ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 09:04

Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera për formimin e qeverisë së re

Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera për formimin e qeverisë së re
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 22:48
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...

LVV pret ujdinë me LDK-në për ta propozuar kryeministrin
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi duhet të pres edhe më tutje marrëveshjen mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, për ta marr emrin e mandatarit për kryeministër. Arbërie Nagavci nga Vetëvendosje, konfirmoi se nuk do të dërgojnë ...
Arbresh | 17-Jan-2020 20:59
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi duhet të pres edhe më tutje marrëveshjen mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, për ta marr emrin e mandatarit për kryeministër. Arbërie Nagavci nga Vetëvendosje, konfirmoi se nuk do të dërgojnë ...

Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera për formimin e qeverisë së re
Njohësi i çështjeve kushtetuese, Mazllum Baraliu, ka thënë se Kushtetuta e Kosovës nuk e përcakton afatin për emrin e mandatarit që do të duhej t’i dorëzohet Presidentit të Kosovës. Duke iu referuar Kushtetutës së ...
Lajminet | 17-Jan-2020 20:49
Njohësi i çështjeve kushtetuese, Mazllum Baraliu, ka thënë se Kushtetuta e Kosovës nuk e përcakton afatin për emrin e mandatarit që do të duhej t’i dorëzohet Presidentit të Kosovës. Duke iu referuar Kushtetutës së ...

Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera për formimin e qeverisë së re
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 20:19
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...

LVV pret ujdinë me LDK-në për ta propozuar kryeministrin
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi duhet të pres edhe më tutje marrëveshjen mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, për ta marr emrin e mandatarit për kryeministër. Arbërie Nagavci nga Vetëvendosje, konfirmoi se nuk do të dërgojnë ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 20:07
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi duhet të pres edhe më tutje marrëveshjen mes Vetëvendosjes dhe LDK-së, për ta marr emrin e mandatarit për kryeministër. Arbërie Nagavci nga Vetëvendosje, konfirmoi se nuk do të dërgojnë ...

Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera për formimin e qeverisë së re
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...
Arbresh | 17-Jan-2020 20:10
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...

Baraliu: Presidenti mund të konsultohet me partitë tjera politike për formimin e qeverisë së re
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 19:58
Sipas Kushtetutës së Republikës së Kosovës, në qoftëse Albin Kurti nga Vetëvendosje dhe Isa Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të mund të arrijnë një marrëveshje për koalicionin qeverisë, Presidenti Hashim ...

Kërkesa e Thaçit për mandatarin drejtuar Kushtetueses, mund të hidhet poshtë
E pavend është duke u konsideruar nga njohës të Kushtetutës, iniciativa e paralajmëruar nga presidenti se mund t’i drejtohet Gjykatës për sqarime rreth afatit se kur duhet të pranojë propozimin për mandatarin e ...
InFokusi | 16-Jan-2020 22:54
E pavend është duke u konsideruar nga njohës të Kushtetutës, iniciativa e paralajmëruar nga presidenti se mund t’i drejtohet Gjykatës për sqarime rreth afatit se kur duhet të pranojë propozimin për mandatarin e ...

Kërkesa e Thaçit për mandatarin drejtuar Kushtetueses mund të hidhet poshtë
E pavend është duke u konsideruar nga njohës të Kushtetutës, iniciativa e paralajmëruar nga presidenti se mund t’i drejtohet Gjykatës për sqarime rreth afatit se kur duhet të pranojë propozimin për mandatarin e ...
Koha.net | 16-Jan-2020 22:30
E pavend është duke u konsideruar nga njohës të Kushtetutës, iniciativa e paralajmëruar nga presidenti se mund t’i drejtohet Gjykatës për sqarime rreth afatit se kur duhet të pranojë propozimin për mandatarin e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved