ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 19:23

Presidenti maqedonas: Dialogu Prishtinë-Beograd respekton integritetin territorial

Presidenti maqedonas: Dialogu Prishtinë-Beograd respekton integritetin territorial
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha se pret që dialogu Beograd-Prishtinë të ketë një dinamikë të re këtë vit, “kryesisht në interes të dy vendeve, por edhe në interes të një stabiliteti dhe ...
ABCNews | 17-Jan-2020 16:13
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski tha se pret që dialogu Beograd-Prishtinë të ketë një dinamikë të re këtë vit, “kryesisht në interes të dy vendeve, por edhe në interes të një stabiliteti dhe ...

Dimitrov për MIA-n: Jemi vënë në test nëse do të ngrihemi jashtë kontekstit zgjedhor, në mënyrë që në mars të shpallim fitore të përbashkët
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Pas këtyre zgjedhjeve do të duhet të bëhet tentim për një konsensus politik lidhur me konceptin e Qeverisë teknike, shprehet shefi i diplomacisë në intervistën për MEDIAL-n, duke theksuar ...
Medial | 18-Jan-2020 00:09
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Pas këtyre zgjedhjeve do të duhet të bëhet tentim për një konsensus politik lidhur me konceptin e Qeverisë teknike, shprehet shefi i diplomacisë në intervistën për MEDIAL-n, duke theksuar ...

Pendarovski: Metodologjia për zgjerim të BE-së të miratohet deri në mars
Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski para korit diplomatik në Shkup bëri thirrje që metodologjia e re për zgjerimin e BE-së të miratohet më së voni deri në mars të vitit 2020. Ai tha se mesazhet që ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 13:47
Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski para korit diplomatik në Shkup bëri thirrje që metodologjia e re për zgjerimin e BE-së të miratohet më së voni deri në mars të vitit 2020. Ai tha se mesazhet që ...

Pritje e presidentit Pendarovski për përfaqësuesit e korit diplomatik
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...
Shenja | 17-Jan-2020 13:06
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...

Pritje e presidentit Pendarovski për përfaqësuesit e korit diplomatik
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 12:11
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...

Pritje e presidentit Pendarovski për përfaqësuesit e korit diplomatik
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 11:51
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...

Pritje e presidentit Pendarovski për përfaqësuesit e korit diplomatik
Shkup, 17 janar – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit ...
Koha.mk | 17-Jan-2020 11:36
Shkup, 17 janar – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit ...

Pritje e presidentit Pendarovski për përfaqësuesit e korit diplomatik
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve ...
Medial | 17-Jan-2020 11:30
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve ...

Pritje e presidentit Pendarovski për përfaqësuesit e korit diplomatik
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...
Republika | 17-Jan-2020 11:24
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski mbrëmë mbajti fjalim në pritjen e organizuar për përfaqësuesit e korit diplomatik në vendin tonë. Pendarovski, anëtarëve të korit diplomatik u dëshiroi ...

Evropa apelon në miratimin e ligjit për PP, pushteti thotë se opozita nuk ka vesh për këtë, ndërsa ara sërish kërkojnë bisedime
Kryetari i Kuvendit Talat Xhferi apeloi deri tetë gjitha partitë që sa më shpejtë të afrohen qëndrimet për Ligjin për Prokurori Publike, eurokomisari Oliver Varhejli porositi se duhet t’i jepet prioritet atij ligji, ...
Albportali | 17-Jan-2020 10:27
Kryetari i Kuvendit Talat Xhferi apeloi deri tetë gjitha partitë që sa më shpejtë të afrohen qëndrimet për Ligjin për Prokurori Publike, eurokomisari Oliver Varhejli porositi se duhet t’i jepet prioritet atij ligji, ...

Evropa apelon në miratimin e ligjit për PP, pushteti thotë se opozita nuk ka vesh për këtë, ndërsa ara sërish kërkojnë bisedime
Kryetari i Kuvendit Talat Xhferi apeloi deri tetë gjitha partitë që sa më shpejtë të afrohen qëndrimet për Ligjin për Prokurori Publike, eurokomisari Oliver Varhejli porositi se duhet t’i jepet prioritet atij ligji, ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 10:06
Kryetari i Kuvendit Talat Xhferi apeloi deri tetë gjitha partitë që sa më shpejtë të afrohen qëndrimet për Ligjin për Prokurori Publike, eurokomisari Oliver Varhejli porositi se duhet t’i jepet prioritet atij ligji, ...

Evropa apelon në miratimin e ligjit për PP, pushteti thotë se opozita nuk ka vesh për këtë, ndërsa ara sërish kërkojnë bisedime
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit Talat Xhferi apeloi deri tetë gjitha partitë që sa më shpejtë të afrohen qëndrimet për Ligjin për Prokurori Publike, eurokomisari Oliver Varhejli porositi se duhet t’i ...
Medial | 17-Jan-2020 08:21
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Kryetari i Kuvendit Talat Xhferi apeloi deri tetë gjitha partitë që sa më shpejtë të afrohen qëndrimet për Ligjin për Prokurori Publike, eurokomisari Oliver Varhejli porositi se duhet t’i ...

Dimitrov: Ligji për Prokurorinë para zgjedhjeve, test për të gjithë
Konsistencë ka pasur në njërën ndër porositë kryesore që dje gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut e dërgoi komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji – shpresa e tij dhe pritja që ligji për prokurori publike të ...
Flaka | 16-Jan-2020 22:12
Konsistencë ka pasur në njërën ndër porositë kryesore që dje gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut e dërgoi komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji – shpresa e tij dhe pritja që ligji për prokurori publike të ...

Dimitrov: Ligji për Prokurorinë para zgjedhjeve, është test për hyrjen tonë në BE
Konsistencë ka pasur në njërën ndër porositë kryesore që dje gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut e dërgoi komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji – shpresa e tij dhe pritja që ligji për prokurori publike të ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 17:07
Konsistencë ka pasur në njërën ndër porositë kryesore që dje gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut e dërgoi komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji – shpresa e tij dhe pritja që ligji për prokurori publike të ...

Dimitrovi për MIA-n: Ligji për PP-në para zgjedhjeve test për të gjithë nëse faktikisht apo vetëm në mënyrë deklarative janë për në BE
Shkup, 16 janar 2020 (MEDIAL) – Konsistencë ka pasur në njërën ndër porositë kryesore që dje gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut e dërgoi komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji – shpresa e tij dhe pritja që ...
Medial | 16-Jan-2020 15:59
Shkup, 16 janar 2020 (MEDIAL) – Konsistencë ka pasur në njërën ndër porositë kryesore që dje gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut e dërgoi komisari evropian për zgjerim Oliver Varheji – shpresa e tij dhe pritja që ...

Tiganj: Gjithmonë mund të llogaritni në mbështetjen e fuqishme politike nga Kroacia
Shkup, 16 janar – Me intonacion të himnit të Kroacisë dhe Maqedonisë së Veriut mbrëmë në Shtëpinë Evropiane në Shkup u shënua prezantimi ndërkombëtar i presidencës kroate me Këshillin e BE-së. Ambasadorja kroate Nives ...
Koha.mk | 16-Jan-2020 15:25
Shkup, 16 janar – Me intonacion të himnit të Kroacisë dhe Maqedonisë së Veriut mbrëmë në Shtëpinë Evropiane në Shkup u shënua prezantimi ndërkombëtar i presidencës kroate me Këshillin e BE-së. Ambasadorja kroate Nives ...

Do t’i përshpejtojmë proceset e integrimit të Ballkanit Perëndimor në BE – mesazhi nga vizita e parë e eurokomisarit të ri për zgjerim në Shkup
Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Oliver Varhejli dje qëndroi për vizitë të parë zyrtare në Maqedoninë e Veriut pasi që e mori detyrën eurokomisar i ri. Ai tha se ka lajme të mira për ...
Televizioni Koha | 16-Jan-2020 15:06
Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Oliver Varhejli dje qëndroi për vizitë të parë zyrtare në Maqedoninë e Veriut pasi që e mori detyrën eurokomisar i ri. Ai tha se ka lajme të mira për ...

Zaev-Varhejli: Shpresojmë që metodologjia e re e zgjerimit të jetë korrekte
Delegacioni partiak i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev bashkë me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski, sekretarin për bashkëpunim ndërkombëtar, Bojan Mariçiq dhe Kalinka Gaber nga Komisioni për çështje ...
Arbresh | 16-Jan-2020 11:14
Delegacioni partiak i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev bashkë me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski, sekretarin për bashkëpunim ndërkombëtar, Bojan Mariçiq dhe Kalinka Gaber nga Komisioni për çështje ...

Zaev-Varhejli: Shpresojmë që metodologjia e re e zgjerimit të jetë korrekte
Delegacioni partiak i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev bashkë me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski, sekretarin për bashkëpunim ndërkombëtar, Bojan Mariçiq dhe Kalinka Gaber nga Komisioni për çështje ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 10:23
Delegacioni partiak i LSDM-së i udhëhequr nga kryetari Zoran Zaev bashkë me sekretarin e përgjithshëm Lupço Nikollovski, sekretarin për bashkëpunim ndërkombëtar, Bojan Mariçiq dhe Kalinka Gaber nga Komisioni për çështje ...

Varhejli: Do t’i përshpejtojmë proceset integruese për Ballkanin Perëndimor
Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Oliver Varhejli dje qëndroi për vizitë të parë zyrtare në Maqedoninë e Veriut pasi që e mori detyrën eurokomisar i ri. Ai tha se ka lajme të mira për ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 10:08
Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Oliver Varhejli dje qëndroi për vizitë të parë zyrtare në Maqedoninë e Veriut pasi që e mori detyrën eurokomisar i ri. Ai tha se ka lajme të mira për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved