ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 15:48

Lamtumirë Anastasi, “Pele i bardhë” që bëri të dashurohej Jugun me Juventus

Lamtumirë Anastasi, “Pele i bardhë” që bëri të dashurohej Jugun me Juventus
“Qendërsulmuesi i Juventusit përpara viteve shtatëdhjetë, falë talentit të tij instinktiv ai zbarkoi nga Siçilia e largët në Torinon fisnike dhe të zellshme; këtu ai u bë bomber dhe përfundoi si simbol i gjallë i një ...
GazetaTema | 18-Jan-2020 16:52
“Qendërsulmuesi i Juventusit përpara viteve shtatëdhjetë, falë talentit të tij instinktiv ai zbarkoi nga Siçilia e largët në Torinon fisnike dhe të zellshme; këtu ai u bë bomber dhe përfundoi si simbol i gjallë i një ...

Anastasi, qendërsulmuesi që fitoi zemrën e çdo italiani
“Qendërsulmuesi i Juventusit përpara viteve shtatëdhjetë, falë talentit të tij instinktiv ai zbarkoi nga Siçilia e largët në Torinon fisnike dhe të zellshme; këtu ai u bë bomber dhe përfundoi si simbol i gjallë i një ...
Lexo | 18-Jan-2020 18:29
“Qendërsulmuesi i Juventusit përpara viteve shtatëdhjetë, falë talentit të tij instinktiv ai zbarkoi nga Siçilia e largët në Torinon fisnike dhe të zellshme; këtu ai u bë bomber dhe përfundoi si simbol i gjallë i një ...

Futbolli italian në zi, ndërron jetë legjenda e Juventus
Skuadra e Juventusit ka njoftuar ndarjen nga jeta të ish futbollistit të njohur italian Pietro Anastasi. “Na la Pietro Anastasi, një kampion i paharrueshëm, një simbol i futbollit bardhezi të viteve ‘70. Ngushëllimi i ...
Gazeta Dita | 18-Jan-2020 14:48
Skuadra e Juventusit ka njoftuar ndarjen nga jeta të ish futbollistit të njohur italian Pietro Anastasi. “Na la Pietro Anastasi, një kampion i paharrueshëm, një simbol i futbollit bardhezi të viteve ‘70. Ngushëllimi i ...

Shuhet ish-sulmuesi i Juventusit dhe Interit, Italia e futbolli është në zi
Futbolli italian qan Pietro Anastasin! Ish-sulmuesi i Juventusit për tetë sezone dhe fitues i tre titujve kampionë u shua në moshën 71-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë. I lindur në Katania, ai debutoi me skuadrën e ...
BalkanWeb | 18-Jan-2020 11:05
Futbolli italian qan Pietro Anastasin! Ish-sulmuesi i Juventusit për tetë sezone dhe fitues i tre titujve kampionë u shua në moshën 71-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë. I lindur në Katania, ai debutoi me skuadrën e ...

Ndërron jetë futbollisti i njohur…
Ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare një prej sulmuesve më të mirë në vitet 70’. Pietro Anastasi u nda nga jeta pas një lufte 2 vjeçare me një sëmundje të rëndë. Ai i hodhi hapat e parë në karrierë tek Varese, ku ra në ...
Standard | 18-Jan-2020 13:02
Ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare një prej sulmuesve më të mirë në vitet 70’. Pietro Anastasi u nda nga jeta pas një lufte 2 vjeçare me një sëmundje të rëndë. Ai i hodhi hapat e parë në karrierë tek Varese, ku ra në ...

Italia në zi: Vdes kampioni i Juventusit dhe Interit që bëri histori
Futbolli italian qan Pietro Anastasin! Ish-sulmuesi i Juventusit për tetë sezone dhe fitues i tre titujve kampionë u shua në moshën 71-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë. I lindur në Katania, ai debutoi me skuadrën e ...
PortaliOnline | 18-Jan-2020 11:36
Futbolli italian qan Pietro Anastasin! Ish-sulmuesi i Juventusit për tetë sezone dhe fitues i tre titujve kampionë u shua në moshën 71-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë. I lindur në Katania, ai debutoi me skuadrën e ...

E quanin “Peleja i bardhë”, shuhet legjenda e Juventusit
Dita e djeshme ka qenë e dhimbshme për tifozët e vjetër të Juventusit. Pietro Anastasi është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare. Ish-sulmuesi kishte probleme shëndetësore, që e kanë mposhtur atë dhe klubi nga Torino ...
ABCNews | 18-Jan-2020 10:50
Dita e djeshme ka qenë e dhimbshme për tifozët e vjetër të Juventusit. Pietro Anastasi është ndarë nga jeta në moshën 71-vjeçare. Ish-sulmuesi kishte probleme shëndetësore, që e kanë mposhtur atë dhe klubi nga Torino ...

Ndërron jetë legjenda e Juventusit
Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar jetë. Anastasi ishte një prej sulmuesve më të mirë në vitet 70’. Ai u nda nga jeta ...
Zeri | 18-Jan-2020 10:35
Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar jetë. Anastasi ishte një prej sulmuesve më të mirë në vitet 70’. Ai u nda nga jeta ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved