ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 23:08

Agjenti i Iranit, do hapte TV shqip/ Drejtonte edhe fondacionin Saadi Shirazi në Shqipëri

Agjenti i Iranit, do hapte TV shqip/ Drejtonte edhe fondacionin Saadi Shirazi në Shqipëri
Zyrat e fondacionit kulturor Saadi Shirazi gjenden në një nga pallatet e rrugës Ismail Qemali.
Top Channel | 17-Jan-2020 15:08
Zyrat e fondacionit kulturor Saadi Shirazi gjenden në një nga pallatet e rrugës Ismail Qemali.

Dëbimi i dy diplomatëve iranianë nga Tirana, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit: Vlerësojmë vendimin e qeverisë së Shqipërisë
Departamenti Amerikan i Shtetit përmes një reagimi të zëdhënese se vet vlerëson vendimin e Shqipërisë për dëbimin nga vendi të dy diplomatëve të Iranit. “Ne e vlerësojmë vendimin e qeverisë së Shqipërisë për të dëbuar ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 09:15
Departamenti Amerikan i Shtetit përmes një reagimi të zëdhënese se vet vlerëson vendimin e Shqipërisë për dëbimin nga vendi të dy diplomatëve të Iranit. “Ne e vlerësojmë vendimin e qeverisë së Shqipërisë për të dëbuar ...

Departamenti Amerikan i Shtetit përshëndet vendimin e qeverisë për dëbimin e 2 diplomatëve iranian
Dëbimin e 2 diplomatëve iranianë nga qeveria shqiptare është përshendetur edhe Departamenti Amerikan i Shtetit.
Top Channel | 17-Jan-2020 07:02
Dëbimin e 2 diplomatëve iranianë nga qeveria shqiptare është përshendetur edhe Departamenti Amerikan i Shtetit.

SHBA përshëndet Shqipërinë: Diplomatët iranian “maskim” për akte terroriste
Departamenti i Shtetit Amerikan ka përgëzuar qeverinw shqiptare për dëbimin e dy diplomatëve iranianë në Tiranë. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, përmes një postimi në rrjetin social ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 12:20
Departamenti i Shtetit Amerikan ka përgëzuar qeverinw shqiptare për dëbimin e dy diplomatëve iranianë në Tiranë. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, përmes një postimi në rrjetin social ...

Dëbimi i dy iranianëve nga Shqipëria, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit
mapo.al Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë. Të mërkurën qeveria shqiptare njoftoi ...
Mapo | 16-Jan-2020 22:51
mapo.al Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë. Të mërkurën qeveria shqiptare njoftoi ...

Dëbimi i zyrtarëve iranian, reagon Departamenti Amerikan
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë.
Top Channel | 16-Jan-2020 22:36
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë.

Ambasada amerikane: Përgëzojmë Shqipërinë për dëbimin 2 dy diplomatëve iranianë
Ambasada amerikane ka përcjellë sot mesazhin e zëdhëneses së departamentit të shtetit Morgan Ortagus, e cila ka përgezuar vendimin e qeverisë shqiptare për dëbimin e dy diplomatëve iranianë dy ditë më parë. Sipas ...
ABCNews | 17-Jan-2020 09:18
Ambasada amerikane ka përcjellë sot mesazhin e zëdhëneses së departamentit të shtetit Morgan Ortagus, e cila ka përgezuar vendimin e qeverisë shqiptare për dëbimin e dy diplomatëve iranianë dy ditë më parë. Sipas ...

Agjenti i Iranit, do hapte TV shqip/ Drejtonte edhe fondacionin Saadi Shirazi në Shqipëri
Zyrat e fondacionit kulturor Saadi Shirazi gjenden në një nga pallatet e rrugës Ismail Qemali. Drejtuesi i këtij fondacioni ishte Ahmad Hosseini Alasat, i cili mbante detyrën e atasheut kulturor të Iranit në Shqipëri ...
Flaka | 17-Jan-2020 21:25
Zyrat e fondacionit kulturor Saadi Shirazi gjenden në një nga pallatet e rrugës Ismail Qemali. Drejtuesi i këtij fondacioni ishte Ahmad Hosseini Alasat, i cili mbante detyrën e atasheut kulturor të Iranit në Shqipëri ...

DASH lavdëron Shqipërinë për dëbimin e dy diplomatëve iranianë
Uashington, 17 janar 2020 – Departamenti amerikan i Shtetit, e ka mirëpritur vendimin e autoriteteve të Shqipërisë, për të dëbuar dy diplomatët iranianë të akredituar në Tiranë. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të ...
Illyriapress | 17-Jan-2020 14:35
Uashington, 17 janar 2020 – Departamenti amerikan i Shtetit, e ka mirëpritur vendimin e autoriteteve të Shqipërisë, për të dëbuar dy diplomatët iranianë të akredituar në Tiranë. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të ...

Dëbimi i dy iranianëve nga Shqipëria, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë. Të mërkurën qeveria shqiptare njoftoi për ...
Standard | 17-Jan-2020 13:01
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë. Të mërkurën qeveria shqiptare njoftoi për ...

Dëbimi i dy iranianëve nga Shqipëria, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit
Shqipëria ka marrë vendim për shpalljen si persona të padëshiruar të dy diplomatëve të Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit, të cilët dyshohen të jenë përfshirë në aktivitete që cënojnë sigurinë në vend. ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 23:45
Shqipëria ka marrë vendim për shpalljen si persona të padëshiruar të dy diplomatëve të Ambasadës së Republikës Islamike të Iranit, të cilët dyshohen të jenë përfshirë në aktivitete që cënojnë sigurinë në vend. ...

Dëbimi i dy diplomatëve iranianë, SHBA: Lavdërojmë vendimin e qeverisë shqiptare, Irani i përdor si mbulesë për sulme terroriste
SHBA Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë. Këtë të mërkurë qeveria shqiptare njoftoi ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 22:00
SHBA Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus ka përshëndetur dhe lavdëruar vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar nga vendi dy diplomatët iranianë. Këtë të mërkurë qeveria shqiptare njoftoi ...

Përjashtimi i diplomatëve iranianë nga Shqipëria/ Reagon Departamenti i Shtetit Amerikan
Departamenti Amerikan I Shtetit ka reaguar ndaj vendimit të Shqipërisë për të përjashtuar dy diplomat iranianë. Shqipëria shpall të padëshirueshëm edhe dy diplomatë iranianë! Arsyet e vendimit “Ne përgëzojmë vendimin e ...
ScanTv | 17-Jan-2020 10:48
Departamenti Amerikan I Shtetit ka reaguar ndaj vendimit të Shqipërisë për të përjashtuar dy diplomat iranianë. Shqipëria shpall të padëshirueshëm edhe dy diplomatë iranianë! Arsyet e vendimit “Ne përgëzojmë vendimin e ...

SHBA pergezon Shqiperine per debimin e dy diplomateve iraniane
SHBA pergezon Shqiperine per debimin e dy diplomateve iraniane “Ne përgëzojmë vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar dy të ashtuquajtur diplomatë iranianë. Regjimi i Iranit vazhdon të përdorë mjetet e tij ...
Lajmi i Fundit | 17-Jan-2020 10:21
SHBA pergezon Shqiperine per debimin e dy diplomateve iraniane “Ne përgëzojmë vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar dy të ashtuquajtur diplomatë iranianë. Regjimi i Iranit vazhdon të përdorë mjetet e tij ...

Departamenti Amerikan i Shtetit përshëndet vendimin e qeverisë për dëbimin e 2 diplomatëve iranian
Dëbimin e 2 diplomatëve iranianë nga qeveria shqiptare është përshendetur edhe Departamenti Amerikan i Shtetit. Zëdhënsja e DASH, Morgan Ortagus në një postim në Twitter përshëndet veprimin qeverisë shqiptare. ‘Ne e ...
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 09:33
Dëbimin e 2 diplomatëve iranianë nga qeveria shqiptare është përshendetur edhe Departamenti Amerikan i Shtetit. Zëdhënsja e DASH, Morgan Ortagus në një postim në Twitter përshëndet veprimin qeverisë shqiptare. ‘Ne e ...

Dëbimi i diplomatëve iranianë, SHBA: Përgëzojmë Shqipërinë
Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgëzojnë vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar dy diplomatët iranianë Mohamed Peimanemati dhe Seyed Ahmad Hosseini. Përmes një postimi në Twitter zëdhënësja e DASH-it, Morgan ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 22:30
Shtetet e Bashkuara të Amerikës përgëzojnë vendimin e qeverisë shqiptare për të dëbuar dy diplomatët iranianë Mohamed Peimanemati dhe Seyed Ahmad Hosseini. Përmes një postimi në Twitter zëdhënësja e DASH-it, Morgan ...

DASH lavdëroi Shqipërinë për dëbimin e dy diplomatëve iranianë
Departamenti amerikan i Shtetit, e ka mirëpritur vendimin e autoriteteve të Shqipërisë, për të dëbuar dy diplomatët iranianë të akredituar në Tiranë. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, ...
Portalb | 17-Jan-2020 08:48
Departamenti amerikan i Shtetit, e ka mirëpritur vendimin e autoriteteve të Shqipërisë, për të dëbuar dy diplomatët iranianë të akredituar në Tiranë. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, ...

DASH mesazh Shqipërisë pas dëbimit të dy diplomatëve të Iranit
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, ka reaguar për dëbimin e diplomatëve iranianë nga Shqipëria. Në një postim në mediat sociale, Ortagus shprehet se është një vendim për t’u lavdëruar i ...
Gazeta Dita | 17-Jan-2020 08:12
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus, ka reaguar për dëbimin e diplomatëve iranianë nga Shqipëria. Në një postim në mediat sociale, Ortagus shprehet se është një vendim për t’u lavdëruar i ...

Diplomati iranian i dëbuar nga Tirana, i përkiste shërbimit sekret dhe do hapte televizion në gjuhën shqipe
Një nga diplomatët e dëbuar së fundmi nga Tirana zyrtare, Ahmad Hosseini Alast ishte person që i përkiste shërbimit sekret iranian. Ai kishte mbërritur në Shqipëri 4 vite më parë dhe mbante detyrën e atasheut kulturor ...
Politiko | 17-Jan-2020 07:38
Një nga diplomatët e dëbuar së fundmi nga Tirana zyrtare, Ahmad Hosseini Alast ishte person që i përkiste shërbimit sekret iranian. Ai kishte mbërritur në Shqipëri 4 vite më parë dhe mbante detyrën e atasheut kulturor ...

Departamenti i Shtetit: Dëbimi i diplomatëve iranianë nga Shqipëria, vendim i drejtë
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus përmes një statusi në tëitter, ka përshëndetur vendimin e Shqipërisë, për të dëbuar dy diplomatë iranianë nga vendi ynë. “Ne e përshëndesim vendimin e ...
Dritare | 17-Jan-2020 00:29
Zëdhënësja e Departamentit Amerikan të Shtetit, Morgan Ortagus përmes një statusi në tëitter, ka përshëndetur vendimin e Shqipërisë, për të dëbuar dy diplomatë iranianë nga vendi ynë. “Ne e përshëndesim vendimin e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved