ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/02/2020 12:21

Zyrtari i BIK-ut: Në Kosovë po bëhet “luftë” mes Turqisë dhe Iranit për kontrollimin e bektashinjve

Zyrtari i BIK-ut: Në Kosovë po bëhet “luftë” mes Turqisë dhe Iranit për kontrollimin e bektashinjve
Turqia dhe Irani janë dy shtete që kanë shumë interesa të përbashkëta globale, por edhe shumë ndarje të mëdha mes tyre deri te ajo që mbështesin grupe të ndryshme të armatosura si në Siri. Edhe Kosova duket të jetë një ...
Lajminet | 17-Jan-2020 21:02
Turqia dhe Irani janë dy shtete që kanë shumë interesa të përbashkëta globale, por edhe shumë ndarje të mëdha mes tyre deri te ajo që mbështesin grupe të ndryshme të armatosura si në Siri. Edhe Kosova duket të jetë një ...

Zyrtari i BIK-ut: Në Kosovë po bëhet “luftë” mes Turqisë dhe Iranit për kontrollimin e bektashinjve
Në emisionin #Hashtag me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini është diskutuar për zhvillimet e fundit botërore që lidhen me Iranin dhe ndikimi i këtij shteti në Kosovë. Turqia dhe Irani janë dy shtete që kanë shumë ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 20:54
Në emisionin #Hashtag me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini është diskutuar për zhvillimet e fundit botërore që lidhen me Iranin dhe ndikimi i këtij shteti në Kosovë. Turqia dhe Irani janë dy shtete që kanë shumë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved