ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 19:23

“Britania mbështet përpjekpjet për paqe të përhershme në Libi”

“Britania mbështet përpjekpjet për paqe të përhershme në Libi”
LONDËR Sekretari i Jashtëm britanitk, Dominic Raab, pas një bisede me Fayez al-Sarraj, kreun e Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), tha se mbështesin përpjekjet për të arritur një ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 03:39
LONDËR Sekretari i Jashtëm britanitk, Dominic Raab, pas një bisede me Fayez al-Sarraj, kreun e Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), tha se mbështesin përpjekjet për të arritur një ...

Turqia dërgoi trupa në Libi, gjenerali Haftar udhëton drejt Greqisë, i kërkon ndihmë Mitsotakisit
GREQI Vetëm një ditë pasi Turqia vendosi të dërgojë trupa ushtarake në Libi në mbrojtje të qeverisë së al- Sarraj, kundërshtari i tij Khalifa Haftar ka udhëtuar drejt Greqisë. Gjenerali i cili po drejton ‘puç’-in ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 16:08
GREQI Vetëm një ditë pasi Turqia vendosi të dërgojë trupa ushtarake në Libi në mbrojtje të qeverisë së al- Sarraj, kundërshtari i tij Khalifa Haftar ka udhëtuar drejt Greqisë. Gjenerali i cili po drejton ‘puç’-in ...

Drejt përplasjes me Turqinë? Greqia do të dërgojë trupa në Libi
Tensionet mes Turqisë dhe Greqinë kanë arritur kulmin ditën e sotme, pasi Athina zyrtare ka paralajmëruar se do të dërgojë trupa ushtarake në Libi, ku gjenden tanimë edhe ato turke. Deklarata e Greqisë vjen pasi Turqia ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 16:16
Tensionet mes Turqisë dhe Greqinë kanë arritur kulmin ditën e sotme, pasi Athina zyrtare ka paralajmëruar se do të dërgojë trupa ushtarake në Libi, ku gjenden tanimë edhe ato turke. Deklarata e Greqisë vjen pasi Turqia ...

Khalifa Haftar do të marrë pjesë në Konferencën e Berlinit
TRIPOLI Lideri i forcave të armatosura jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, do të marrë pjesë në Konferencën e Berlinit e cila do të zhvillohet me qëllim për gjetjen e një zgjidhjeje ndaj krizës libiane. ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 06:50
TRIPOLI Lideri i forcave të armatosura jolegjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, do të marrë pjesë në Konferencën e Berlinit e cila do të zhvillohet me qëllim për gjetjen e një zgjidhjeje ndaj krizës libiane. ...

Haftar letër Putinit: Jam i gatshëm të vij në Rusi
Lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, ka deklaruar se dëshiron të vizitojë Rusinë për të vazhduar bisedimet mbi paqen. Në deklaratën e Zyrës për shtyp të Kremlinit, Haftari i ...
Koha.mk | 17-Jan-2020 23:04
Lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, ka deklaruar se dëshiron të vizitojë Rusinë për të vazhduar bisedimet mbi paqen. Në deklaratën e Zyrës për shtyp të Kremlinit, Haftari i ...

Britania mbështet përpjekpjet për paqe të përhershme në Libi
Sekretari i Jashtëm britanitk, Dominic Raab, pas një bisede me Fayez al-Sarraj, kreun e Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), tha se mbështesin përpjekjet për të arritur një paqe të ...
Shenja | 17-Jan-2020 21:43
Sekretari i Jashtëm britanitk, Dominic Raab, pas një bisede me Fayez al-Sarraj, kreun e Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), tha se mbështesin përpjekjet për të arritur një paqe të ...

Hapi i parë drejt paqes në Libi?
Qëllimi final i qeverisë gjermane është “një Libi sovrane” dhe një “proces pajtimi brenda Libisë”, sikurse theksohet në ftesën për konferencën. Libia është ende larg kësaj. Ka një qeveri të njohur ndërkombëtarisht në ...
Koha.mk | 17-Jan-2020 21:39
Qëllimi final i qeverisë gjermane është “një Libi sovrane” dhe një “proces pajtimi brenda Libisë”, sikurse theksohet në ftesën për konferencën. Libia është ende larg kësaj. Ka një qeveri të njohur ndërkombëtarisht në ...

Merkel kërkon embargo të armëve ndaj Libisë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 20:31
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...

Merkel kërkon embargo të armëve ndaj Libisë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...
Flaka | 17-Jan-2020 20:23
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...

Merkel kërkon embargo të armëve ndaj Libisë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...
Shprehja | 17-Jan-2020 20:13
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...

Merkel kërkon embargo të armëve ndaj Libisë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 20:10
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka bërë thirrje për embargo të armëve ndaj Libisë për të lehtësuar një zgjidhje politike të konfliktit në këtë vend. Duke folur në një konferencë për media në Berlin, Merkel përsëriti ...

Bisedë telefonike Micotakis – Merkel në prag të konferencës në Berlin për Libinë
Athinë, 17 janar – Pakënaqësi për faktin se Greqia nuk është ftuar në konferencën e Berlinit dhe shqetësimet për situatën në Libi veçanërisht pas nënshkrimit të memorandumeve me Turqinë, të cilat Greqia i konsideron si ...
Koha.mk | 17-Jan-2020 19:39
Athinë, 17 janar – Pakënaqësi për faktin se Greqia nuk është ftuar në konferencën e Berlinit dhe shqetësimet për situatën në Libi veçanërisht pas nënshkrimit të memorandumeve me Turqinë, të cilat Greqia i konsideron si ...

Qeveria e Libisë kërkon që në Konferencën e Berlinit të ftohen edhe Tunizia dhe Katari
Qeveria e Libisë ka kërkuar që në konferencën ndërkombëtare për zgjidhjen e krizës libiane që do të mbahet të dielën në Berlin të ftohen edhe Tunizia dhe Katari, transmeton AA. Ministria e Jashtme e Qeverisë së Pajtimit ...
Shenja | 17-Jan-2020 19:32
Qeveria e Libisë ka kërkuar që në konferencën ndërkombëtare për zgjidhjen e krizës libiane që do të mbahet të dielën në Berlin të ftohen edhe Tunizia dhe Katari, transmeton AA. Ministria e Jashtme e Qeverisë së Pajtimit ...

“Britania mbështet përpjekpjet për paqe të përhershme në Libi”
Sekretari i Jashtëm britanik, Dominic Raab, pas një bisede me Fayez al-Sarraj, kreun e Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), tha se mbështesin përpjekjet për të arritur një paqe të ...
Arbresh | 17-Jan-2020 17:57
Sekretari i Jashtëm britanik, Dominic Raab, pas një bisede me Fayez al-Sarraj, kreun e Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), tha se mbështesin përpjekjet për të arritur një paqe të ...

‘Do i japim një mësim’, Erdogan mban fjalën për Libinë: Po çojmë ushtarët tanë, mbrojmë qeverinë legjitimi të al- Sarray
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayp Erdogan bën me dije se po çon ushtarë turq në Libi për të mbrojtur qeverinë e al- Sarraj. Vetëm të martën Erdogan tha se Turqia do i japë një mësim të mirë gjeneralit Haftar, i cili ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 16:41
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayp Erdogan bën me dije se po çon ushtarë turq në Libi për të mbrojtur qeverinë e al- Sarraj. Vetëm të martën Erdogan tha se Turqia do i japë një mësim të mirë gjeneralit Haftar, i cili ...

Grekët në alarm, ndihen të tradhtuar përballë turqve
Që nga marrëveshja mes Turqisë dhe Libisë për t’i çuar kufijtë deri në Kretë, Greqia ka qenë duke pritur me ankth reagimin e fuqive europiane, me shpresën se do t’i dalin në krah. Por sinjalet e fundit nga Gjermania, e ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 18:20
Që nga marrëveshja mes Turqisë dhe Libisë për t’i çuar kufijtë deri në Kretë, Greqia ka qenë duke pritur me ankth reagimin e fuqive europiane, me shpresën se do t’i dalin në krah. Por sinjalet e fundit nga Gjermania, e ...

Haftar letër Putinit: Jam i gatshëm të vij në Rusi
Lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, ka deklaruar se dëshiron të vizitojë Rusinë për të vazhduar bisedimet mbi paqen, transmeton AA. Në deklaratën e Zyrës për shtyp të ...
Shenja | 17-Jan-2020 17:35
Lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, ka deklaruar se dëshiron të vizitojë Rusinë për të vazhduar bisedimet mbi paqen, transmeton AA. Në deklaratën e Zyrës për shtyp të ...

Hapi i parë drejt paqes në Libi?!
Të dielën (19.01) qeveria gjermane ka ftuar në zyrën e kancelares palët e konfliktit në Libi dhe përkrahësit e tyre jashtë vendit. Me këtë konferencë Gjermania shpreson të arrihet stabiliteti për të gjithë rajonin. ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 17:34
Të dielën (19.01) qeveria gjermane ka ftuar në zyrën e kancelares palët e konfliktit në Libi dhe përkrahësit e tyre jashtë vendit. Me këtë konferencë Gjermania shpreson të arrihet stabiliteti për të gjithë rajonin. ...

Hapi i parë drejt paqes në Libi?!
Të dielën (19.01) qeveria gjermane ka ftuar në zyrën e kancelares palët e konfliktit në Libi dhe përkrahësit e tyre jashtë vendit. Me këtë konferencë Gjermania shpreson të arrihet stabiliteti për të gjithë rajonin. ...
Shprehja | 17-Jan-2020 17:34
Të dielën (19.01) qeveria gjermane ka ftuar në zyrën e kancelares palët e konfliktit në Libi dhe përkrahësit e tyre jashtë vendit. Me këtë konferencë Gjermania shpreson të arrihet stabiliteti për të gjithë rajonin. ...

Turqia dërgon trupa në Libi
Turqia firmosi dhjetorin e kaluar një marrëveshje sigurie me qeverinë libiane për mbështetje ushtarake kundër forcave rebele. Presidenti Rexhep Taip Erdoan njofton se janë nisur kontingjentet e para për të ndalur luftën ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 16:00
Turqia firmosi dhjetorin e kaluar një marrëveshje sigurie me qeverinë libiane për mbështetje ushtarake kundër forcave rebele. Presidenti Rexhep Taip Erdoan njofton se janë nisur kontingjentet e para për të ndalur luftën ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved