do të largohet mjegulla dhe si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...
InFokusi | 17-Jan-2020 23:04
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...

Parashikimi i motit për fundjavë në Kosovë
Gjatë dy ditëve të fundjavës do të mbajë mot i ndryshueshëm me diell dhe vranësira të cilat ditën e diele do të jenë më aktive dhe do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të ...
Syri | 16-Mar-2018 10:24
Gjatë dy ditëve të fundjavës do të mbajë mot i ndryshueshëm me diell dhe vranësira të cilat ditën e diele do të jenë më aktive dhe do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të ...

Kur do të largohet mjegulla dhe si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?
Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë të kushtëzojnë mot të kthjellët, e në vise të ulëta mjegull ose vranësira të ulëta, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i ...
Lajminet | 17-Jan-2020 22:24
Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë të kushtëzojnë mot të kthjellët, e në vise të ulëta mjegull ose vranësira të ulëta, bën të ditur Prishtina Weather. Shërbimi i ...

Kur do të largohet mjegulla dhe si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...
Zeri | 17-Jan-2020 22:13
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...

Kur do të largohet mjegulla dhe si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 22:13
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...

Kur do të largohet mjegulla dhe si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 22:07
Në fundjavë mjegulla pritet të shpërndahet. Nga e diela më ftohtë me vranësira. Javën e ardhshme me kthjellime, temperaturat në rritje Ditën e shtunë vendi ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, që vazhdojnë ...

Shira dhe temperatura të ulëta/ Thoni “lamtumirë” ditëve me diell, ja parashikimi i motit për ditët në vijim
Ditët e bukura me diell mbaruan, do të kemi ndryshim temperaturash dhe vranësira në ditët në vijim, ndaj SH.M.U ka dalë me një reagim: “Përshëndetje nga SH.M.U! Pas disa ditëve me mot të bukur me diell tashmë situata ...
Lexo | 17-Jan-2020 18:24
Ditët e bukura me diell mbaruan, do të kemi ndryshim temperaturash dhe vranësira në ditët në vijim, ndaj SH.M.U ka dalë me një reagim: “Përshëndetje nga SH.M.U! Pas disa ditëve me mot të bukur me diell tashmë situata ...

Mot me diell sot në Shqipëri
Moti për ditën e sotme në Shqipëri do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më pas prej orëve të drekës deri në ato të pasdites do të ketë shtim vranësirash mesatare dhe të dendura. Sipas Shërbimit ...
Telegrafi | 24-May-2019 08:10
Moti për ditën e sotme në Shqipëri do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më pas prej orëve të drekës deri në ato të pasdites do të ketë shtim vranësirash mesatare dhe të dendura. Sipas Shërbimit ...

Moti sjell surpriza duke nisur nga e nesërmja
Pas ditëve me diell, moti do të sjellë ndryshime duke nisur nga dita e nesërme. Dita e shtunë do të nisë e kthjellët në të gjithë territorin, megjithatë gjatë mesditës pritet shtimi gradual i vranësirave. Gjithashtu, në ...
Lexo | 17-Jan-2020 16:35
Pas ditëve me diell, moti do të sjellë ndryshime duke nisur nga dita e nesërme. Dita e shtunë do të nisë e kthjellët në të gjithë territorin, megjithatë gjatë mesditës pritet shtimi gradual i vranësirave. Gjithashtu, në ...

Nisin vranësirat, por shiu mbetet larg! Si do të jetë moti në Shqipëri
Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës. “Në zonat e ulëta do ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 16:19
Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës. “Në zonat e ulëta do ...

Pas ditëve me diell, nga dita e nesërme rikthehen uljet e temperaturave
Pas këtyre ditëve me diell, moti do të ketë ndryshime duke nisur që nga dita e nesërme. Dita e shtune do të nisë e kthjellët në gjithë territorin, por në mesditë pritet shtimi i vranësirave e ndërsa në orët e vona do të ...
Politiko | 17-Jan-2020 16:16
Pas këtyre ditëve me diell, moti do të ketë ndryshime duke nisur që nga dita e nesërme. Dita e shtune do të nisë e kthjellët në gjithë territorin, por në mesditë pritet shtimi i vranësirave e ndërsa në orët e vona do të ...

Moti/ Parashikimi: Ikin ditët me diell, rikthehen reshjet e shiut dhe ulja e temperaturave
Pas disa ditëve me me diell tashmë situata atmosferike mbi vendin tonë do të ndryshojë gradualisht duke filluar nga dita e shtune. Shërbimi Meteorologjik njofton se dita e Shtunë do të nisë me mot të kthjellët në të ...
ScanTv | 17-Jan-2020 15:47
Pas disa ditëve me me diell tashmë situata atmosferike mbi vendin tonë do të ndryshojë gradualisht duke filluar nga dita e shtune. Shërbimi Meteorologjik njofton se dita e Shtunë do të nisë me mot të kthjellët në të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved